Saxion University of Applied Sciences

Enschede/Deventer/Apeldoorn
Apie universitetą
Stojimo reikalavimai
Apgyvendinimas
Žemėlapis

Saxion University of Applied Sciences – motyvuotiems ir ieškantiems ramybės

 

Nors Saxion University of Applied Sciences įsikūręs nedideliuose Nyderlandų rytinės dalies miestuose, universitetas populiarumu nenusileidžia pagrindiniams šalies universitetams – šiuo metu jame studijuoja daugiau nei 27000 studentų, o net 15% iš jų  – kitataučiai.

Ilgametė patirtis

Saxion University of Applied Sciences istorija prasidėjo dar 1875 metais, todėl akademinės tradicijos čia ypač tvirtos: universitetą kuruoja Nyderlandų švietimo ir mokslų ministerija, praktines žinias „grąžina“ per ilgus metus užauginta ne viena sėkmingų specialistų karta, o norimą programą gali rasti beveik kiekviena sritimi susidomėjęs studentas: nuo mados iki inžinerijos, nuo turizmo vadybos iki fizioterapijos, nuo  informatikos iki žaidimų dizaino.

Tikslas – pritaikyti žinias

Saxion University of Applied Sciences – taikomųjų mokslų universitetas. Tai reiškia, kad visa teorija turi būti pagrįsta praktiškai: ar tai profesiniais įgūdžiais, ar moksliniais tyrimais. Mokslinius tyrimus vykdo net 6 skirtingi padaliniai:

 • Dizaino ir technologijų,

 • Verslo ir inovacijų,

 • Sveikatos, socialinio darbo ir technologijų pritaikymo šiose srityse,

 • Turizmo,

 • Miesto ir aplinkos vystymo,

 • Švietimo inovacijų.

Na, o jeigu širdis labiau šaukiasi darbo įmonėje ar organizacijoje, o ne labratorijoje Saxion University of Applied Sciences siūlo specialias programas ir pagalbą ieškant nepilnos dienos darbo ar praktikos.

 

Viskas šalia

Kad ir kur bestudijuotum, Tavo universitetas, biblioteka, kavinės, parduotuvė ir kiti svarbiausi objektai bus šalia Tavo namų. Sąlygiškai šalia bus ir patys didžiausi Olandijos miestai – Amsterdamas ar Roterdamas: negana to, kad šalis labai nedidelė, o atstumai visai maži, tai dar ir susisiekimas tiesiog puikus! Tai reiškia, kad liūdėti neleis ne tik vietiniai studentų klubai ar būreliai, bet ir savaitgalinės  kelionės į sostinę ar pajūrį.

Bakalauras

Reikalaujamas išsilavinimas

 • Pažymių išrašas - jei dar nesi baigęs mokyklos, būtina prisegti pažymių išrašą. Smulkesnę informaciją kaip pildyti išrašą ir kada jis reikalingas, rasi čia.
 • Brandos atestatas – jei jau esi baigęs mokyklą, išrašo nereikia, užtenka anketoje prisegti savo Brandos atestatą.

 

Pastaba!

 • Motyvacinis laiškas yra NEprivalomas dokumentas stojant į šio universiteto programas

 

 

Anglų kalbos reikalavimai

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • turėti anglų kalbos pažymį Brandos atestate ir išlaikyti Anglų kalbos valstybinį egzaminą (egzamino rezultatas nėra svarbus, svarbiausia, kad jį išlaikytum)*

           arba

 • išlaikyti IELTS arba TOEFL testą.

*Jeigu nori pasitikrinti ar tavo anglų kalbos žinios yra pakankamos studijuoti Nyderlandų aukštosiose – suteikiame galimybę laikyti Oxford anglų kalbos testą. Nors anglų kalbos testas nėra reikalaujamas, patartina žinoti savo galimybes ir kalbos lygį.

 

Magistras

Reikalaujamas išsilavinimas

Į magistro studijų programas gali stoti visi, baigę universitetą arba besimokantys paskutiniame kurse. Studijos kurias baigei ar tebesimokai turi būti panašios krypties kaip ir tos, į kurias nori stoti, kadangi priėmimas yra paremtas ECTS kreditų suderinamumu.

 • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus Tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai. Kai siunti anketą paskutiniame kurse, diplomą reikia prisegti vėliau, kai tik jį gausi.
 • Bakalauro diplomas – jei jau esi baigęs aukštąją mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie anketos prisegti savo Bakalauro diplomą.

Anglų kalbos reikalavimai

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų (kokio balo reikalauja tavo pasirinkta programa rasi prie programos stojimo reikalavimų):

 • IELTS
 • TOEFL

Top-up

Reikalaujamas išsilavinimas

Į Top-up (Tęstines studijas) gali stoti baigę kolegiją ar universitetą arba besimokantys paskutiniuose kursuose ir norintys perstoti. Stojant į Top-up reikia turėti 120-180 ECTS kreditų, todėl stodamas įsitikink, kad jų turi pakankamai. Studijos kurias baigei ar tebesimokai turi būti panašios krypties kaip ir tos, į kurias nori stoti, kadangi priėmimas yra paremtas ECTS kreditų suderinamumu. Baigęs tęstinių studijų programą gausi bakalauro diplomą.

 • Brandos atestatas
 • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus Tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai.
 • Aukštosios mokyklos baigimo diplomas - Jei jau esi baigęs aukštąją, išrašo nereikia, užtenka prisegti savo Aukštosios mokyklos baigimo diplomą.

