Tėvams

XXI amžiuje prasidėję globalizacijos procesai lėmė studijų užsienio šalyje populiarumo augimą – pagyventi ir pasimokyti kitose šalyse tapo dideliu privalumu (o daug kur netgi būtinybe –  juk ne veltui sėkmingos pasaulio įmonės siunčia savo darbuotojus mokymams į užsienio šalis: perimti kitų sukauptas žinias tam tikroje srityje yra labai svarbus sėkmingos karjeros ir įmonės akcentas).

Kaip ir darbuotojui, taip ir studentui, grįžti į savo šalį įgavus naujų patirčių ir gebėjimų, kurių neturi tautiečiai – milžiniškas privalumas. Jeigu žmogus geba tinkamai išnaudoti studijų užsienyje metu įgautą patirtį – jis gali daug pasiekti. Tikime, jog džiaugiatės dėl to, kad Jūsų vaikas gavo šią nuostabią akademinio bei asmeninio tobulėjimo galimybę. Mes suprantame, kad jaudinatės ir turite daugybę klausimų apie ateityje laukiančius iššūkius.

Norime, kad žinotumėte, jog Kastu International ypač daug dėmesio skiria tarptautinių studentų gyvenimo saugumui bei gerovei, o Kastu komanda bei mūsų universitetai iš visų jėgų stengiasi paremti studentus ir padėti jiems priprasti svečioje šalyje.

Studijų užsienyje srityje dirbame nuo 2006 m.

Esame ilgametę patirtį sukaupusi ir itin platų bendradarbiavimo tinklą su užsienio šalių universitetais išvysčiusi organizacija. Nuolatos tobulėjime ir mokomės, sekame aukštojo mokslo tendencijas ir pokyčius. Esame studijų užsienyje profesionalai.

Tarptautinė švietimo agentūra ICEF - įvertino Kastu kaip aukščiausius standartus atitinkančią organizaciją.

Keletas svarbiausių momentų, kuriuose turėtumėte dalyvauti ir Jūs

Studijų programos pasirinkimas

Jaudulys dėl studijų užsienyje prasideda nuo tada, kai nusprendžiama jų siekti – renkama informacija, konsultuojamasi, pildoma stojimo anketa,  laikomas anglų kalbos testas – visas šis laikotarpis itin svarbus Jūsų vaikui, todėl norėtume, jog visapusiškai paremtumėte jį stojimų į užsienio universitetą laikotarpiu. Gyvenimas ir studijos užsienyje yra neįkainojama patirtis, todėl verta pasistengti! Mes pasiruošę atsakyti į visus Jūsų klausimus bei Jūsų vaikui stojimo procesą padaryti kuo paprastesniu ir aiškesniu. Svarbiausia užduotis Jums – padėti jam išsirinkti studijų sritį bei šalį, kurioje jis jaustųsi geriausiai:

  • Kartu su savo vaiku peržvelkite Kastu Karjeros centro siūlomas paslaugas, ten rasite patarimus renkantis profesiją, profesinio orientavimo testus ir kitas naudingas nuorodas. Taip pat rekomenduojame registruotis į karjeros konsultacijas su specialistais.

  • Atlikite profesinio pasirinkimo testus, pagal patarimus susiraskite reikiamą informaciją apie dominančias studijų programas, šalis bei universitetus.
  • Pažiūrėkite Kastu paruoštą video ciklą apie profesijos pasirinkimą.

 Svarbiausią informaciją rasite mūsų tinklalapyje, tačiau siūlome pasinaudoti ir kitais informacijos šaltiniais.

Finansai

Labai svarbu, jog renkantis šalį ir aukštąją mokyklą atkreiptumėte dėmesį į finansinius klausimus bei galimybes. Visą reikiamą informaciją apie tai, kiek kainuoja aukštasis mokslas mūsų atstovaujamose šalyse, kiek vidutiniškai reikės finansų mėnesio išlaidoms, kokia finansinė parama galima šalyse, kuriose mokslas yra mokamas ir kokios galimybės susirasti studentišką darbą rasite skiltyse Finansai ir Darbo studijų metu galimybės. Daug naudingos informacijos rasite ir skiltyje "Kur studijuoti?", prie kiekvienos šalies bei universiteto aprašymo.

