Anglų kalbos žinių patvirtinimas

Anglų kalbos žinių patvirtinimas – paskutinis Tavo stojimo etapas, tačiau tai nereiškia, kad juo rūpintis galima pradėti paskutinę minutę. Jau besirinkdamas studijų programas atkreipk dėmesį į anglų kalbos reikalavimus. Stodamas per Kastu, priklausomai nuo pasirinktų aukštųjų, turi galimybę rinktis iš trijų anglų kalbos žinių patvirtinimo būdų:
 1. Išlaikyk anglų kalbos Brandos egzaminą ir/arba mokykis anglų kalbą B2 lygiu mokykloje bei turėk reikiamą vidurkį.
 2. Išlaikyk Oxford Placement Test - nemokamai organizuojamas Kastu stojantiems į Daniją.
 3. Išlaikyk IELTSTOEFL arba Duolingo testą.

Kokie testai yra pripažįstami tavo pasirinktoje aukštojoje, gali pamatyti čia arba kiekvienos aukštosios mokyklos aprašyme skiltyje "Stojimo reikalavimai".

Nesvarbu, kokio anglų kalbos patvirtinimo būdo reikalauja tavo pasirinkta aukštoji mokykla, tavo anglų kalbos žinios privalo būti geros ir nuolatos tobulinamos. Anglų kalbos įgūdžiai – vienas svarbiausių dalykų stojant į tarptautines studijų programas užsienyje.

 

Oxford Placement Test

 1. Nemokamas Oxford testas, stojantiems į Daniją, pirmą kartą yra organizuojamas vasario mėnesį.
 2. Vėliau testas yra organizuojamas kas mėnesį.
 3. Visi, užpildę ir išsiuntę anketą, gaus informaciją apie testo laikymą ir galės jam registruotis.
 4. Jei pirmą kartą testo neišlaikai, gali jį perlaikyti, perlaikymas irgi yra nemokamas.
 5. Išlaikius Oxford testą, mes iškart gausime Tavo rezultatus, todėl Tau nebereikės rūpintis dėl papildomų sertifikatų siuntimo.

IELTS / TOEFL

Jeigu vis tik pasirinkai aukštąsias, kurios pripažįsta tik IELTS/TOEFL tačiau nesijauti tikras, ar tikrai sugebėsi surinkti reikiamą balą, siūlome tokį veiksmų planą:

 • atsarginiu prioritetu pasirink aukštąją, kuri nereikalauja IELTS ar TOEFL testo.

Tokiu būdu, net jeigu nepasiseks surinkti reikiamo balo iš IELTS/TOEFL, turėsi galimybę įstoti į tas aukštąsias kurios jo nereikalauja (pavyzdžiui Olandija).

Svarbu:

 • Jeigu renkiesi laikyti IELTS, TOEFL arba Duolingo testą, jų rezultatus reikėtų turėti iki vasaros vidurio (stojant į kai kurias Danijos ir Švedijos aukštąsias anglų kalbos testą reikia išsilaikyti daug anksčiau, būtinai atkreipk dėmesį į "stojimo reikalavimų" skiltį prie universitetų aprašymų)! 

 • Turėk omenyje, kad tarptautininiams testams registruotis reikia iš anksto, kadangi vėliau tavo pageidaujamu laiku gali nebelikti laisvų vietų.

 • Taip pat prisimink, kad testo rezultatus tu gausi praėjus maždaug 2-3 savaitėms nuo testo laikymo, todėl apskaičiuoki viską taip, kad rezultatai aukštąsias pasiektų laiku.
 • Jeigu testą laikysi jau po anketos išsiuntimo, jo sertifikatą reikės atsiųsti mums kai tik jį gausi.
 • Gali pasinaudoti testų centrų siūloma galimybe rezultatus siųsti tiesiai aukštosioms – apie pageidavimą tai padaryti tu turi informuoti testo organizatorius prieš testo laikymą.