IELTS testas

IELTS (International English Language Testing System) – yra tarptautiniu mastu pripažįstama anglų kalbos žinių vertinimo sistema.

Yra dvi testo versijos: IELTS Academic ir IELTS General Training. Išlaikius testo Academic versiją galima stoti į daugelį studijų programų, dėstomų anglų kalba visame pasaulyje.

Testo laikymas Lietuvoje yra organizuojamas British Council, jį galima laikyti tik Vilniuje. Laikymai organizuojami kiekvieną savaitgalį. Testui reikia registruotis iš anksto, kadangi vietų skaičius yra ribotas. Lietuvoje organizuojamas tik kompiuterinis testo variantas. Testą privaloma laikyti egzaminavimo centre.

Testo rezultatai galioja du metus nuo jo laikymo dienos. Jis vertinamas balais nuo 0 iki 9. Testo neišlaikyti neįmanoma, kadangi jis yra skirtas laikančiojo kalbos vartojimo lygiui nustatyti, taigi kiekvienas balas atspindi tam tikrą kalbos lygį. Paprastai aukštosios reikalauja bent jau vidutinių kalbos žinių, kurias atspindi teste surinkti 6.0 arba 6.5 balo, retais atvejais prašoma surinkti 7.0.

IELTS testas susideda iš 4 dalių:

  • Listening (klausymo)
  • Reading (skaitymo)
  • Writing (rašymo)
  • Speaking (kalbėjimo)

Tu būsi vertinamas kiekvienoje testo dalyje atskirai – taip siekiama atspindėti ne tik tavo bendrą kalbos žinių lygį, tačiau ir tavo sugebėjimus skirtingose kalbos vartojimo sferose. Galutinis rezultatas yra gaunamas paprasčiausiai išvedus vidurkį iš visose dalyse surinktų balų.

Pagrindinė testo dalis susideda iš klausymo, skaitymo ir rašymo ir trunka apie 2 val. 40 min. (tarp dalių pertraukos nėra daromos, viskas laikoma vienu kartu). Testo metu su savimi galima turėti tik rašymo priemones ir, jeigu nori, gėrimą, tačiau jis turi būti permatomame butelyje be etikečių. 

 

Kalbėjimo dalis
Kalbėjimo dalis vyksta atskirai. Lietuvoje kalbėjimo dalis vyksta tą pačią dieną kaip ir kitos testo dalys. 

 

Pasiruošimas
Testui ruoštis galima arba savarankiškai, arba lankant paruošiamuosius kursus. Labai svarbu besiruošiant testui susipažinti su jo formatu, kadangi testo užduotys yra kiek kitokios, nei Lietuvoje yra įprasta ir neretai laikantiems būna sunku prie jų prisitaikyti. Dėl to pasiruošti testui patariama iš anksto. Su testo struktūros paaiškinimu ir formatu išsamiau susipažinsi atlikdamas paruošiamąsias užduotis internete arba paruošiamųjų kursų metu.

 

Prieš testą
Prieš testą būtinai įdėmiai perskaityk tau atsiųstą informaciją, įsitikink, kad tikrai žinai, kaip nuvykti į testo laikymo vietą (ypač jei testą ketini laikyti ne savo gimtajame mieste) ir atvyk anksčiau, kadangi pavėlavus gali būti nebeleidžiama laikyti testo. Į testą būtina atsinešti galiojantį savo asmens tapatybės dokumentą. Prieš testą (paprastai prieš kalbėjimo dalį) bus padaryta tavo nuotrauka.

 

Testo rezultatai
Tavo testo rezultatai bus paskelbti internete. Rezultatus sužinosi per 3–5 kalendorines dienas nuo testo laikymo datos. Taip pat tiek prieš testą, tiek 2 metai po testo laikymo (kol galioja sertifikatas) galima nurodyti, jog nori, kad tavo testo rezultatai būtų siunčiami tiesiai į aukštąją – toks variantas itin parankus, jeigu testą ketini laikyti tik vasarą, kadangi tokiu būdu aukštąją rezultatai pasieks kur kas greičiau.

 

 

Apeliacija
Jeigu gavęs testo rezultatus tu su jais nesutinki, per šešias savaites nuo testo laikymo dienos turi teisę apeliuoti. Apeliacija yra mokama, tačiau jeigu po pervertinimo tavo balas pasikeis, pinigai bus grąžinami. Persvarstymas užtrunka nuo 6 iki 8 savaičių. Jei pirmą kartą testo išlaikyti reikiamu balu nepavyko ir tu ketini jį perlaikyti, rekomenduojama daugiausiai dėmesio atkreipti į tas dalis, iš kurių surinkai mažiausiai balų.


Daugiau informacijos apie IELTS gali rasti čia.