Arši kova – Danija ar Olandija?

2019-05-03
Be abejonės – šios dvi šalys išlieka populiariausių viršūnėje jau ilgai. Ir ne be reikalo – kiekviena iš jų turi savų privalumų, o kad pasirinkti būtų lengviau – šiandien nusprendėme juos ir apžvelgti. 

Kaina 

Bene dažniausiai nagrinėjamas aspektas renkantis studijų kryptį – kaina. Dažnai moksleiviai bei jų tėvai žiūri tik į studijų kainą, pamiršdami, kad apsvarstyti būtina ir kitus dalykus, tokius kaip būstą, maistą bei kitas išlaidas, kurios Danijoje ir Olandijoje skiriasi kardinaliai. 

DanijaOlandija

Studijų kaina per metus

Nemokamos

 1042 - 2083 € (dirbantys studentai

gali gauti finansinę paramą iš

valstybės*) 

Vidutinė būsto kaina 

200 - 500 €300 - 400 €

Maisto išlaidos mėnesiui

200 - 300 €100 - 150 €

Transportas 

50 - 100 €

50-70 € (paramą gaunantiems

dirbantiems studentams - nemokamas) 

Kitos išlaidos (laisvalaikis, rūbai, nenumatytos išlaidos)

100 - 250 €80 - 100 €

* finansinė parama skiriama studentams, dirbantiems ne mažiau nei 14 valandų per savaitę. Parama (kurią sudaro trys komponentai – paskola, parama, nemokamas viešojo transporto bilietas) siekia iki 870.46€ per mėnesį. Taip pat studentai iš Europos Sąjungos turi galimybę gauti paskolą mokslo kainai padengti ir pašalpą būstui. 

Tad nors Danijoje mokslas ir nemokamas, išlaidos gyvenant Olandijoje dažnai būna daug mažesnės, ypatingai bent 14 valandų per savaitę dirbantiems studentams. Žinoma, viskas priklausys nuo tavęs - vietoje gyvenimo sostinėje gali rinktis mažesnį miestą, į paskaitas minti dviračiu, vietoje buto – nuomotis kambarį, vietoje valgymo kavinėse - gamintis pats ir t.t. 

Danai garsėja savo šaltumu  – atvykus čia klausi savęs „kodėl žmonės nesišypso?“. Tačiau neišsigąsk – jie tokie tik tol, kol tavęs nepažįsta. Tapus draugais danai – patys šilčiausi žmonės, kuriuos pažinosi. Šaltais vakarais jie mėgsta pasikviesti savo draugus filmų vakarui su karštu šokoladu, niekada nepamiršta gimtadienių ir itin vertina draugystę. Tačiau būk nusiteikęs tam, kad jų širdį užkariauti reikia laiko ir pastangų. 

Olandai taip pat turi kuo nustebinti. Jie itin atviri – nesistebėk, jei susitikus su draugu olandu jis tau tiesiai šviesiai pasakys, kad ši kepurė tau visiškai netinka. Nebijok – prie atvirumo palaipsniui priprantama, o vėliau šią savybę tikrai pradėsi vertinti. Olandai taip pat yra labai kruopštūs ir itin mėgsta planuoti, todėl nesistebėk, jei pasiūlius eiti į barą olandas išsitrauks savo kalendorių ir atidžiai peržiūrėjęs pasakys ne tik, kurią valandą jis gali ateiti, bet ir kiek valandų planuoja būti. Dėl šios priežasties olandai – tikras džiaugsmas tiems, kurie nemėgsta per ilgai užsisėdinčių svečių ;) 

Palyginamieji video 

Jei apsispręsti vis dar sunku - pažiūrėk šiuos video, kur apie kiekvieną šalį papasakojome detaliau. Galbūt tai padės apsispręsti? 

Studijos Danijoje

Studijos Olandijoje

Pabaigai... 

Kad ir kurią šalį bepasirinktum, tavęs tikrai lauks begalė nuotykių ir atradimų! Studijos užsienyje - išties didelis žingsnis, reikalaujantis daug drąsos, tačiau žengęs šį žingsnį nė minutės nesigailėsi. Mūsų studentai dažnai mėgsta sakyti - išvažiavęs studijuoti į kitą šalį studijuoji ne tik toje šalyje, bet ir visame pasaulyje – juk tave kasdien supa žmonės ir tūkstančio pasaulio kampelių, kasdien atrandi vis naują kultūrą, o studijos tau atveria viso pasaulio galimybes, tad pirmyn – TU GALI! 

Turi klausimų?
Julija Petrovaitė
Studijų užsienyje koordinatorė
Julija Petrovaitė
Vytautas Murauskas
Studijų užsienyje koordinatorius
Vytautas Murauskas
arrow
arrow