 

Anglų kalbos reikalavimai

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • turėti anglų kalbos pažymį Brandos atestate ir išlaikyti Anglų kalbos valstybinį egzaminą (egzamino rezultatas nėra svarbus, svarbiausia, kad jį išlaikytum);
 • išlaikyti IELTS arba TOEFL testą;

 

DĖMESIO! Situacija su būsto paieška atvykstantiems studentams Nyderlanduose yra komplikuota! Kiekvienais metais Nyderlandus studijoms renkasi vis daugiau tarptautinių studentų. Augant skaičiams būstą susirasti tampa vis sudėtingiau, nes šalies universitetai nėra tiesiogiai atsakingi už studentų apgyvendinimą (neturi savo bendrabučių). Mes norime tave įspėti, kad būsto paieškos pareikalaus daug laiko ir pastangų, todėl labai svarbu būsto pradėti ieškoti kuo ankščiau (balandžio/gegužės mėnesiais) ir į šį klausimą žiūrėti labai rimtai. 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Visus Europos Sąjungos studentus universitetas skatina ieškotis būsto asmeniškai, tačiau taip pat universitas gali pasiūlyti savo pagalbą kambario paieškose. 

Visuose trijuose miestuose, kuriuose įsikūręs Saxion University of Applied Science, universitetas bendradarbiauja su tam tikromis apgyvendinimo agentūromis, kurios gali pasiūlyti skirtingo tipo ir dydžio būstą, tačiau visi kambariai yra:

 • vienviečiai
 • pilnai apstatyti baldais, taip pat visuose būstuose yra siurbys ir skalbimo mašina
 • turi interneto ryšį
 • vonia, tualetu ir virtuve reikia dalintis (maximaliai tarp 6 studentų)
 • universitą lengvai galima pasiekti dviračiu
 • kambarys nuomuojamas vieniems metams (be galimybės sutrumpinti ar pratęsti šį periodą)

 

Jeigu nuspręsite nuomuotis universiteto siūlomą būstą, nuoma apytiksliai kainuos 5050 - 5200 eu. metų laikotarpiui. Aplikuoti dėl būsto galite tik tada, kai gaunate sąlyginį priėmimo laišką ir ne vėliau negu iki gegužės 1 d.  Jums reikės susimokėti depozitą (500 eur.) ir pirmų dviejų mėnesių nuomą iki gegužės 15 d., todėl labai svarbu savo stojimo anketą atsiųsti kuo ankščiau, kad iki šios dienos jau būtumėte gavę pasiūlymą studijuoti. 

Visais klausimais dėl apgyvendinimo galite kreiptis šiuo el. pašto adresu: housing@saxion.nl 

Išsamesnę informaciją apie apgyvendinimą studijuojant Saxion University of Applied Sciences rasite ČIA.

 

Savarankiškos paieškos:

Būsto galite ieškoti ir savarankiškai. Pateikiame keletą nuorodų, kurios gali būti naudingos:

Facebook grupės:

 

Viešbučiai ir kiti trumpalaikiai būstai:

Kartais nutinka, kad prieš išvykstant studentai dar neturi kur gyventi. Tokiu atveju galima pasiieškoti laikinų sprendimų – hostelių, viešbučių ir t.t. Laikini sprendimai padės jums laimėti laiko kol susirasite nuolatinę gyvenamąją vietą. Turėkite omenyje, kad nuvykus į Nyderlandus būsto paieškos eisis greičiau negu ieškant per atstumą.

Pateikiame keletą naudingų nuorodų:

Studentų atsiliepimai

arrow
arrow
Studentų kontaktai
Studentų, kurie šiuo metu studijuoja arba studijavo šioje aukštojoje mokykloje, kontaktai. Gali su jais susisiekti ir sužinoti daugiau apie jų studijas ir gyvenimą  :)
Adomas Jonas Aleksandravicius
Information and Communication Technology - Software Engineering (Bachelor)
2018-09
https://www.facebook.com/adomas.aleksandravicius.10
Aurimas Stankevičius
Hotel Management (Bachelor)
2014-09
auris9
auris099
Deimantė Burbaitė
International Finance & Accounting (Bachelor)
2019
Deima.Burb
Dovilė Auglytė
Fashion & Textile Technologies (Bachelor)
2020
https://www.facebook.com/dovile.auglyte.7
Erikas Bebechas
Hotel Management (Bachelor)
2014-09
erikas.bebechas
erikas.bebechas
Greta Stržagauskaitė
Tourism Management (Bachelor)
2020
https://www.facebook.com/greta.strazagauskaite/
Jevgenij Dubovik
Art & Technology (Bachelor)
2014-09
Ou2Dub
pra__baba
Juste Delindaite
Fashion & Textile Technologies (Bachelor)
2016-09
Juste Delindaite
Karolis Jurkštaitis
Art & Technology (Bachelor)
2014-09
Laurynas Bertašius
Game Engineering (Bachelor)
2015-09
Laurynas Bertasius
Linas Jonaitis
International Human Resource Management (Bachelor)
2018-09
https://www.facebook.com/LinasJon
Mindaugas Gluchovskis
Tourism Management (Bachelor)
2014-09
Raimondas Juškys
Physiotherapy (Bachelor)
2015-09
Raimondas Juškys
Robertas Bebechas
Art & Technology (Bachelor)
2015-09
r.bebechas
ro0obix17
Robertas Rutkus
International Business (Top-up)
2019
Rokas Pažėra
Master ICT: Software Engineering (Master)
https://www.facebook.com/ro.kas.319
Šarūnas Špakovas
Hotel Management (Bachelor)
2015-09
sarunas.spakovas
Timas Peteraitis
Physiotherapy (Bachelor)
2016-09
Timaspet
Viktorija Cernova
Hotel Management (Bachelor)
2014-09
victoria.chernova