University of Twente

Enschede
Apie universitetą
Stojimo reikalavimai
Apgyvendinimas
Stipendija
Žemėlapis

The University of Twente –  viskas apie technologijas, žmones ir ateitį

The University of Twente – visiškai modernus universitetas, ruošiantis profesionalus jau net ne dabarčiai, o netolimai ateičiai. O netolima ateitis, kaip teigiama universiteto filosofijoje, priklauso nuo to, kaip technologijos paveiks visuomenę bei nuo to, kaip žmonės sugebės šias technologijas panaudoti ateityje. Senatvinių procesų prevencija pasitelkiant technologijas, povėžinių simptomų mažinimas „online“ intervencijomis, kultūros ir ekologijos palaikymas moderniausiais sprendimais: tai tik kelios iš temų, kurias nagrinėja The University of Twente studentai ir absolventai.

 Galimybė pakeisti pasaulį

Kaip jau supratai iš trumpo universiteto aprašymo viršuje, pagrindinis dėmesys universitete skiriamas ne tik skaitmeninėms technologijoms ar inžineriniams dėsniams, bet ir jų įtakos žmogui studijoms. Taigi, pagrindinis studijų tikslas nėra tiesiog įsiminti kuo daugiau faktų, bet suprasti, KAIP galima keisti bei įtakoti vienus ar kitus pasaulyje vykstančius procesus ar žmonių elgesį bei KAIP  spręsti įvairias problemas su kuriomis susiduriame ar netrukus susidursime. 

 

Vienai temai – dešimt savaičių

University of Twente išsiskiria ne tik moderniais studijų tikslais, bet ir modernia studijų sistema: studijų dalykai skirstomi į temas ir kiekvienai iš temų skiriama po dešimt savaičių (vadinamasis modulis). Modulyje įgyjamos ne tik teorinės žinios, bet ir suvokimas, kaip jas pritaikyti įvairių seminarų, diskusijų ar susitikimų su srities ekspertais metu. Tokia studijų sistema leidžia daug lanksčiau pasiruošti būtent svarbiausiams profesiniams iššūkiams bei išlaikyti studentų susidomėjimą viena ar kita tema. Svarbu pabrėžti ir tai, kad čia mokysiesi ne tik su savo specialybe susijusių dalykų, bet ir turėsi galimybę įgyti žinias kitose svarbiose srityse bei disciplinose, o tavo įvertinimą lems ne faktinės žinios, o panaudotas kūrybiškumas bei gebėjimas išspręsti įvairias situacijas.

400 kompanijų, kuriose galima atlikti praktiką

Verslumas bei gebėjimas žinias paversti realybe – dar vienas svarbiausių Twente universiteto tikslų . Čia tu galėsi ne tik plėtoti savo idėjas verslo inkubatoriuose ar įvairiuose dirbtuvėse, bet ir atlikti praktiką vienoje iš 400 įmonių su kuriomis universitetas bendradarbiauja! „Ateties klasė“ ir 3D dizaino laboratorija: tai tik dalis  modernių ir interaktyvių mokymo įrankių kuriuos siūlo universitetas.

 

 Tarp 1%  geriausių pasaulyje

Ypač moderni mokymo sistema bei aktualus dalyvavimas mokslo gyvenime neabejotinai prisideda prie jo laikymosi labai aukštose pozicijose. Apačioje gali pamatyti 2016 metų duomenis:

 • CWTS LEIDEN RANKING: 126 vieta
 • TIMES HIGHER EDUCATION WORLD UNIVERSITY RANKING: 153 vieta
 • QS WORLD UNIVERSITY RANKING:  179 vieta
 • SHANGHAI WORLD TOP: 500
 • (ACADEMIC RANKING OF WORLD UNIVERSITIES, ARWU): 301 vieta
Mylimiausias studentų miestelis Nyderlanduose

10000-ties studentų ir 3200-ių darbuotojų kompanija viename iš nedaugelio studentų miestelių Nyderlanduose suteiks Tau galimybę dar labiau pasinerti į studijų pasaulį ir toliau tobulėti ne tik paskaitų metu, bet ir po jų, dalyvaujant įvairiose užklasinėse veiklose, atsipalaiduojant sporto salėje ar...vietiniame studentų mietselio teatre! Studentiškomis nuotaikomis kvėpuoja ne tik universiteto miestelis, bet ir visas  jaukus Enschedės miestas, kuriame rasi viską: ir studentišką šurmulį ir kultūrinį gyvenimą ir šiek tiek ramybės, kai jos labiausiai reikės.

Čia rasi bakalauro programų brošiūrą.

Čia rasi magistro programų brošiūrą.

Bakalauras

Reikalaujamas išsilavinimas

 • Pažymių išrašas - jei dar nesi baigęs mokyklos, būtina prisegti pažymių išrašą. Smulkesnę informaciją kaip pildyti išrašą ir kada jis reikalingas, rasi čia.
 • Brandos atestatas – jei jau esi baigęs mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie anketos prisegti savo Brandos atestatą.

 

 

Pastaba! 

 • CV - stojant į visas bakalauro programas reikia pateikti savo CV. 
 • Motyvacinis laiškas yra NEprivalomas dokumentas stojant į šio universiteto programas, išskyrus:
  • Advanced Technology
  • Chemical Science and Engineering
  • Creative Technology
  • Technology and Liberal Arts & Sciences (Atlas University College)
 • Vienas iš stojimo etapų į University of Twente yra Matching/Selection procedure (reikės atlikti papildomas užduotis-dažniasiai klausimynas).

