University of Southern Denmark

Sønderborg/ Odense
Apie universitetą
Stojimo reikalavimai
Apgyvendinimas
Žemėlapis

University of Southern Denmark – Pietinį Danijos universitetą – vietiniai vadina Syddansk Universitet arba SDU. Virš penkiasdešimtmečio veikianti aukštojo mokslo įstaiga pasižymi itin dideliu atvykėlių studentų skaičiumi: 1 iš 5 studentų ten – užsienietis. O patį universitetą, itin gerose pozicijose galima rasti beveik visuose labiausiai paplitusiuose pasaulio ir Europos reitinguose.

Nemokamos inžinerijos studijos

Kastu bendradarbiauja su šio universiteto Inžinerijos fakultetu, kuris siūlo tiek bakalauro, tiek magistro programas anglų kalba. Fakultetas pasižymi itin glaudžiu bendradarbiavimu su verslo bendruomene bei tyrimų institucijomis, todėl intensyviai dalyvauja vystymosi, inovacijų bei mokslinių tyrimų projektuose. Partnerystės įvairiose srityse Inžinerijos fakultetui padeda sukurti tobulą sąveiką tarp tyrimų, pramonės ir švietimo bei skatini tarp studentų pažangą, inovacijas, aktyvų naujų idėjų generavimą.

Garantuojamas darbas

Visiems pabaigusiems bakalauro ar magistro pakopos inžinerijos studijas - garantuojamas darbas! Daugiau informacijos rasi čia.

 

Turtinga patirtis

Universiteto stiprybė – iš svetur atvykę studentai: dalindamiesi skirtingais požiūriais, kultūrinėmis tradicijomis bei ateities planais jie praturtina vieni kitų patirtis, o darbas grupėse yra itin skatinamas. Būtent todėl universitetas didžiausią dėmesį teikia užsieniečiams, rūpindamasis jų gerove prieš ir po atvykimo į šalį.

Kasmetiniai renginiai

Kiekvienais metais University of Southern Denmark pasižymi įvairios veiklos gausa bei ilgametėmis tradicijomis paremtais renginiais. Vienas pastarųjų – kasmetinis pokylis, kurį sudaro dvi dalys: oficialioji, sutinkant svečius, ir neoficialioji – vakarėlis, kuriame siaučia per 2000 universiteto studentų, darbuotojų bei svečių.

Ypatingas dėmesys absolventams

Tyrėjų, mokslo, verslo bendruomenės bei viešojo sektoriaus bendradarbiavimą remia SDU tyrimų ir inovacijų organizacija (Research & Innovation Organisation – RIO). Pastaroji rūpinasi, kad studentai greitai rastų tinkamus darbus, kurie leistų panaudoti SDU įgytus gebėjimus; kad absolventai sukurtų sėkmingai veikiančias pradedančiąsias įmones; kad tyrėjai ir inovacijų kūrėjai gautų reikiamą finansavimą.

 

Bakalauras

Reikalaujamas išsilavinimas

 • Pažymių išrašas - jei dar nesi baigęs mokyklos, būtina prisegti pažymių išrašą. Smulkesnę informaciją kaip pildyti išrašą ir kada jis reikalingas, rasi čia.
 • Brandos atestatas – jei jau esi baigęs mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie anketos prisegti savo brandos atestatą.

 

UniTest – SDU reikalauja išlaikyti stojamąjį egzaminą, kurį išlaikyti būtina norint sėkmingai pateikti paraišką. Testas vyksta internetu kovo/balandžio mėnesiais (apie registraciją universitetas informuos iš anksto). Testas skirtas skaitymo supratimui ir loginio mąstymo įgūdžiams įvertinti.

 

Pastaba! Motyvacinis laiškas yra NEprivalomas dokumentas stojant į šio universiteto programas.

 

Anglų kalbos reikalavimai

Vienu iš šių būdų galite patvirtinti universitetui savo anglų kalbos žinias:

 • Anglų kalbos valandos - bendras išklausytas anglų kalbos valandų skaičius 10 + 11 + 12 klasėje būtų bent 210 valandų bei anglų kalbos pažymys ne mažesnis kaip 5.

 • TOEFL - 88. Testo rezultatas universitetą turi pasiekti tiesiogiai iš testo laikymo centro. Užsakant testo rezultato išsiuntimą iš centro naudoti University of Southern Denmark kodą 7969. Rinkitės "other - department not listed". Jeigu jau esi laikęs testą, vis vien gali užsakyti rezultato siuntimą iš testo laikymo centro (tai padaryti būtina). Kai tai padarysi, apie tai reikia informuoti mus.

