Stojimo anketa
Nemokamos konsultacijos
+370 684 44220
HZ University of Applied Sciences

HZ University of Applied Sciences – studijos apsuptos žinių ir jūros

Šiaurės jūros apsuptis, ramus pakrantės miestas Vlissingen, nedidelis, bet modernus universitetas – skamba kaip tikra rožinė svajonė! Ji gali tapti realybe, jeigu pasirinksi studijas HZ University of Applied Sciences.

Mažas universitetas – dideli užmojai

Labiau mažas nei didelis, 4800 studentų „talpinantis“, HZ University of Applied Sciences orientuojasi ne į kiekybę, o į kokybę: nedidelės studentų grupės, individualus dėmesys, visos reikiamos technologijos ir glaudus bendradarbiavimas su darbdaviais tokie yra šios įstaigos prioritetai. Šie tikslai pateisina lūkesčius: net 6 metus iš eilės ‘Keuzegids Hoger Onderwijs’ (Guide to Higher Education) apklausoje universitetas reitinguojamas tarp 3 geriausių taikomųjų mokslų universitetų Olandijoje.

Turizmas, verslas, logistika

Vandens ir žemės turizmas, logistika, verslas – tai pagrindinės ir universitetui strategiškai svarbios kryptys. Juk HZ University of Applied Sciences įsikūręs prie jūros, todėl priežasčių gilintis į minėtas sritis tikrai yra. Žinoma, tai nėra vienintelis pasirinkimas – HZ University of Applied Sciences  siūlo gilintis ir į kitas specialybes, o esant geriems rezultatams, žinias dar labiau pagilinti pritaikant jas realiuose projektuose ar tarptautiniame lygmenyje.

Vandens sportas, nuolaidos į koncertus ir teatrus

Natūralu, kad prie jūros įsikūręs universitetas siūlo daugiau galimybių sportuoti vandens sportą. Tai puiki proga tiesiogine prasme „pravėdinti“ galvą po mokslų :) O kur dar ilgi pasivaikščiojimai bangų skalaujamu pusiasaliu! Tuo tarpu kultūros mylėtojai gali priklausyti HZ CULT klubui ir gauti galimybę stebėti pasirodymus geresnėmis kainomis bei aptarinėti su bendraminčiais.

               

Galite paskaityti ir informacinį universiteto bukletą arba susipažinti su šiuo dokumentu, pristatančiu universitetą.


Universitetas siūlo galimybę padėti studentams susirasti būstą, tačiau, kaip ir visur kitur, labai svarbu kreiptis laiku. Geriausia tai daryti dar pavasarį – kuo anksčiau kreipsitės tuo didesnė galimybė gauti geresnį kambarį. Universitetas siūlo apgyvendinimą specialiuose studentų namuose, kurie yra netoli miesto centro – pėstute galite pasiekti bulvarą ar paplūdimį, o iki universiteto lengvai numinsite dviračiu.

 

Yra keletas variantų iš kur galite nuomoti būstą:

Accomodation Portal Vlissingen:

Kreiptis dėl būsto reikia jų internetinėje svetainėje. Visus prašymus stengiamasi įgyvendinti kaip galima greičiau. Pildydami paraišką dėl būsto galite išdėstyti savo pageidavimus – nėra garantuojama, kad į juos bus atsižvelgta, tačiau jei bus tokia galimybė, bus stengiamasi juos išpildyti. APV siūlomų kambarių kaina svyruoja nuo €250 iki €450 už mėnesį.

