Stojimo anketa
Nemokamos konsultacijos
+370 684 44220
Fontys University of Applied Sciences

Fontys University of Applied Sciences – kokybė, praktika, kokybė, praktika!

Fontys University of Applied Sciences – vienas didžiausių Olandijos universitetų.  Žodis „Fontys“ yra kilęs nuo lotyniško žodžio „Fons“, kuris reiškia „šaltinis“. Tokiu pavadinimu universitetas siekia iliustruoti savo siekį būti dinamišku žinių, inovacijų ir įkvėpimo šaltiniu. Universiteto šūkis – „Think bigger“ kviečia tapti šio šaltinio versme ir ištrūkti iš rėmų – mąstyti plačiau. Regis, šiam universitetui tai puikiai pavyksta!

Didelė bendruomenė, mažos grupės

Nors universitete studijuoja daugiau nei 40000 studentų, paskaitas bei praktinius užsiemimus stengiamasi atlikti nedidelėse grupėse. Kokybė, kokybė ir dar kartą kokybė – tokio požiūrio atkakliai laikosi universiteto bendruomenė.

Pati demokratiškiausia struktūra

Didelis universitetas turi ir daug reikalų. Tačiau su jais puikiai susitvarko daugybė specialių komitetų, kuriuose dalyvauja tiek švietimo ministerijos atstovai, tiek patys studentai. Nuo studijų kokybės, iki studentų psichologinės būklės, nuo pasitikėjimo komiteto iki konkrečios programos palaikymo grupės bei nešališkų patarėjų – tokia gausi komanda kasdien dirba siekdami... dar geresnės studijų kokybės! Nori įgyti organizacinių įgūdžių bei prisidėti prie universiteto puoselėjimo? Tapk vieno iš komitetų dalimi ir dirbk vienoje komandoje su aukščiausio lygio pedagogais!

380 partnerių 60-yje šalių

Kadangi Fontys University of Applied Sciences yra pakankamai „tikslių“ specialybių (inžinerija, verslas, ekonomika) šventovė, neįmanoma įsivaizduoti studijų be gausybės praktikos bei jos pritaikymo. Būtent todėl universitetas turi galybę partnerių, kurie nuolatos padeda įgytas žinias paversti realybe.

 Tikras studentiškas gyvenimas

Gausi tarptautinė bendruomenė, studentų miesteliai su bendrabučiais, bibliotekomis, studentų kavinėmis ir laisvalaikio bei sporto zonomis (pavyzdžiui, baseinu!) – visais šiais privalumais gali naudotis Fontys University of Applied Sciences  nariai. Olandija pasižymi ypatingu liberalumu ir supratingumu, todėl siekiant kiekvieno jaunuolio ramybės ir dvasinio gyvenimo puoselėjimo, veikia net kelios, visų religijų tikinčiuosius priimančios studentų bažnyčios.


 
Fontys savo bendrabučių neturi, tačiau bendradarbiauja su apgyvendinimo agentūromis ir privačiais būstų savininkais. Tokiu būdu universitetas turi galimybę pasiūlyti būstą beveik visiems norintiems. Paprastai būstas siūlomas tik pirmakursiams, kadangi universitetas puikiai supranta, jog atvykus į naują šalį pakankamai sunku iškart susigaudyti ir dar susirasti gyvenamą vietą. Agentūros mokestį sumoka universitetas, taigi studentas moka tik nuomos mokestį ir depozitą. Kai jums paskiriamas būstas, yra prašoma sumokėti nuomą už du mėnesius (pirmą ir paskutinį) bei depozitą, kurio dydis yra toks pat kaip mėnesio nuoma. Depozitas paprastai yra grąžinamas, bet pagal sutartį šeimininkai pasilieką teisę pasiimti depozitą, jei kambaryje kažkas yra sugadinama.
Nors kambariai siūlomi skirtingose vietose, stengiamasi išlaikyti bendrus standartus: 
 • būsto kaina yra €350-425 per mėnesį (įskaitant komunalinius mokesčius ir internetą);
 • kambario plotas yra 10-12m2 (jei kambarys mažesnis, gali būti imamas mažesnis nuomos mokestis arba bute bus bendra svetainė);
 • visi kambariai yra su baldais: paprastai kambaryje stovi lova, lentyna, stalas ir kėdė, yra užuolaidos, pagalvė ir antklodė, kartais ir patalynės komplektas;
 • patogumais yra dalijamasi su keletu kitų studentų, paprastai greta įprastų patogumų yra ir skalbyklė, tačiau už naudojimąsi ja kartais gali reikėti mokėti papildomai;
 • visuose kambariuose yra prieiga prie interneto;
 • siūlomi būstai paprastai nėra toliau nei 20minučių dviračiu nuo universiteto.             
 