Išvykimas studijuoti

Kuomet Jūsų vaikas gauna priėmimo laišką – laikas pradėti ruoštis išvykimui. Tai tikriausiai itin jautrus momentas, tačiau atsiminkite, jog gyvename XXI amžiuje, taigi nuotoliai yra panaikinami šiuolaikinėmis bendravimo programomis. Galėsite su vaiku susisiekti nemokamai kiekvieną dieną, o nebrangios avialinijos leis pasimatyti dažniau, nei manote. Tačiau su vaiku, prieš jam išvykstant, turite aptarti finansinę, socialinę ir akademinę atsakomybę – jis turi žinoti, jog  lygiai tiek pat, kiek reikalautumėte likus Lietuvoje, reikalaujate iš jo ir išvykstant studijuoti į užsienį. Jūsų vaikas turi suprasti, jog išlydėdami jį į studijas svečioje šalyje juo pasitikite ir tikite, kad jis visapusiškai išnaudos jam suteiktą galimybę.

Kultūrinis šokas

Suprantame, jog atlikote svarbų vaidmenį padedant savo vaikui apsispręsti dėl studijų užsienyje iki momento, kuomet jis jau išvyko studijuoti. Norime Jus paraginti, jog ir toliau remtumėte savo vaikus – juk jie ne tik gaus aukštąjį išsilavinimą užsienio aukštojoje, bet taip pat pažins naują kultūrą, praplės akiratį bei taps savarankiškomis asmenybėmis. Dažnai studentai pasirinktą šalį įsivaizduoja kitokią, nei ji iš tiesų yra. Kartais ji pasirodo geresnė, kartais – blogesnė. Tai dažniausiai vadinama „kultūriniu šoku“, o Jūs, kaip tėvai, pirmieji išklausysite vaiko nerimą dėl naujos aplinkos. Studentai užsienyje gali tapti emocingesni bei sumišę, taigi vieną dieną iš jų galite sulaukti linksmo skambučio, o kitą – liūdno laiško. Priprasti prie naujo gyvenimo būdo kartais gali būti sunku, bet viskam reikia laiko. Šeima ir artimieji turėtų suprasti, kad tai yra normalus reiškinys ir toliau drąsinti vaikus. Tarptautiniai skyriai universitetuose taip pat stengiasi, kad atvykę iš kitų šalių studijuoti jauni žmonės kuo greičiau ir sėkmingiau įsilietų į akademinę aplinką ir nesijaustų vieniši ar apleisti.

Grįžimas namo

Grįžti namo taip pat gali būti labai sunku. Jūs pamatysite, jog vaikas subrendo. Tai ypatingai būdinga studentams, kurie užsienyje praleido metus ar daugiau. Gali šiek tiek užtrukti, kol jis vėl apsipras prie namų. Vaikas gali jaustis nusivylęs, nes tai, ką jis patyrė studijuodamas užsienyje neprilygsta tam, ką randa grįžęs. Būkite pasiruošę vaiko sutrikimui bei emocingumui. Būkite kantrūs ir išklausykite jo istorijas bei prisiminimus apie svečią šalį, raginkite palaikyti santykius su studijų metu įgytais draugais. Greitai Jūsų vaikas sugrįš į senąsias vėžes. Patariame paskaitinėti skiltį Perspektyvos baigus studijas bei toliau skatinti savo vaiką tobulėti ir pritaikyti studijų metu įgytas žinias jau darbinėje sferoje.

 

Svarbu visais klausimais būti savo vaikui ne vadovu, o patarėju.

Taip parodysite jam savo pasitikėjimą ir  palaikymą bei ugdysite jo savarankiškumą.