 

Anglų kalbos reikalavimai

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • turėti anglų kalbos pažymį Brandos atestate ir išlaikyti Anglų kalbos valstybinį egzaminą ne mažiau kaip 36 balais.

           arba

 • išlaikyti IELTS arba TOEFL testą.

*Jeigu nori pasitikrinti ar tavo anglų kalbos žinios yra pakankamos studijuoti Nyderlandų aukštosiose – suteikiame galimybę laikyti Oxford anglų kalbos testą. Nors anglų kalbos testas nėra reikalaujamas, patartina žinoti savo galimybes ir kalbos lygį.

 

Magistras

Reikalaujamas išsilavinimas

Į magistro studijų programas gali stoti visi, baigę universitetą arba besimokantys paskutiniame kurse. Studijos kurias baigei ar tebesimokai turi būti panašios krypties kaip ir tos, į kurias nori stoti, kadangi priėmimas yra paremtas ECTS kreditų suderinamumu.

 • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai. Kai siunti anketą paskutiniame kurse, diplomą reikia prisegti vėliau, kai tik jį gausi.
 • Bakalauro diplomas – jei jau esi baigęs aukštąją mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie anketos prisegti savo Bakalauro diplomą.

Anglų kalbos reikalavimai

IELTS - 6
DĖMESIO! Situacija su būsto paieška atvykstantiems studentams Nyderlanduose yra komplikuota! Kiekvienais metais Nyderlandus studijoms renkasi vis daugiau tarptautinių studentų. Augant skaičiams būstą susirasti tampa vis sudėtingiau, nes šalies universitetai nėra tiesiogiai atsakingi už studentų apgyvendinimą (neturi savo bendrabučių). Mes norime tave įspėti, kad būsto paieškos pareikalaus daug laiko ir pastangų, todėl labai svarbu būsto pradėti ieškoti kuo ankščiau (balandžio/gegužės mėnesiais) ir į šį klausimą žiūrėti labai rimtai. 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Twente universitetas stengiasi padėti kiekvienam tarptautiniam studentui susirasti būstą. Universitetas bendradarbiauja su vietine apgyvendinimo bendrove ROOMSPOT

Pirmiausia reikėtų susikurti paskyrą Roomspot svetainėje, čia rasite tikrai nemažai kambarių nuomos pasiūlymų Enschedes mieste. Instrukciją, kaip ši svetainė veikia ir kaip reikia aplikuoti dėl būsto rasite ČIA

 • yra galimybė išsinuomuoti tiek kambarį bute, tiek studio tipo būstą ar apartamentus
 • ilgiausias nuomos laikotarpis - vieneri metai
 • kaina priklauso nuo būsto tipo, gali svyruoti nuo 230 iki 650 eur. per mėnesį

Taip pat universiteto Student Union siūlo puikią galimybę nuomuotis būstą ir dalintis juo su kitais universiteto studentais! Gali gyventi su 2 arba 24 kambariokais! Ši paslauga išskirtinė tuo, kad savo kambariokus renkasi patys studentai, atsižvelgdami į savo poreikius ir pomėgius. Taip namuose išlaikoma gera atmosfera ir dažniausiai studentai tampa gerais draugais.

 • name (bute) visada turėsi savo kamabrį, kuris bus nuo 8 iki 24 m2. 
 • vonia, virtuve, tualetu, skalbykla, sodu ar balkonu turėsi dalintis su kitais kambariokais
 • pateikdamas prašymą dėl būsto turėsi nurodyti savo pomėgius ir papasakoti apie save

Rekomenduojame prisijungti prie Facebook grupių: University of Twente - Marketplace ir Rooms Enschede for students, kuriose studentai skelbia ir būsto nuomos skelbimus. 

Taip pat universitetas pateikia visą sąrašą agentūrų, kurių pagalba gali susirasti gyvenamąją vietą. Turėkite omenyje, kad visada gali pasitaityti sukčių, kurie gali bandyti jus apgauti. Todėl niekada nemokėkite depozito nepasirašę sutarties!

Nuolatiniam būstui (ilgiau negu vieneri metai)

Ilgai viešnagei (ilgiau negu 3 mėnesiai)

Trumpai viešnagei (trumpiau negu 3 mėnesiai)

 

Agentūros (tiek trumpai, tiek ilgai viešnagei)

Daugiau informacijos apie apgyvendinimą studijuojant Twente University asite ČIA

The University Twente Scholarship (UTS) - tai stipendija, teikiama už labai gerus mokymosi rezultatus studentams, besimokantiems Magistro pakopos studijų programose Twentes universitete.

Daugiau informacijos apie tai ČIA.

Studentų kontaktai
Studentų, kurie šiuo metu studijuoja arba studijavo šioje aukštojoje mokykloje, kontaktai. Gali su jais susisiekti ir sužinoti daugiau apie jų studijas ir gyvenimą  :)
Emilija Razgūnaitė
Psychology (Bachelor)
2022-09
Karolis Gelžinis
International Business Administration (Bachelor)
https://www.facebook.com/profile.php?id=100013533156259
Karolis Girdžiūnas
Electrical Engineering (Bachelor)
2018-09
https://www.facebook.com/KarolisGirdziunas1
Šarūnas Avdejenkovas
Mechanical Engineering (Bachelor)
Vakarė Sliesoraitytė
Applied Mathematics (Bachelor)
https://www.facebook.com/vakaresl