Anglų k. brandos egzaminas

Stojant į daugumą Olandijos ir Belgijos universitetų, bakalauro studijas, užtenka išlaikyti* valstybinį anglų kalbos brandos egzaminą.

*Užtenka išlaikyti – kiek procentų surinksi neturi įtakos!

 

Daugumai Belgijos ir Olandijos universitetų užtenka, kad tu mokykloje mokaisi anglų kalbą ir planuoji laikyti (ar jau išlaikei) valstybinį anglų kalbos egzaminą:

  • Jeigu egzaminą jau išlaikei ir turi brandos atestatą, stojant užteks pateikti jį;
  • Jeigu esi 12-oje klasėje ir egzamino dar nelaikei, tokiu atveju stojant reiks pateikti pažymių išrašą, o išsilaikius egzaminą, reikės pateikti brandos atestatą.

Jeigu universitetas priima anglų kalbos valstybinį brandos egzaminą kaip anglų kalbos įrodymą, tuomet jokių papildomų testų pateikti nereikia. Dėl šios priežasties stojimas į Olandiją ir Belgiją per Kastu yra ypač paprastas.

Kuriems Olandijos ir Belgijos universitetams užtenka anglų kalbos brandos egzamino, gali rasti čia bei kiekvienos aukštosios mokyklos aprašyme, skiltyje „Stojimo reikalavimai“.

 

 

Pateikiame atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus dėl anglų kalbos VBE!

 

1.  Ar tikrai užtenka anglų kalbos VBE rezultato, kad patenkinčiau anglų kalbos stojimo reikalavimą?

Taip, daugumai universitetų pakanka anglų kalbos VBE egzamino, kad patenkintum anglų kalbos stojimo reikalavimus. Ši lengvata atsirado nuo 2013 metų, kai Lietuvos mokyklose buvo įvestas B2 anglų kalbos lygis, kurio ir reikia studijoms užsienyje.

2.  Kodėl universitetų oficialiuose puslapiuose nerašo, kad galima pateikti brandos atestatą kaip anglų kalbos patvirtinimą?

Oficialiuose universitetų puslapiuose pateikti bendri stojimo reikalavimai, skirti visiems tarptautiniams studentams, o šalia jų būna pateikta papildoma nuoroda į tam tikroms šalims taikomas išimtis.

3.  Koks turi būti anglų kalbos VBE balas, kad mane priimtų?

Egzamino balas nėra svarbus, tereikia išlaikyti anglų kalbos VBE.

4.  Jeigu vietoj VBE laikysiu IELTS arba TOEFL testą, ar turėsiu pranašumą prieš laikančius anglų kalbos VBE?

Ne, visus šiuos egzaminus universitetai vertina lygiareikšmiškai. Paprasčiausiai, kuriuo nors iš jų turi įrodyti savo anglų kalbos žinias.

5.  Jei jau turiu IELTS arba TOEFL testo rezultatus, bet balas yra per mažas ar pakaks anglų kalbos VBE?

Taip, pateikti gali vieną iš egzaminų, todėl pateikus anglų kalbos VBE rezultatą, anglų kalbos žinios bus užskaitytos.

6.  Ar galiu laikyti ir IELTS/TOEFL testą, ir anglų kalbos VBE?

Taip, tą daryti gali, tačiau pasvarstyk ar tikrai verta, nes išleisi nemažai pinigų, o IELTS/TOEFL sertifikatai po 2 metų nebegalios