Stojimo anketa
Nemokamos konsultacijos
+370 684 44220
Radboud University

Radboud University  ministrų ir Nobelio premijos laureatų kalvė

Ilgametės supratingumo ir tolerancijos tradicijos

Radboud  – vyskupas, gyvenęs dar X amžiuje ir garsėjęs kaip tikras mokslo mecenatas bei vargšų rėmėjas. Šis vardas universiteto pavadinimui pasirinktas ne veltui:

 Jau nuo pačio universiteto gimimo (1923 m.) jo bendruomenė nuolatos rūpinosi, kad išsilavinimą bei paramą gautų ir tie, kuriems tai pasiekti sunkiausia: iš pradžių daugiau teisių suteikta iki tol nelabai Olandijoje pripažintiems Romos katalikams, vėliau imta rūpintis moterų ir vaikų iš skurdesnių šeimų karjeromis. Ši filosofija universitete gaji ir iki šiol: profesorių – moterų čia dėsto daugiau negu vidutiniame Europos universitete, taip pat nesijaučia „profesijų“ dinastijų, nes studentų, kurių tėvai neturėjo aukštojo išsilavinimo skaičius – vienas didžiausių pasaulyje. Verta pabrėžti, kad studijų kokybę tai veikia tik teigiamai:

 • „Elsevier“ reitinge universitetas užima pirmąją vietą;
 • 2016 m. gautas „geriausio tradicinio universiteto apdovanojimas“ (Keuzegids 2016)
 • Šiuo metu tai greičiausiai tarptautiniame lygyje auganti Nyderlandų aukštojo mokslo įstaiga.

Mokėsi ir dėstė keturi Nyderlandų ministrai

Net keturi premjerai – ne kiekvienas universitetas galėtų pasigirti tokiu talentų „derliumi“. Nuostabiausia tai, kad šis „derlius“ grįžta į universiteto bendruomenę ir toliau perduoda žinias jaunajai kartai. Būtent asmeninis dėmesys ir artimas bendravimas su profesoriais yra tai, ką Radboud University vadina savo „arkliuku“. Nedidelės paskaitų grupelės, galimybė tartis su karjeros konsultantais ir pakankamai laisvai rinktis norimus studijuoti dalykus: tokius pliusus dažniausiai įvardija čia tik įstoję studentai.

Dirbk laboratorijoje, kurioje savo atradimą pradėjo Fizikos Nobelio premijos laureatas

Ploniausia pasaulyje medžiaga (grafenas) buvo išrasta Radboud University laboratorijoje! 2010 metais už šį darbą Nobelio Fizikos premija buvo apdovanoti Andre Geim ir Konstantinas Novaselovas, kurie priklausė vienai iš universiteto tyrimo grupių ir iki šiol yra su jomis stipriai susiję. Gali pabandyti įsivaizduoti, kokios sąlygos sukurtos kiekvienam  Radboud University mokslininkui!

Laboratorijos, džiugesys po pavykusios eksperimento, mokslininkai gyvenantys savo idėjomis – tokia yra Radboud university kasdienybė. Šioje kasdienybėje veikia dvi taisyklės:

 1. Toerines žinias pritaikyti tyrime
 2. Tyrimą pritaikyti socialinėje realybėje.

Miestas – seniausias, gyventojai – jauniausi

Įkvepiančia atradimų ir jaunystės dvasia alsuoja ne tik  Radbou University, bet ir visas Neimegeno (Nijmegen) miestas. Kiekvienais metai čia vyksta daugybė teminių renginių, pavyzdžiui mokslinių filmų festivalis, kurio vienas iš partnerių – Radboud university. Šis įvykis - tik vienas iš pačio studentiškiausio Nyderlandų miesto pažibų. Net ketvirtadalis miesto gyventojų yra jaunesni nei 35-ių metų, todėl čia verda naktinis gyvenimas, gausu, koncertų, studentų klubų. Daugelį jų siūlo pats universitetas, kuris siekia, kad kiekvienas galėtų tobulėti ne tik profesiniame gyvenime, bet ir kituose  pomėgiuose ar sportiniuose rezultatuose. Universitetas turi:

 • 1000m² fitneso salę
 • Alpinizmo sienas
 • Dojo
 • Teniso kortus
 • Krepšinio aikštelę
 • Bėgimo takus
 • Ir daugelį kitų patogumų sporto mylėtojams.

Susidomėjusiems studijomis Radboud universitete siūlome pavartyti šį Information Guide.

Taip pat galite peržiūrėti Radboud universiteto parengtas brošiūras:

 • Čia rasite bakalauro studijų programų brošiūrą.
 • Čia rasite magistro studijų programų brošiūrą.

