Van Hall Larenstein University of Applied Sciences

Velp/Leeuwarden
Apie universitetą
Stojimo reikalavimai
Apgyvendinimas
Žemėlapis

Van Hall Larenstein University of Applied Sciences – tvariausias universitetas Nyderlanduose! 

Sustainable – geriausiai universitetą apibūdintis žodis! Šiam universitetui atiteko 1-oji vieta SustainaBul - tai apdovanojimas, kuris paremtas tuo, kiek Nyderlandų švietimo įstaigos integruoja tvarumą į savo švietimą, tyrimus bei verslo plėtrą. 

Van Hall Larenstein University of Applied Sciences siūlo unikalias bakalauro ir magistro programas, srityse, kuriose Nyderlandai pirmauja. Tad visai nesvarbu, ar domiesi mityba, tarptautine prekyba, bakalauro pakopos žirgų sporto mokslu - šis universitetas tikrai pasiūlys tinkamiausią studijų programą!
 

Didelis dėmesys kiekvienam studentui 

Van Hall Larenstein universitete paskaitos vyksta mažose grupėse – taip siekiama, kad kiekvienas studentas gautų kuo daugiau asmeninio laiko su dėstytoju. Universitetas ugdo studentus būti savarankiškais, tad kiekviena programa sudaryta taip, kad studentas galėtų priiminėti sprendimus asmeniškai, kas yra labai svarbu pradedant profesinę karjerą! 

Praktikos ir teorijos derinimas 

Universitetas siūlo savo studentams aukštos kokybės praktiką grįstą išsilavinimą. Studentams suteikiama galimybė atlikti praktiką užsienio įmonėse, vykti į mokomąsias ekskursijas lyderiaujančiose kompanijose, dalyvauti savo srities profesionalų rengiamose paskaitose. Per visą studijų laikotarpį įgausi daug profesinių ryšių visame pasaulyje, tad įgautas išsilavinimas bus pirmas tvirtas žingsnis sėkmingos profesinės karjeros link! 

Arnhem ir Leeuwarden miestai

Universitetas įsikūręs dviejose vietose - Leeuwarden ir Arnhem. Tai - vidutinio dydžio studentų miestai, turintys daugybę tarptautinių studentų. Aplinką tausojančiame pastate Leeuwarden mieste ant stogo pastatytas šiltnamis, visame mieste teka kanalai, be to, netoliese gali pamatyti ir Vakarų Fryzų salas! Arnhem (Velp) mieste universitetas įsikūręs šiuolaikiškame pastate, kurį supa gaivi žaluma ir tai tik kelios minutės nuo šurmuliuojančio Arnhem miesto centro!

Bakalauras

Reikalaujamas išsilavinimas

 • Pažymių išrašas - jei dar nesi baigęs mokyklos, būtina prisegti pažymių išrašą. Smulkesnę informaciją kaip pildyti išrašą ir kada jis reikalingas, rasi čia.
 • Brandos atestatas – jei jau esi baigęs mokyklą, išrašo nereikia, užtenka anketoje prisegti savo Brandos atestatą.

 

 

Pastaba! 

 • Motyvacinis laiškas yra NEprivalomas dokumentas stojant į šio universiteto programas.
 • Vienas iš stojimo etapų į  Van Hall Larenstein University of Applied Sciences yra Study Choice Check (reikės atlikti papildomas užduotis - užpildyti klausimyną).

Anglų kalbos reikalavimai

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • turėti anglų kalbos pažymį Brandos atestate ir išlaikyti Anglų kalbos valstybinį egzaminą (egzamino rezultatas nėra svarbus, svarbiausia, kad jį išlaikytum)*

           arba

 • išlaikyti IELTS arba TOEFL testą.

*Jeigu nori pasitikrinti ar tavo anglų kalbos žinios yra pakankamos studijuoti Nyderlandų aukštosiose – suteikiame galimybę laikyti Oxford anglų kalbos testą. Nors anglų kalbos testas nėra reikalaujamas, patartina žinoti savo galimybes ir kalbos lygį.

