Kodėl užsienyje?

Mąstant apie studijas užsienyje, kaip ir apie bet kokį kitą svarbų žingsnį savo gyvenime, itin paranku išskirti privalumus, kurie įrodo, jog tikrai nenusivilsi priėmęs šį sprendimą! Čia pateikiame veiksnius, dažniausiai darančius įtaką jaunų žmonių pasirinkimui studijuoti būtent užsienio universitete.

 

Nemokamas/finansuojamas mokslas
Kastu atstovauja ir siūlo studijas tik valstybiniuose universitetuose kurie siūlo nemokamas ar finansuojamas studijas arba kurių kaina yra prieinama kiekvienam Lietuvos moksleiviui.
Savęs atradimas iš naujo
Nauja aplinka, žmonės, studijos – visa tai privers tave atrasti bei išbandyti dar nepažintų dalykų. Studentai - labai aktyvūs. Jie nuolatos ieško papildomos veiklos, ryžtasi įvairiems nuotykiams, kelionėms, potyriams. Čia tu padėsi pagrindus savo asmenybei, suprasi kas tave veža, kur esi gabus ir kaip save matai tolimesnėje ateityje!
Tarptautinės pažintys
Bendravimas multikultūrinėje aplinkoje (tarpkultūrinė komunikacija ir patirtis) turi didelį privalumą – įgyji draugų ir ateities karjerai naudingų kontaktų iš viso pasaulio.
Karjera
Tarptautiniai studentai yra labiau pastebimi tiek Lietuvos, tiek užsienio darbo rinkoje. Vien tik faktas, jog studijas baigei Nyderlanduose, Danijoje, Belgijoje ar Suomijoje tavo būsimam darbdaviui sukels teigiamą įspūdį. Šiuo metu Lietuvoje net vyksta speciali programa „Talentai Lietuvai“, kuri orientuojasi į užsienyje studijas baigusius lietuvius ir siūlo pačias geriausias stažuočių programas garsiausiose įmonėse Lietuvoje. Na, o jei visgi pasirinksi likti užsienyje studijų pabaigoje greičiausiai sulauksi ne vieno įdomaus darbo pasiūlymo iš tarptautinių kompanijų bendradarbiaujančių su tavo aukštąja mokykla.
Studijų kokybė
Platesnis programų pasirinkimas didina galimybę rasti tinkamiausias ir kokybiškiausias studijas. Negana to, bet kokios studijos užsienyje didina tavo bendro išsilavinimo kokybę, nes jų metu turi galimybę girdėti ne vieną, o pačias įvairiausias nuomones iš viso pasaulio. O kur dar šimtamečių universitetų patirtys ar pačios naujausios technologijos su kuriomis būsi supažindintas ir tu! Ne vienas Kastu universitetas partneris ruošia ne tik savo srities specialistus, bet ir pasaulinio garso mokslininkus, kurie kuria vaistus, naujas medžiagas ar siekia sumažinti klimato atšilimą. Galbūt vienu iš jų tapsi ir tu?
Mokslas, paremtas praktika ir stažuotės įvairiuose užsienio kraštuose
Užsienyje labai vertinami praktiniai gebėjimai, todėl paskaitų metu gautas teorines žinias tau reikės pritaikyti praktikoje atliekant projektinius darbus ar net išbandant save realiose kompanijose. Tokiu būdu studentai ne tik supažindinami su teorija, bet ir paruošiami savo žinias pritaikyti realiame darbe; Studijuodamas užsienyje, 2 ar 3 kurse turėsi galimybę išvykti atlikti praktiką į norimą pasaulio kraštą. Užsienio aukštosios mokyklos bendradarbiauja tiek su įvairių kontinentų švietimo institucijomis, tiek su įmonėmis. Tokiu būdu gali pasiūlyti įvairiausias programas tokiose šalyse kaip Japonija, Brazilija ar Pietų Afrika. Kur keliauti – apsispręsti lengva nebus.
Brandos egzaminai
Stojant į užsienio aukštąsias mokyklas tavo pažymiai nevaidins tokios didelės reikšmės, o į brandos egzaminų rezultatus dažniausiai apskritai nebus žiūrima. Užsienio universitetams tu esi svarbus kaip asmenybė, todėl lemiamą vaidmenį priėmime vaidins tavo noras realizuoti save pasirinktoje srityje ir asmeninės savybės (kurias galėsi parodyti savo motyvaciniame laiške, portfolyje ar stojimo interviu metu).
Pragyvenimo studijuojant galimybės
Daugelyje užsienio valstybių valandinis atlyginimas yra kur kas didesnis nei Lietuvoje, todėl, dirbant bent kelias valandas per dieną, sudaroma galimybė pilnai save išlaikyti. Nepamiršk pasidomėti ir kainomis – kruopščiau paieškojus jos gali ne tiek daug skirtis nuo lietuviškų!
Nuolat atnaujinamos studijų programos
