LAB University of Applied Sciences

Lappeenranta, Lahti
Apie universitetą
Stojimo reikalavimai
Apgyvendinimas
Žemėlapis

LAB University of Applied Sciences -pasaulinio lygio švietimo paslaugos

LAB University of Applied Sciences aktyviai dalyvauja pasaulinėje švietimo srityje, o dėstytojai įpratę dirbti daugiakultūrinėje aplinkoje. Švietimo pagrindas grindžiamas visame pasaulyje pripažįstamu suomišku pedagoginiu modeliu ir naujausiais žinių šaltiniais įvairiose srities fokusavimo srityse.

Be bakalauro ir magistro programų, kurias dėsto anglų kalba, LAB teikia įvairias pasaulinio švietimo paslaugas. Jos apima ne tik studijų programų kūrimą, pritaikytas tolesnio mokymo programas, plačią konsultacijų ir edukacinių vizitų Lahti regione paslaugą. Temos apima socialinę ir sveikatos priežiūrą, aplinkosaugos technologijas, logistiką ir tiekimo grandinės valdymą, paslaugų kūrimą ir valdymą, verslumą, dizainą ir daug daugiau.

LAB yra įsikūręs dviejuose miestuose: Lahti ir Lappeenranta. Taip pat yra galimybė čia studijuoti online- iš bet kurios kitos pasaulio vietos.

5 įdomus faktai apie LAB:

 1. 9 400 studentų, šeštoji pagal dydį aukštojo mokslo įstaiga Suomijoje.
 2. LAB atspindi naujos aukštojo mokslo įstaigos viziją ir veiklos kultūrą, orientuotą į inovacijas, verslą ir pramonę.
 3. LAB yra aktyvi bendradarbiaujanti įstaiga, kurioje skirtingi žmonės ir ekspertai visada kuria ką nors naują kartu su verslo įmonėmis.
 4. Pavadinimas "LAB" lengvai ištariamas tiek suomiškai, tiek anglų kalbomis.
 5. Lahti ir Saimaa aukštosios mokyklos susijungė 2019 metų pabaigoje, įkuriant visiškai naują instituciją - LAB University of Applied Sciences, kuri pradėjo veikti 2020 m. sausio 1 d.

Lahti 

Lahti yra devintasis pagal dydį Suomijos miestas su maždaug 120 000 gyventojų. Tai miestas, kuris yra vertinamas visame pasaulyje dėl savo dizaino kompetencijų, aukšto lygio kultūros paslaugų ir pasiekimų sporte.

Lahti taip pat yra tarptautiškai žinomas aplinkosaugos miestas, kur sprendimai dėl energijos efektyvumo priimami gyventojų ir aplinkos labui. Lahti regiono tikslas yra būti verslui draugiškiausiu ir drąsiausiu tvaraus augimo centru Suomijoje. Trys pagrindinės miesto konkurencinės strategijos kryptys yra ciklinė ekonomika, dizaino ir skaitmeninimo derinimas bei fizinis aktyvumas ir patirtis.

Lahti Campus

Naujasis Lahti fakultetas siūlo modernią mokymosi aplinka. Nors fakultetas ir yra pastatytas buvusios gamyklos teritorijoje, bet seno ir naujo pastato kombinacija suteikia unikalią ir įkvepiančią vietą mokymuisi ir darbui.

Lappeenranta 

Lappeenranta yra tarptautinis universitetinis miestas pietryčių Suomijoje. Daugiau nei 10 % iš jo 73 000 gyventojų yra universitetų studentai. Lappeenranta žinoma dėl savo įspūdingos gamtos ir ketvirtos pagal dydį Europoje Saimos ežero.

Lappeenranta Campus

Lappeenranta mieste įsikūręs fakultetas yra bendras LAB University of Applied Sciences ir LUT University, tad abiejų universitetu studentai dalijasi tuo pačiu pastatu. Tai yra didžiausias aukštojo mokslo fakultetas pietryčių Suomijoje. Ten dirba 10 000 žmonių, iš kurių 3 400 yra LAB studentai.

Puikios studijų sąlygos

Mokymosi aplinka Lappeenrantoje yra labai moderni. Pavyzdžiui, technologijų, sveikatos priežiūros ir socialinių paslaugų laboratorijos yra vienos iš pažangiausių Suomijoje, o naujai atidaryta mokomoji virtuvė ir restoranas yra skirtas turizmo ir svetingumo vadybos studentams.

Tarptautinė mokymosi aplinka

LAB neseniai atnaujintas Lappeenranto fakultetas yra Skinnarila rajone, 7 kilometrus nuo miesto centro ir greta LUT universiteto. Lappeenrantoje yra 3 400 LAB studentų, iš kurių 450 yra tarptautiniai studentai, suteikiantys stiprų tarptautiškumo jausmą universitete.

Lappeenranta- strategiškai patogi vieta 

Lappeenranta nuo Helsinkio yra tik dviejų valandų astumu traukiniu. Lappeenranta taip pat turi savo tarptautinį oro uostą. Miestas turi jaukią mažo miestelio atmosferą, kuriame visas vietas galima lengvai pasiekti dviračiu, tačiau tuo pačiu, čia nieko netrūksta, nes yra platus paslaugų, kultūrinių renginių ir laisvalaikio veiklų asortimentą.

Studentų sąjunga KOE ir kitos organizacijos rengia įvairias veiklas universitete, o mentoriai studentus visada stengiasi supažindinti su gyvenimu Lappeenrantoje. Tad šiame mieste jausiesi, kaip antruose namuose.

E-campus

E-campus suteikia studentams lankstumo, nes jie gali studijuoti, iš ten kur patogu. Mokantis nuotoliniu būdu yra naudojami įvairūs mokymo metodai, tokie kaip internetiniai susitikimai, komandiniai darbai, savarankiški užsiėmimai.