 

Apgyvendinimas bakalauro studijų studentams

Universitetas gali suteikti pagalbą ieškant būsto bakalauro studentams esant šioms sąlygoms:
1) Jūsų anketa buvo atsiųsta iki deadline'o;
2) Jūs gyvenate toliau ei 350km nuo Nijmegen miesto.
3) Gavę būsto pasiūlymą jūs jį patvirtinate per vieną savaitę.

Atitinkant šias sąlygas galima pildyti prašymą dėl pagalbos ieškant būsto ir universiteto apgyvendinimo ofisas įsipareigoja jums surasti ir atsiųsti jūsų poreikius kaip galim geriau atitikantį būstą.
Jei neišpidote vienos iš šių sąlygų, universitetas būsto negali jums garantuoti, todėl tai padaryti reikia savarankiškai. Tačiau pateikiama keletas pasiūlymų, kaip galima tai padaryti:

 • Pasinaudoti kitų pagalba – galbūt pažįstate ką nors, kas jau mokosi Nijmegen mieste, tuomet galite paprašyti, kad jie padėtų jums rasti būstą. Taip pat galite apsilankyti socialiniuose tinkluose (pavyzdžiui tarptautinių studentų Nijmegen mieste Facebook svetainėje) ir pasidomėti ar kas nors siūlo kambarį;
 • Įdėti skelbimą į vietinį laikraštį: De Gelderlander; VOX ; ANS-online .
 • Užsiregistruoti SHSS (Foundation for Student Accommodation Nijmegen) puslapyje.
 • Pasinaudoti čia pateiktomis nuorodomis.

                               

Apgyvendinimas magistro studijų studentams

Radboud universitetas įsipareigoja suteikti būstą magistro studentams iš užsienio šalių, kurie kreipiasi dėl būsto iki gegužės 1 dienos.

Dėl apgyvendinimo reikia kreiptis į International Office adresu housing(eta)io.ru.nl.

Visi universiteto kambariai atitinka šiuos minimalius reikalavimus:

 • Visi kambariai yra apstatyti baldais ir turi bent jau lovą, lentyną, stalą ir kėdę;
 • Patogumais (virtuve, vonia, tualetu) yra dalijamasi su keletu kitų studentų;
 • Visuose kambariuose yra įvestas internetas (šiai taisyklei yra kelios išimtys);
 • Atstumas nuo universiteto visada toks, kad jį būtų galima pasiekti per 30 minučių trukmės kelionę;
 • Maksimali nuomos kaina (į nuomą įskaičiuojami ir komunaliniai mokesčiai) per vienerius metus - €5400.

Būsto jums pradedama ieškoti po to, kai International Office gauna patvirtinimą, kad buvote priimtas. Maksimalus laikotarpis kuriam jums suteikiamas būstas – vieneri metai, paskui būsto teks ieškoti savarankiškai. Jeigu nepavyks jums iškart surasti ilgalaikio būsto, gali nutikti, kad bus pasiūlytas trumpalaikis variantas – tai reiškia, kad po kurio laiko, kai atsiras ilgalaikis sprendimas, reikės persikraustyti, tačiau bet kuriuo atveju be stogo virš galvos tikrai neliksite.

Daugiau informacijos apie universiteto siūlomą būstą magistro studijų programų studentams ir jo sąlygas galite rasti čia.

Bakalauras

Reikalaujamas išsilavinimas

 • Pažymių išrašas - jei dar nesi baigęs mokyklos, būtina prisegti pažymių išrašą. Smulkesnę informaciją kaip pildyti išrašą ir kada jis reikalingas, rasi čia.
 • Brandos atestatas – jei jau esi baigęs mokyklą, išrašo nereikia, užtenka anketoje prisegti savo Brandos atestatą.

Anglų kalbos reikalavimai

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų (kuris būdas tinka tavo pasirinktai programai rasi prie konkrečios programos stojimo reikalavimų):

 • Turėti anglų kalbos pažymį Brandos atestate bei išlaikyti Anglų kalbos valstybinį egzaminą (egzamino rezultatas nėra svarbus, svarbiausia, kad jį išlaikytum).
 • IELTS (6.5) arba TOEFL (90).
Magistras

Reikalaujamas išsilavinimas

Į magistro studijų programas gali stoti visi, baigę universitetą arba besimokantys paskutiniame kurse. Studijos kurias baigei ar tebesimokai turi būti panašios krypties kaip ir tos, į kurias nori stoti, kadangi priėmimas yra paremtas ECTS kreditų suderinamumu.

 • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus Tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai. Kai siunti anketą paskutiniame kurse, diplomą reikia prisegti vėliau, kai tik jį gausi.
 • Bakalauro diplomas – jei jau esi baigęs aukštąją mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie anketos prisegti savo Bakalauro diplomą.

Anglų kalbos reikalavimai

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • IELTS – 6.5
 • TOEFL – 90
Skambinti
Siųsk užklausą