Užsienio universitetai stengiasi suteikti žinias, aprėpiančias pačias naujausias tendencijas. Taip siekiama užtikrinti, kad tavo įgytas išsilavinimas būtų naudingas šiuolaikiniame pasaulyje ir supažindintų tave tik su pačiomis reikalingiausiomis verslo, technologijų ar mokslo pasaulio naujienomis, kurias, baigęs mokslus, galėtum pritaikyti realiame darbe.
Šilti dėstytojų ir studentų santykiai
Užsienyje studentai ir dėstytojai bendrauja kaip draugai, kai kurie universitetai net turi studentų barus, kuriuose studentai ir dėstytojai susitinka po paskaitų pabendrauti neformalioje aplinkoje. Dėl šios priežasties studentai nebijo per paskaitas reikšti savo nuomonę ir užduoti klausimus kilus kokiems nors neaiškumams.
Darbo galimybių praplėtimas
Užsienio šalyse, kur daug labiau išvystyta rinka, daug labiau išvystytas ir specialistų paruošimas jai – siekiama, kad žinios būtų universalios ir pritaikomos įvairiose situacijose. Būtent todėl, tai ką išmokai, tu galėsi panaudoti tiek grįžęs į Lietuvą, tiek kitose valstybėse. Be profesinių žinių tu įgysi ir nepakeičiamus tarpkultūrinės komunikacijos bei kalbų įgūdžius, kuriuos taip vertina ir Lietuvos darbdaviai.
Prestižas
Studijos tam tikrose užsienio įstaigose, valstybėse ar programose gali būti aukštai vertinamos tiek Lietuvos, tiek ir užsienio darbdavių, tarptautinių bendrovių, organizacijų.
Užsienio kalba
Galimybė tobulinti užsienio kalbų žinias ir įgūdžius, išmokti kitų kalbų, tarmių. Visos Kastu siūlomos studijos yra dėstomos anglų kalba, kuri šiuo metu yra plačiausiai tarptautinėje erdvėje vartojama kalba, todėl jos įgūdžiai yra vieni iš svarbiausių, norint sėkmingai konkuruoti pasaulinėje darbo rinkoje. O kaip geriau išmokti anglų kalbą, nei ją naudojant nuo ryto iki vakaro tiek studijose, tiek kasdieniame gyvenime?
Aktyvus kultūrinis gyvenimas
Renginiai, sportas, pramogos, linksmybės, naktinis gyvenimas. Didžiuosiuose miestuose, ekonomiškai stipresnėse užsienio valstybėse, jų sostinėse paprastai vyksta intensyvesnis kultūrinis gyvenimas nei eiliniame didmiestyje gimtinėje. Pradedant nuo „Introduction Week“, universiteto festivalių, kuriuos organizuoja aukštoji mokykla ir esami studentai iki pačių žinomiausių koncertų, kuriuose gyvai pasirodo tokios grupės kaip Coldplay ar Black Eyed Peas. Kiekvienas studentas žino seną gerą išmintį „study hard, party harder“. Liūdėti užsienyje laiko tikrai nebus.
Tarpkultūrinė aplinka
Svetimos šalies, kultūros, žmonių pažinimas, galimybė lengvai nukeliauti į aplinkines valstybes – tai gali taip pat įtakoti tavo pasirinkimą, kur studijuoti – Lietuvoje ar užsienyje. Studijuojant užsienyje tu mokysies kartu su žmonėmis iš įvairiausių pasaulio šalių. Mokydamasis ir dirbdamas komandoje su kitų kultūrų atstovais, susipažinsi su jų mąstysena, vertybėmis ir tradicijomis, o šių dienų pasaulyje mokėjimas bendrauti ir dirbti su skirtingų kultūrų žmonėmis neabejotinai suteiks tau pranašumą darbo rinkoje.
Gyvenimo užsienyje patirtis
Įvairių gebėjimų lavinimas, nuostatų keitimas, jų formavimasis siekiant pažinti naują aplinką, žmones, svetimą šalį. Studijuodamas užsienyje kur kas greičiau išmoksi savarankiškumo. Visus kasdienius rūpesčius ir iškilusias problemas tau teks spręsti pačiam, pradedant kojinių skalbimu ir valgio gaminimu, ir baigiant darbo paieškomis bei dokumentų tvarkymu. Tai puiki gyvenimo mokykla, patirtis, kurios negalėsi įgauti būdamas arti namų - išeini iš namų kada nori, grįžti kada nori. Pats pasirenki kaip, kur ir su kuo pietauti. Pats sprendi ką veikti po paskaitų, kada ruoštis atsiskaitymams. Pats sudarai savo asmeninę dienotvarkę, kuri padeda nuversti kalnus darbų ir užmigti bei atsikelti sušypsena veide.
Užsienio klimatas, gamta, aplinka, ekologija
Galimybės gyventi kitokioje aplinkoje, oro temperatūra, šiltesnis (šaltesnis) klimatas, optimalios sąlygos asmeninei sveikatai (pvz., dėl jautrumo kardinaliems pokyčiams ar pan.) net ir per trumpą laiką gali daryti teigiamą įtaką savijautai, darbingumui, emocinei ir psichologinei būklei, sveikatai.
Trumpesnė studijų trukmė
Užsienyje bakalauro studijos gali trukti vos 3 metus (tuo tarpu Lietuvoje – 4 m.), magistro – nuo 1 m. (Lietuvoje – 1,5 m., 2 m.).