Bendra informacija apie Belgiją

Šokoladas, vafliai, alus ir futbolas - tai pagrindiniai dalykai, dėl kurių Belgija garsėja visame pasaulyje. Be to, Belgija turi gana įdomų pasaulio rekordą - tai yra ilgiausiai, net 589 dienas be vyriausybės išbuvusi šalis pasaulyje!

Įdomūs faktai

  • Belgija yra viena iš mažiausių ir tankiausiai apgyvendintų šalių Europoje. Belgijos plotas - 30,689 km² ir joje gyvena daugiau nei 11,6 mln. žmonių!
  • Šiaurėje Belgija ribojasi su Nyderlandais, rytuose su Vokietija, pietryčiuose su Liuksemburgu ir pietuose su Prancūzija. Belgija taip pat turi apie 60 km Šiaurės jūros pakrantės.
  • Belgijos sostinė Briuselis yra de facto Europos Sąjungos sostinė ir jame įsikūrę daugybė pagrindinių ES institucijų. Briuselis taip pat yra ir NATO būstinė.
  • Belgija yra ganėtinai žemai esanti šalis ir jai būdingos lygumos, tačiau šalies pietryčiuose prasideda Ardėnų kalnų masyvas, kuris tęsiasi per Liuksemburgą bei Prancūziją.
  • Belgija yra viena iš labiausiai urbanizuotų pasaulio šalių ir didžioji dauguma (net 98%) jos gyventojų gyvena miestuose.

Fun Facts About Belgium

Religija

Dauguma belgų yra romos katalikai, tačiau lankymasis pamaldose skiriasi nuo šalies regiono. Pavyzdžiui, Flanders regione žmonės yra gana pamaldūs, o Wallonia ir Briuselio srityse, reguliarus lankymasis pamaldose yra retesnis. Na, o beveik trečdalis belgų visai nėra religingi. 

Kalba

Belgija turi net tris valstybines kalbas: prancūzų, olandų bei vokiečių. Prancūziškai kalbama pietinėje šalies dalyje, vadinamoje Wallonia, olandiškai – šiaurinėje šalies dalyje Flanders, na, o vokiškai kalbama nedidelėje teritorijoje šalies rytuose, besiribojančioje su Vokietija.

Laisvalaikis

Belgija gali pasigirti vienais geriausių muzikos festivalių pasaulyje, vienas iš jų Tomorrowland. Be to, belgai ypač mėgsta paradus. Ten kiekvienais metai vyksta daugybė tradicinių šalies paradų: Aalst Carnival, Lady Virga Jesse ir daugelis kitų. Kai kurie istoriniai paradai vyksta kas kelerius metus, pavyzdžiui, The Horse Bayard of Dendermonde paradas vyksta kartą per 10 metų!

Maistas

Belgijos virtuvė yra labai įvairi ir varijuoja tarp regionų. Taip pat, belgų maistas atspindi ir kaimyninių šalių - Prancūzijos, Vokietijos bei Nyderlandų virtuves. Ne paslaptis, kad belgai žinomi dėl savo vaflių, kurie yra dviejų rūšių - Briuselio ir Liege. Briuselio vafliai yra lengvesni bei traškesni už Liege vaflius, kurie yra standesni, minštesni ir saldesni. Be to, belgai labai didžiuojasi savo alumi. Alaus rūšių ten yra begalybės, tad kiekvienas žmogus ras sau mėgstamą. 

Transportas

Viešojo transporto sistema šalyje yra gerai išvystyta. Visur galima naudotis autobusais bei traukiniais. Viešasis transportas yra patogus bei greitas ir, žinoma, dažnai naudojamas studentų. Mėnesinis viešojo transporto bilietas Belgijoje kainuoja apie 35-80 eurų per mėnesį, priklausomai nuo miesto, kuriame gyvenama. Belgijoje kai kuriuose miestuose, pavyzdžiui Kortjirk, viešasis transportas studentams yra visiškai nemokamas, kainuoja tik viešojo transporto kortelė ~15 eurų (vienkartinis mokestis perkant kortelę). Belgijoje dviračiai yra taip pat populiari transporto priemonė, ypač tarp studentų. 

Darbas

Europos Sąjungos piliečiai, studijuojantys Belgijoje, gali dirbti ir gyventi Belgijoje be jokių apribojimų. Darbo ieškok internete, laikraščiuose, paklausinėk kitų studentų ar universiteto administracijos.