 • IELTS - 6.5

Magistras

Reikalaujamas išsilavinimas

Į magistro studijų programas gali stoti visi, baigę universitetą arba besimokantys paskutiniame kurse. Studijos kurias baigei ar tebesimokai turi būti panašios krypties kaip ir tos, į kurias nori stoti, kadangi priėmimas yra paremtas ECTS kreditų suderinamumu.

 • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai. Kai siunti anketą paskutiniame kurse, diplomą reikia prisegti vėliau, kai tik jį gausi.
 • Bakalauro diplomas – jei jau esi baigęs aukštąją mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie anketos prisegti savo Bakalauro diplomą.

Anglų kalbos reikalavimai

 • TOEFL IBT - minimalus balas 88. Testo rezultatas universitetą turi pasiekti tiesiogiai iš testo laikymo centro. Užsakant testo rezultato išsiuntimą iš centro naudoti University of Southern Denmark  kodą 7969. Rinkitės "other - department not listed". Jeigujau esi laikęs testą, vis vien gali užsakyti rezultato siuntimą iš testo laikymo centro (tai padaryti būtina). Kai tai padarysi, apie tai reikia informuoti mus.

 • IELTS - minimalus balas 6.5

Testo sertifikatą BŪTINA pateikti iki Gegužės 15 dienos.

Studentai, įstoję į bakalauro arba magistro laipsnį SDU Sønderborg, turėtų kreiptis dėl apgyvendinimo tiesiogiai Sønderborg apgyvendinimo biurą, vadinamame Studiebolig Syd.

Atkreipkite dėmesį, kad būstas negarantuojamas. Praiška svarstoma tomis pačiomis sąlygomis kaip ir Danijos studentai, o kambariai siūlomi eilės tvarka.

Studentai gali kreiptis dėl skirtingo tipo kambarių. Įvairias parinktis galite pamatyti „Studiebolig“ svetainėje. Kuo daugiau užklausų nusiųsite, tuo didesnė tikimybė, kad gausite pasiūlymą semestro pradžiai.
Būsto pasiūlymas bus išsiųstas tiesiogiai el. paštu iš „Studiebolig Syd“. Daugiau informacijos ČIA.

Apgyvendinimo kainos
 • Kambarys bendrabutyje – 300-400 eurų per mėnesį.

 • Atskiras kambarys name arba bute – 300-500 eurų per mėnesį.

 • Buto kaina gyvenant vienam arba dalijantis su kitais studentais skiriasi priklausomai nuo daugybės veiksnių, todėl ją įvardyti – sudėtinga.

Patartina žinoti

Semestro pradžia – aktyviausias gyvenamos vietos paieškos metas, todėl kur kas dažniau pasitaiko ir apgaulingų nuomos skelbimų.

University of Southern Denmark pataria naudotis tik universiteto teikiamais apgyvendinimo pasiūlymais, tačiau jei nuspręstumėte gyvenamos erdvės ieškotis patys:

 • Nepasikliaukite pernelyg pigios nuomos (palyginus su kaimynystėje esančiais skelbimais) pasiūlymais. Niekada nemokėkite papildomos pinigų sumos nuomininkui tam, kad pasirinktų būtent jus – duoti kyšį yra nelegalu ir jei jus apgautų, šių pinigų neatgautumėte.
 • Nesinaudokite „Western Union“ ar panašių pinigų išgryninimo įmonių teikiamomis paslaugomis, pervesdami tam tikrą sumą būsimam nuomotojui. Jūsų įmoka būtų neatsekama ir pinigų neatgautumėte.
 • Niekada nemokėkite nuomos ar depozito mokesčio prieš tai neaplankę nuomojamos patalpos.

 

Studentų kontaktai
Studentų, kurie šiuo metu studijuoja arba studijavo šioje aukštojoje mokykloje, kontaktai. Gali su jais susisiekti ir sužinoti daugiau apie jų studijas ir gyvenimą  :)
Alfredas Kerulis
BEng in Mechatronics (Bachelor)
2018-09
https://www.facebook.com/alfredas.kerulis.1
Armandas Milieška
BEng in Mechanical Engineering (Bachelor)
https://www.facebook.com/armandas.milieska.5
Arūnė Lapinskaitė
BEng in Electronics (Bachelor)
2019
arune.lapinskaite
Beata Skidzevičiūtė
BEng in Mechatronics (Bachelor)
2022-09
Naglis Našlėnas
BEng in Electronics (Bachelor)
2018-09
Naglis Našlėnas
Vilandas Radvila
BSc in Engineering (Mechatronics) (Bachelor)
https://www.facebook.com/vilandas.radvila.3