 

Magistras

Reikalaujamas išsilavinimas

Į magistro studijų programas gali stoti visi, baigę universitetą arba besimokantys paskutiniame kurse. Studijos kurias baigei ar tebesimokai turi būti panašios krypties kaip ir tos, į kurias nori stoti, kadangi priėmimas yra paremtas ECTS kreditų suderinamumu.

 • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus Tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai. Kai siunti anketą paskutiniame kurse, diplomą reikia prisegti vėliau, kai tik jį gausi.
 • Bakalauro diplomas – jei jau esi baigęs aukštąją mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie anketos prisegti savo Bakalauro diplomą.

Anglų kalbos reikalavimai

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų (kokio balo reikalauja tavo pasirinkta programa rasi prie programos stojimo reikalavimų):

 • IELTS
 • TOEFL
 • Cambridge Certificate of Advanced English (CAE)
 • Cambridge First Certificate (CFE)
DĖMESIO! Situacija su būsto paieška atvykstantiems studentams Nyderlanduose yra komplikuota! Kiekvienais metais Nyderlandus studijoms renkasi vis daugiau tarptautinių studentų. Augant skaičiams būstą susirasti tampa vis sudėtingiau, nes šalies universitetai nėra tiesiogiai atsakingi už studentų apgyvendinimą (neturi savo bendrabučių). Mes norime tave įspėti, kad būsto paieškos pareikalaus daug laiko ir pastangų, todėl labai svarbu būsto pradėti ieškoti kuo ankščiau (balandžio/gegužės mėnesiais) ir į šį klausimą žiūrėti labai rimtai.  

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Daugelis privačių būsto nuomos agentūrų siūlo nebrangius studentų būstus Arnhem ar Leeuwarden miestuose. Jie siūlo daugybę įvairių įrengtų ar neįrengtų kambarių, dažniausiai kainuojančių tarp 300 – 450 eurų per mėnesį.  

Turėk omenyje, kad apgyvendinimo galimybės priklauso nuo miesto, kuriame bus dėstoma tavo pasirinkta programa.  

Arnhem (Velp) 

 

Studentai, kurie turi sąlyginį priėmimo laišką, gali prisiregistruoti šiame tinklapyje - www.sshn.nl/en. Jame siūlomi įvairūs kambarių nuomos variantai Arnhem’e. Kiekvieną savaitę tinklapyje atnaujinamas laisvų kambarių sąrašas ir per savaitę laiko turi išsirinkti vieną kambarį, kurį norėtum nuomuotis. Loterijos būdu sistema išrinks vieną būsimą nuomininką. 

Be to, jau esami studentai šioje Facebook grupėje dažnai siūlo laisvus kambarius Velp mieste. 

 

Kitos svetainės, kur galima ieškoti apgyvendinimo: 

Leeuwarden 

 

Studentams patariama prisiregistruoti StudentStay tinklapyje. Čia rasi siūlomus įvairius įrengtus ir neįrengtus kambarius. Po registracijos pasirinksi, kokio tipo kambario norėtum ir pateiksi prašymą. Rezervuoti kambarį galima jau nuo balandžio 1 d., tad kuo anksčiau pateiksi prašymą, tuo geriau! 

Daugiau kambarių, siūlomų pačių studentų rasi šioje Facebook grupėje. 

WhatsApp grupė, kurioje skelbiami būstai nuomai - Housing Leeuwarden.

 

Kitos svetainės, kur galima ieškoti apgyvendinimo: 

Taip pat rekomenduojame prisijungti prie šių Facebook'o grupių:

WhatsApp grupė, kurioje skelbiami būstai nuomai - Housing Leeuwarden.

Dėl visų iškilusių klausimų apie apgyvendinimą kreipkis į studenthousing@hvhl.nl.

Studentų kontaktai
Studentų, kurie šiuo metu studijuoja arba studijavo šioje aukštojoje mokykloje, kontaktai. Gali su jais susisiekti ir sužinoti daugiau apie jų studijas ir gyvenimą  :)
Akvilė Ambraškaitė
International Agribusiness and Trade (Bachelor)
https://www.facebook.com/gabija.lenkute
Gintare Sivolovaite
Food Technology (Bachelor)
2021 - 09
https://www.facebook.com/gintare.sivolovaite