10 priežasčių įsimylėti Suomiją


1. Šiaurės pašvaistė arba aurora borealis.

2. Tūkstančio ežerų šalis. Suomijoje yra 188 000 ežerų ir jie yra vieni švariausių pasaulyje.

3. Miškai - žaliasis Suomijos auksas. Daugiau kaip 70 % Suomijos teritorijos dengia gaivūs, gražūs miškai.

4. Švariausias pasaulyje oras (Pasaulio sveikatos organizacija, 2018 m.).

5. Saugiausia vieta pasaulyje (Pasaulio ekonomikos forumas 2017 m.).

6. Vidurnakčio saulė - gamtos reiškinys šiauriausioje Suomijos dalyje, kur saulė nenusileidžia daugiau kaip du mėnesius.

7. Daugelio kultinių išgalvotų personažų, tokių kaip Muminukai, Kalėdų Senelis ir Piktieji paukščiai, tėvynė.

8. Laimingiausia šalis pasaulyje (2018 m. Pasaulio laimės ataskaita).

9. Gražiausi kraštovaizdžiai.

10. Poliarinės meškos - tik juokauju! Nepaisant gandų, baltosios meškos Suomijos gatvėmis nevaikšto. Tačiau Ähtäri zoologijos sode galite pamatyti dvi pandas arba, jei pasiseks, Saimaa ežere - nykstantį Saimaa žiedinį ruonį.

 

Bakalauras

Reikalaujamas išsilavinimas

 • Pažymių išrašas - jei dar nesi baigęs mokyklos, būtina prisegti pažymių išrašą. Smulkesnę informaciją kaip pildyti išrašą ir kada jis reikalingas, rasi čia. Pageidaujamas pažymių vidurkis turi būti ne mažiau 7.

 • Brandos atestatas – jei jau esi baigęs mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie anketos prisegti savo Brandos atestatą

Svarbu. Pažymių reikalavimai yra orientaciniai ir galutinį vertinimą ar turimų pažymių pakanka atliks LAB universiteto priėmimo komisija.

 

Anglų kalbos reikalavimai

SVARBU! Anglų testo sertifikatas turi būti atsiųstas kartu su stojimo anketa iki stojimo deadlino.
 

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • IELTS – 6.0 (ne mažiau 5.5 iš rašymo dalies)

 • TOEFL - 80 (ne mažiau 20 iš rašymo dalies)

 • Laikant SAT testą - atliekamos anglų kalbos užduotys.

Magistras

Reikalaujamas išsilavinimas

Į magistro studijų programas gali stoti visi, baigę universitetą arba besimokantys paskutiniame kurse. Studijos kurias baigei ar tebesimokai turi būti panašios krypties kaip ir tos, į kurias nori stoti, kadangi priėmimas yra paremtas ECTS kreditų suderinamumu.

 • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus Tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai. Kai siunti anketą paskutiniame kurse, diplomą reikia prisegti vėliau, kai tik jį gausi. ĮSIDĖMĖK, Prie anketos būtinai turi prisegti dokumentą (anglų kalba), patvirtinantį, kad studijuoji ir šiais metais baigsi savo studijas. Dokumentas turi būti patvirtinas universiteto administracijos.

 • Bakalauro diplomas – jei jau esi baigęs aukštąją mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie anketos prisegti savo Bakalauro diplomą.

Anglų kalbos reikalavimai

SVARBU! Anglų testo sertifikatas turi būti atsiųstas kartu su stojimo anketa iki stojimo deadlino.
 

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • IELTS – 6.5

 • TOEFL - 90

Online

Reikalaujamas išsilavinimas

 • Pažymių išrašas - jei dar nesi baigęs mokyklos, būtina prisegti pažymių išrašą. Smulkesnę informaciją kaip pildyti išrašą ir kada jis reikalingas, rasi čia. Pageidaujamas pažymių vidurkis turi būti ne mažiau 7.

 • Brandos atestatas – jei jau esi baigęs mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie anketos prisegti savo Brandos atestatą

 

 

Pastaba! 

 • Motyvacinis laiškas yra NEprivalomas dokumentas stojant į šio universiteto programas.
 • Matematika - reikalaujamos geros matematikos žinios, todėl pageidaujama turėti A lygį mokykloje ir ne mažesnį pažymį nei 7.
 • Fizika arba chemija - pageidaujama turėti ne mažesnį pažymį nei 7.

Svarbu. Pažymių reikalavimai yra orientaciniai ir galutinį vertinimą ar turimų pažymių pakanka atliks LAB universiteto priėmimo komisija.

LAB University of Applied Sciences neturi savo studentų būstų Lahti, tačiau čia gali rasti naudingos informacijos, nuo ko pradėti būsto paieškas Lahti regione.
Apgyvendinimą studentams teikia Lahden Talot Oy. Jei nori pateikti studentų apgyvendinimo paraiškos formą, spausk šią nuorodą.

Apgyvendinimo gali ieškoti Oppilastalo oy Apartments, ten rasi studentų apgyvendinimo galimybes, aprašymus ir nuomos kainas anglų kalba.

Visais apgyvendinimo klausimais rekomenduojama tiesiogiai susisiekti su studentų apgyvendinimo įmone el. paštu: asuntojenvuokraus@lahdentalot.fi

Kitos apgyvendinimo galimybės

Jei planuoji išsinuomoti privatų butą, kreipkis į privačius butus nuomojančią bendrovę "Forenom". Paraiškos formą ir informaciją apie nuomos kainas bei vietas rasi šioje nuorodoje.

Kontaktinė informacija: info@forenom.fi