L‘Escaut agentūra:
Ji taip pat siūlo studentiškus kambarius Vlissingen mieste, „L‘Escaut campus“ teritorijoje. Paprastai sutarties laikotarpis yra 5-10 mėnesių. Siūlomi kambariai yra apstatyti baldais, o į nurodytą nuomos kainą įeina visi komunaliniai. Butuose įvestas internetas. Paprastai studentams siūlomas kambarys trijų kambarių bute, kuriame patogumais reikia dalintis su dar pora žmonių. Nuomos kaina - €300. Nuomojantis per šią agentūrą bus prašoma iškart sumokėti nuomą už penkis mėnesius į priekį ir depozitą (kuro dydis – vieno mėnesio nuomos kaina. Termino pabaigoje depozitas yra grąžinamas, jei būstas paliekamas tvarkingas ir niekas jame nesulaužoma). Norint pasinaudoti L‘Escaut agentūros paslaugomis reikia užsiregistruoti šioje svetainėje. Jei jums išsiuntus prašymą bus laisvų kambarių, atsakymo turėtumėte sulaukti per dvi savaites. Jei turite kokių nors klausimų apie apgyvendinimą, reikėtų kreiptis šiuo adresu: studenthousing(eta)lescaut.nl.


Savarankiškos paieškos:

Jei nenorite pasinaudoti nė vienu iš siūlomų variantų, būsto galite ieškoti ir savarankiškai. Atkreipkite dėmesį, kad jūs privalote užsiregistruoti miesto rotušėje iki spalio pirmos dienos. Norint užsiregistruoti būtina turėti gyvenamą vietą, kadangi registruojantis reikia pateikti nuomos sutartį. Jei iki nustatyto laiko neužsiregistruosite, jums reikės mokėti pilną studijų kainą, todėl turėkite tai omenyje ieškodami būsto patys.

Pateikiame keletą naudingų nuorodų būsto paieškoms Nyderlanduose:

http://www.housinganywhere.com (anglų k.)
http://www.kamerhuren.nl/en/ (anglų k.)
http://www.househunting.nl/ (anglų k.)
http://www.directwonen.nl/ (anglų k.)
http://www.huurkamers.nl/ (anglų k.)
http://www.pararius.com/ (anglų k.)
http://www.kamernet.nl/ (anglų k.)
http://www.studentopkamers.nl/ (olandų k.)
http://www.kamerhulp.nl/ (olandų k.)
http://www.kamertje.nl/ (olandų k.)
http://www.rotsvast.nl/ (olandų k.)


Viešbučiai:

Kartais nutinka, kad prieš išvykstant studentai dar neturi kur gyventi. Tokiu atveju galima pasiieškoti laikinų sprendimų – hostelių, viešbučių ir t.t. Laikini sprendimai padės jums laimėti laiko kol susirasite nuolatinę gyvenamąją vietą. Turėkite omenyje, kad nuvykus į Nyderlandus būsto paieškos eisis greičiau negu ieškant per atstumą.

Pateikiame keletą naudingų nuorodų:

•    http://www.booking.com/ (viešbučių paieškos sistema)
•    http://www.hostelworld.com/ (hostelių paieškos sistema)
•    http://www.hostelz.com/ (hostelių paieškos sistema)

Bakalauras

Reikalaujamas išsilavinimas

  • Pažymių išrašas - jei dar nesi baigęs mokyklos, būtina prisegti pažymių išrašą. Smulkesnę informaciją kaip pildyti išrašą ir kada jis reikalingas, rasi čia.
  • Brandos atestatas – jei jau esi baigęs mokyklą, išrašo nereikia, užtenka anketoje prisegti savo Brandos atestatą.

Anglų kalbos reikalavimai

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

  • turėti anglų kalbos pažymį Brandos atestate ir išlaikyti Anglų kalbos valstybinį egzaminą (egzamino rezultatas nėra svarbus, svarbiausia, kad jį išlaikytum).
  • išlaikyti IELTS arba TOEFL testą.

Patarimas!Jeigu nori pasitikrinti ar tavo anglų kalbos žinios yra pakankamos studijuoti Nyderlandų aukštosiose – suteikiame galimybę laikyti Kastu testą. Nors anglų kalbos testas nėra reikalaujamas, patartina žinoti savo galimybes ir kalbos lygį.

Skambinti
Siųsk užklausą