Norintiems pasinaudoti universiteto siūlomomis paslaugomis susirandant būstą reikėtų užpildyti formą kurią rasite čia ir ją nusiųsti adresu internationalstudents(eta)fontys.nl.
Daugiau informacijos apie tai, kaip reikia kreiptis dėl būsto galima rasti čia.
Prieš pildydami prašymą dėl apgyvendinimo, būtinai susipažinkite su bendra informacija apie apgyvendinimą. Informacija apie apgyvendinimą yra pateikta šiose taisyklėse.
Atkreipkite dėmesį, kad egzistuoja griežtos kreipimosi dėl būsto datos. Jei studijas pradėsite nuo rudens, dėl būsto kreiptis reikia iki birželio 17d., jei studijas pradėsite pavasario semestro metu, dėl būsto reikia kreiptis iki gruodžio 16d.
 
 
Jei vis tik nuspręsite būsto ieškoti savarankiškai, pateikiame kelias naudingas nuorodas, nuo kurių galite pradėti paieškas:
 
Eindhoven:
Venlo:
Bendros nuorodos:
Viešbučiai:
Bakalauras

Reikalaujamas išsilavinimas

 • Pažymių išrašas - jei dar nesi baigęs mokyklos, būtina prisegti pažymių išrašą. Smulkesnę informaciją kaip pildyti išrašą ir kada jis reikalingas, rasi čia.
 • Brandos atestatas – jei jau esi baigęs mokyklą, išrašo nereikia, užtenka anketoje prisegti savo Brandos atestatą.

Anglų kalbos reikalavimai

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • turėti anglų kalbos pažymį Brandos atestate ir išlaikyti Anglų kalbos valstybinį egzaminą (egzamino rezultatas nėra svarbus, svarbiausia, kad jį išlaikytum).
 • išlaikyti IELTS arba TOEFL testą.

Patarimas! Jeigu nori pasitikrinti ar tavo anglų kalbos žinios yra pakankamos studijuoti Nyderlandų aukštosiose – suteikiame galimybę laikyti Kastu testą. Nors anglų kalbos testas nėra reikalaujamas, patartina žinoti savo galimybes ir kalbos lygį.

Magistras

Reikalaujamas išsilavinimas

Į magistro studijų programas gali stoti visi, baigę universitetą arba besimokantys paskutiniame kurse. Studijos kurias baigei ar tebesimokai turi būti panašios krypties kaip ir tos, į kurias nori stoti, kadangi priėmimas yra paremtas ECTS kreditų suderinamumu.

 • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus Tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai. Kai siunti anketą paskutiniame kurse, diplomą reikia prisegti vėliau, kai tik jį gausi.
 • Bakalauro diplomas – jei jau esi baigęs aukštąją mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie anketos prisegti savo Bakalauro diplomą.

Anglų kalbos reikalavimai

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų (kokio balo reikalauja tavo pasirinkta programa rasi prie programos stojimo reikalavimų):

 • IELTS
 • TOEFL
Skambinti
Siųsk užklausą