Anglų kalbos žinių patvirtinimas

Anglų kalbos žinių patvirtinimas – paskutinis Tavo stojimo etapas, tačiau tai nereiškia, kad juo rūpintis galima pradėti paskutinę minutę. Jau besirinkdamas studijų programas atkreipk dėmesį į anglų kalbos reikalavimus. Stodamas per Kastu, priklausomai nuo pasirinktų aukštųjų, turi galimybę rinktis iš trijų anglų kalbos žinių patvirtinimo būdų:
 1. Išlaikyk nemokamą Kastu anglų kalbos testą.
 2. Išlaikyk anglų kalbos Brandos egzaminą ir/arba mokykis anglų kalbą B2 lygiu mokykloje bei turėk reikiamą vidurkį.
 3. Išlaikyk IELTS arba TOEFL testą

Kokie testai yra pripažįstami tavo pasirinktoje aukštojoje, gali pamatyti čia arba kiekvienos aukštosios mokyklos aprašyme skiltyje "Stojimo reikalavimai".

Jeigu nenori laikyti IELTS ar TOEFL testo, rinkis programas tik tose aukštosiose, kurios pripažįsta Kastu testą arba antrą anglų kalbos žinių patvirtinimo būdą.

Nesvarbu, kokio anglų kalbos patvirtinimo būdo reikalauja tavo pasirinkta aukštoji mokykla, tavo anglų kalbos žinios privalo būti geros ir nuolatos tobulinamos. Anglų kalbos įgūdžiai – vienas svarbiausių dalykų stojant į tarptautines studijų programas užsienyje.

 

Kastu anglų kalbos testas

 1. Nemokamas Kastu testas pirmą kartą yra organizuojamas vasario mėnesį.
 2. Vėliau testas yra organizuojamas kas mėnesį.
 3. Visi, užpildę ir išsiuntę anketą, gaus informaciją apie testo laikymą ir galės jam registruotis.
 4. Jei pirmą kartą testo neišlaikai, gali jį perlaikyti, perlaikymas irgi yra nemokamas.
 5. Išlaikius Kastu testą, mes iškart gausime Tavo rezultatus, todėl Tau nebereikės rūpintis dėl papildomų sertifikatų siuntimo.
 6. Apie testo rezultatą būsi informuotas praėjus savaitei nuo jo laikymo elektroniniu laišku iš Kastu konsultanto.

  5300

  žmonių laikė Kastu testą

  72%

  išlaikymas

IELTS / TOEFL

Jeigu vis tik pasirinkai aukštąsias, kurios pripažįsta tik IELTS/TOEFL tačiau nesijauti tikras, ar tikrai sugebėsi surinkti reikiamą balą, siūlome tokį veiksmų planą:

 • atsarginiu prioritetu pasirink aukštąją, kuri nereikalauja IELTS ar TOEFL testo;
 • laikyk ir IELTS/TOEFL ir Kastu anglų kalbos testą.

Tokiu būdu, net jeigu nepasiseks surinkti reikiamo balo iš IELTS/TOEFL, turėsi galimybę laikyti Kastu testą ir stoti į aukštąsias, kurios jį pripažįsta.

Svarbu:

 • Jeigu renkiesi laikyti IELTS arba TOEFL testą, jų rezultatus reikėtų turėti iki vasaros vidurio (stojant į kai kurias Danijos ir Švedijos aukštąsias anglų kalbos testą reikia išsilaikyti daug anksčiau, būtinai atkreipk dėmesį į "stojimo reikalavimų" skiltį prie universitetų aprašymų)! 

 • Turėk omenyje, kad testams registruotis reikia iš anksto, kadangi vėliau tavo pageidaujamu laiku gali nebelikti laisvų vietų.

 • Taip pat prisimink, kad testo rezultatus tu gausi praėjus maždaug 2-3 savaitėms nuo testo laikymo, todėl apskaičiuoki viską taip, kad rezultatai aukštąsias pasiektų laiku.
 • Jeigu testą laikysi jau po anketos išsiuntimo, jo sertifikatą reikės atsiųsti mums kai tik jį gausi.
 • Gali pasinaudoti testų centrų siūloma galimybe rezultatus siųsti tiesiai aukštosioms – apie pageidavimą tai padaryti tu turi informuoti testo organizatorius prieš testo laikymą.