LUT University

Lappeenranta, Lahti
Apie universitetą
Stojimo reikalavimai
Apgyvendinimas
Žemėlapis

LUT - vienas iš 20-ies perspektyviausių ir sparčiausiai besivystančių universitetų pasaulyje.


„Firetail“ sudarytame sąraše įtraukti 20 universitetų visame pasaulyje, kurie iki 2030 metų turi potencialą tapti žinomi visame pasaulyje - ir LUT yra vienas iš jų!

Tvarumas


Švari energija, vanduo ir oras yra gyvybę palaikantys ištekliai, kuriems LUT universitetas ieško naujų sprendimų pasitelkdami technologijų žinias ir patirtį. LUT padeda visuomenei ir verslams įsitraukti į tvarumo puoselėjimą.

LUT universitetas skatina tvarumą ir šią vertybę įtraukia į visas universiteto veiklas. Strateginiai pasirinkimai, moksliniai tyrimai, akademinis išsilavinimas – visa tai vadovaujasi ekologinio, ekonominio ir socialinio tvarumo principais.

Bendradarbiavimas

LUT sieja stiprūs ryšiai su verslo bendruomene. Suomijos verslo žurnalas „Talouselämä“ LUT įvertino kaip geriausią universitetą verslo technologijų srityje Suomijoje. LUT remia verslą, kuris kuriamas mokslinių tyrimų pagalba. Tai rodo paties LUT universiteto įkurta investicijų bendrovė „Green Campus Innovations“. Šios bendrovės tikslas - remti LUT mokslinių tyrimų start-up'us.

5 priežastys rinktis LUT


1. Įkvepiantis ir kokybiškas išsilavinimas. Studijos ir studijų metodai nuolat tobulinami, diegiami nauji bei kūrybiški. Mažos studentų grupės leidžia dėstytojams individualiai pažinti kiekvieną studentą.

2. Draugiški ir svetingi miesteliai Lappeenranta ir Lahti. LUT Lappeenranta studentų miestelis yra sutelktas vienoje vietoje: čia yra viskas nuo bibliotekos iki laboratorijų, nuo studentų paslaugų iki sveikatos priežiūros. Lahti miestelyje įsikūrusios modernios patalpos ir visos svarbios paslaugos studentams.

3. Pažangiausia įranga ir naujausios laboratorijos. Studentai turi galimybę naudotis naujausiais kompiuteriais bei kitomis technologijomis. Laboratorijose taip pat naudojami pažangiausi įrankiai ir priemonės.

4. Mažesnės pragyvenimo išlaidos. Lappeenranta ir Lahti būsto, gyvenimo ir transporto išlaidos yra mažesnės nei didesniuose miestuose. Tad pinigų pakaks ir studentiškai praleisti laisvalaikį.

5. Studentų gyvenimas 2.0. Studentiškas gyvenimas LUT yra daugiau nei tik buvimas prie knygų kalnų. Daugybė klubų ir studentų asociacijų bei supanti gamta suteikia įsimintinų įspūdžių – nuo ​​kultūros iki ekstremalaus sporto.
 

Lappeenranta

Lappeenranta, 73 tūkst. gyventojų turintis miestas, įsikūręs prie didžiausio Suomijos ežero Saimaa.  Lappeenranta yra tarptautinis universitetinis miestas esantis pietryčių Suomijoje, sujungiantis jaukią mažo miestelio atmosferą su visapusiškais miesto patogumais. Vietiniai ir tarptautiniai studentai teigia, kad Lappeenranta yra puiki vieta gyventi bei studijuoti.

Lahti

Lahtis mieste gyvena apie 120 tūkst. gyventojų. Tai nuostabios gamtos, įdomių sporto renginių, gyvybingos kultūros ir puikių laisvalaikio galimybių miestas. Įsikūręs prie Vesijärvi ežero ir netoli sostinės Helsinkio šurmulio, jis siūlo įdomią ir saugią studijų aplinką tiek Suomijos, tiek užsienio studentams.

Bakalauras

Reikalaujamas išsilavinimas

 • Pažymių išrašas - jei dar nesi baigęs mokyklos, būtina prisegti pažymių išrašą. Smulkesnę informaciją kaip pildyti išrašą ir kada jis reikalingas, rasi čia. Pageidaujamas pažymių vidurkis turi būti ne mažiau 7.

