IELTS

IELTS (International English Language Testing System) – yra tarptautiniu mastu pripažįstama anglų kalbos žinių vertinimo sistema.

Yra dvi testo versijos – IELTS Academic ir IELTS General Training. Išlaikius testo Academic versiją galima stoti į daugelį studijų programų, dėstomų anglų kalba visame pasaulyje.

Testo laikymas Lietuvoje yra organizuojamas British Council, jį galima laikyti Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose. Vilniuje laikymai organizuojami kartą arba du kartus per mėnesį, kituose miestuose – kiek rečiau. Testui reikia registruotis iš anksto, kadangi vietų skaičius yra ribotas.

Testo rezultatai galioja du metus nuo jo laikymo dienos. Jis vertinamas balais nuo 1 iki 9.Testo neišlaikyti neįmanoma, kadangi jis yra skirtas laikančiojo kalbos vartojimo lygiui nustatyti, taigi kiekvienas balas atspindi skirtingą kalbos lygį. Paprastai aukštosios reikalauja bent jau vidutinių kalbos žinių, kurias atspindi teste surinkti 6,0 arba 6.5 balo, retais atvejais prašoma surinkti 7,0.

IELTS testas susideda iš 4 dalių:

  • Listening (klausymo)
  • Reading (skaitymo)
  • Writing (rašymo)
  • Speaking (kalbėjimo)

Tu būsi vertinamas kiekvienoje dalyje atskirai – taip siekiama atspindėti ne tik tavo bendrą kalbos žinių lygį, tačiau ir tavo sugebėjimus skirtingose kalbos vartojimo sferose. Galutinis rezultatas yra gaunamas paprasčiausiai išvedus vidurkį iš visose dalyse surinktų balų.

Pagrindinė testo dalis susideda iš klausymo, skaitymo ir rašymo ir trunka apie 2val 45min (tarp dalių pertraukos nėra daromos, viskas laikoma vienu kartu). Testo metu su savimi galima turėti tik rašymo priemones ir, jeigu nori, gėrimą, tačiau jis turi būti permatomame butelyje be etikečių. Klausymo ir skaitymo dalis būtina pildyti tik pieštuku.

Kalbėjimo dalis vyksta atskirai, ji gali vykti ir tą pačią dieną kaip testas raštu, ir kitą. Kalbėjimo laikas gali skirtis nuo testo raštu laiko iki 7 dienų (prieš arba po).

Testui ruoštis galima arba savarankiškai, arba lankant paruošiamuosius kursus. Labai svarbu besiruošiant testui susipažinti su jo formatu, kadangi testo užduotys yra kiek kitokios, nei Lietuvoje yra įprasta ir neretai laikantiems būna sunku prie jų prisitaikyti, todėl tam pasiruošti patariama iš anksto. Testo struktūros paaiškinimą ir su testo formatu išsamiau susipažinsi atlikdamas paruošiamąsias užduotis internete arba kursų metu.

Prieš testą  būtinai įdėmiai perskaityk tau atsiųstą laišką, įsitikink, kad tikrai žinai, kaip nuvykti į testo laikymo vietą (ypač jei testą ketini laikyti ne savo gimtajame mieste) ir atvyk anksčiau, kadangi pavėlavus gali būti nebeleidžiama laikyti testo. Į testą būtina atsinešti savo asmens tapatybę liudijantį dokumentą, prieš rašymo ir kalbėjimo dalis, net jei jos vyksta skirtingomis dienomis, būtina pateikti tą patį asmens dokumentą. Prieš testą (paprastai prieš kalbėjimo dalį) bus padaryta tavo nuotrauka.

Testo rezultatai Tau bus paskelbti internete, praėjus 13 dienų po testo ir tą pačią dieną išsiųsti paštu. Taip pat prieš testą galima teikti prašymą, kad Tavo testo rezultatai būtų siunčiami tiesiai į aukštąją – toks variantas itin parankus jeigu testą ketini laikyti jau vasarą, kadangi tokiu būdu aukštąją rezultatai pasieks kur kas greičiau.

Jeigu gavęs testo rezultatus tu su jais nesutinki, per šešias savaites nuo testo laikymo dienos turi teisę apeliuoti. Apeliacija yra mokama, tačiau jeigu po pervertinimo tavo balas pasikeis, pinigai bus grąžinami. Persvarstymas užtrunka nuo 6 iki 8 savaičių. Jei pirmą kartą testo išlaikyti reikiamu balu nepavyko ir tu ketini jį perlaikyti, rekomenduojama atkreipti ypač daug dėmesio į tas dalis, iš kurių surinkai mažiausiai balų.


Daugiau informacijos apie testą gali rasti čia.