 • Brandos atestatas – jei jau esi baigęs mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie anketos prisegti savo Brandos atestatą

 

 

Pastaba! 

 • Motyvacinis laiškas yra NEprivalomas dokumentas stojant į šio universiteto programas.
 • Matematika - reikalaujamos geros matematikos žinios, todėl pageidaujama turėti A lygį mokykloje ir ne mažesnį pažymį nei 8.
 • Fizika arba chemija - pageidaujama turėti ne mažesnį pažymį nei 8.

Svarbu. Pažymių reikalavimai yra orientaciniai ir galutinį vertinimą ar turimų pažymių pakanka atliks LUT universiteto priėmimo komisija.

 

 

Anglų kalbos reikalavimai

SVARBU! Anglų testo sertifikatas turi būti atsiųstas kartu su stojimo anketa iki stojimo deadlino.
 

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • IELTS – 6.0 (ne mažiau 5.5 iš rašymo dalies)

 • TOEFL - 78 (ne mažiau 20 iš rašymo dalies). TOEFL testo rezultatai privalo būti nusiųsti tiesiogiai iš centro, kuriame laikei testą, LUT universiteto kodas, kurį reikia nurodyti yra 0496).

 

Magistras

Reikalaujamas išsilavinimas

Į magistro studijų programas gali stoti visi, baigę universitetą arba besimokantys paskutiniame kurse. Studijos kurias baigei ar tebesimokai turi būti panašios krypties kaip ir tos, į kurias nori stoti, kadangi priėmimas yra paremtas ECTS kreditų suderinamumu.

 • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus Tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai. Kai siunti anketą paskutiniame kurse, diplomą reikia prisegti vėliau, kai tik jį gausi. ĮSIDĖMĖK, Prie anketos būtinai turi prisegti dokumentą (anglų kalba), patvirtinantį, kad studijuoji ir šiais metais baigsi savo studijas. Dokumentas turi būti patvirtinas universiteto administracijos.

 • Bakalauro diplomas – jei jau esi baigęs aukštąją mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie anketos prisegti savo Bakalauro diplomą.

 

Anglų kalbos reikalavimai

SVARBU! Anglų testo sertifikatas turi būti atsiųstas kartu su stojimo anketa iki stojimo deadlino.
 

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • IELTS – 6.5

 • TOEFL - 90

 

Lappeenranta

Studentai, kurie yra priimti studijuoti Lappeenranta mieste, gali kreiptis dėl studentų apgyvendinimo tiesiogiai į Lappeenranta Student Housing Foundation LOAS

Nuomos kainos svyruoja tarp 290 - 420 Eur, taip pat reikia sumokėti užstatą 200 Eur. Kambarių kainos priklauso nuo kambario ploto bei pastato. LOAS butų nuomą reikia sumokėti iki kiekvieno mėnesio 5 dienos.

Studentų butas dažniausiai yra bendras butas, kurį dalijasi 2-3 studentai. Kiekvienas studentas turi savo kambarį su rakinamomis durimis ir bendrą virtuvę bei tualetą ir vonios patalpas. Dažniausiai kambaryje yra lova (be čiužinio), rašomasis stalas, stalinė lempa, kėdė, knygų lentyna ir drabužių spinta.

LOAS butai nėra mišrūs. Studentai ir studentės gali gyventi tame pačiame bute tik pateikus atskirą prašymą LOAS. Jei norite dalintis butą su savo draugu ar draugais, reikia kartu pateikti paraišką būstui. Gyvūnai taip pat leidžiami LOAS apartamentuose, jei jie netrukdo kaimynams.

Lahti

Studentai, priimti studijuoti į Lahti miestelyje dėstomas programas, gali kreiptis dėl studentų apgyvendinimo Lahden Talot.

Studentų apartamentai paprastai yra skirti dviems ar trims asmenims, su atskiru kambariu ir bendra virtuve bei vonios kambariu. Apartamentai yra atskiri vyrams ir moterims. Kamabario kaina bandrame bute yra apie 237–407 Eur . O vieno kamabario buto nuomos kainos svyruoja tarp 352–607 Eur.  Į kainą visada įtraukta elektra, vanduo, internetas, bendra skalbimo erdvė ir sauna. Tačiau, apartamanetai būna be baldų.