Stojimo anketa
Nemokamos konsultacijos
+370 684 44220
Hanze University of Applied Sciences, Groningen

Hanze University of Applied Sciences

Žodis „Hanze“ lietuvaičiams turėtų būti pažįstamas – jis kilęs nuo garsiosios Hanza pirklių sąjungos pavadinimo. Groningenas, miestas kuriame įsikūręs universitetas, kadaise buvo žymus šios sąjungos prekybos kelių centras bei susikirtimo taškas (panašiai kaip ir Kaunas). Šiandien šis žodis ne tik mena didžią miesto istoriją, bet ir simbolizuoja miestą kaip naują centrą – tik jau ne daiktų, o informacijos srautų. Ir tikrai: ypač tarptautinis universitetas atrodo kaip tikras viso pasaulio žinių ir talentų traukos objektas.                         
Studijos mieste, kurio ketvirtadalis gyventojų yra studentai

Groningenas – jauniausias Olandijos miestas. Net ketvirtadalis jo gyventojų yra jaunesni, negu 35-erių metų amžiaus, o didžioji dalis laimingai gyvena 21-24-uosius. Visa tai neabejotinai yra akademinio gyvenimo įtaka – Groningeną daugelis vadina tiesiog studentų rojumi.  Čia verda naktinis gyvenimas, gausu laisvalaikio pramogų, užklasinės veiklos, studentų klubų, asociacijų ir renginių. Net 61 proc. kelionių šiame mieste vyksta ant dviračio. Čia gimė ir idėja, kaip palengvinti dalią per lietų šlampantiems dviratininkams (o juk dviračiu į paskaitas dažniausiai lekia studentai): kai lyja, šviesoforas pirmiausia praleidžia dviračius!

Platus studijų pasirinkimas

Nuo klasikinės muzikos iki inžinerijos, nuo žaidimų kūrimo iki tarptautinio verslo – Hanze University of Applied Sciences sau vietą atras ir menininkai, ir tiksliukai, ir jaunieji verslininkai. Nors pats universitetas yra didelis, studentai dirba nedidelėse grupėse taip siekiant užtikrinti studijų kokybę. Siekiantys mokslininko karjeros puikiai ras visas galimybes dar universitete. Ypač didelis dėmesys universiteto moksliniame gyvenime skiriamas energetikos, verslumo sveiko senėjimo ir talentų ugdymo temoms.

Vesk paskaitas dar studijuodamas

Tokią galimybę suteikia „Studium Generale“ klubas, kuriam priklauso net 10000 narių. Paskaitos, debatai, diskusijos – visa tai yra nuolatinė klubo veikla, o šios veiklos ašIs – studentai, kurie veda šias paskaitas ir taip pristato kitiems savo idėjas.

Meditacijos centras ir ekologiški produktai valgykloje

Olandai pasižymi ypač dideliu supratingumu ir pastangomis kuriant gerbūvį visiems. Galbūt todėl universitete veikia net meditacijos centras, kuriame galite tiesiog pasiimti kilimėlį ir pailsėti nuo dienos darbų. Pasiilgusiems fizinio krūvio padės kone kiaurą parą veikiantis sporto centras, o išalkusieji galės skubėti į studentų valgyklą, kurioje ras ne tik greito maisto, bet ir organiškų, „fairtrade“ produktų.

                             

                       

Įstojus į Hanze universitetą dėl apgyvendinimo reikėtų kreiptis į kompaniją SSH, kuri teikia būstus būsimiems studentams. Siūloma apie 1200 kambarių.

Tiksli nuomos kaina priklauso nuo kambario ir nuo vietos, kurioje yra būstas, tačiau į ją visada įskaičiuojami visi komunaliniai mokesčiai. Būtina turėti omenyje, kad būstas nuomojamas daugiausia 12 mėnesių laikotarpiui ir yra skirtas pirmakursiams, todėl nuomojantis būstą iš SSH po metų reikės susirasti kitą gyvenamąją vieta.

SSH siūlomi kambariai būna apstatyti baldais. Paprastai studentas gauna atskirą miegamąjį, o patogumais dalijasi su dar keliais žmonėmis. Į SSH dėl studentiško būsto gali kreiptis tik tie studentai, kurie jau yra gavę patvirtinimą dėl savo priėmimo iš universiteto.

Visas detales apie nuomos sąlygas nuo-iki galite rasti SSH Rental Guide skiltyje. Kilus klausimams rekomenduojame paskaityti Frequently Asked Questions skiltį arba kreipktis į puslapio administraciją adresu groningen(eta)sshxl.nl

Savarankiškos būsto paieškos:

Jei nuspręsite būsto Groningen mieste ieškoti patys, jums gali praversti viena iš šių nuorodų:

www.maxxvastgoed.nl;
www.zeeven.nl;
www.bakkerkamerbemiddeling.nl;
www.woldringverhuur.nl;
www.studentenkamergroningen.nl;
http://www.123wonen.nl/;
www.shortstay-groningen.nl;

Informacijos apie gyvenimą Groningen mieste galite rasti irčia.

                            

Taip pat patariame prisijungti prie Groningen mieste studijuojančių lietuvių Facebook grupės, galbūt kas nors ten kaip tik ieško kambarioko.


Viešbučiai:

Kartais nutinka, kad prieš išvykstant studentai dar neturi kur gyventi. Tokiu atveju galima pasiieškoti laikinų sprendimų – hostelių, viešbučių ir t.t. Laikini sprendimai padės jums laimėti laiko kol susirasite nuolatinę gyvenamąją vietą. Turėkite omenyje, kad nuvykus į Nyderlandus būsto paieškos eisis greičiau negu ieškant per atstumą.

Pateikiame keletą naudingų nuorodų:

Bakalauras

Reikalaujamas išsilavinimas

  • Pažymių išrašas - jei dar nesi baigęs mokyklos, būtina prisegti pažymių išrašą. Smulkesnę informaciją kaip pildyti išrašą ir kada jis reikalingas, rasi čia.
  • Brandos atestatas – jei jau esi baigęs mokyklą, išrašo nereikia, užtenka anketoje prisegti savo Brandos atestatą.

Anglų kalbos reikalavimai

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

  • turėti anglų kalbos pažymį Brandos atestate ir išlaikyti Anglų kalbos valstybinį egzaminą (egzamino rezultatas nėra svarbus, svarbiausia, kad jį išlaikytum).
  • išlaikyti IELTS arba TOEFL testą.

Patarimas!Jeigu nori pasitikrinti ar tavo anglų kalbos žinios yra pakankamos studijuoti Nyderlandų aukštosiose – suteikiame galimybę laikyti Kastu testą. Nors anglų kalbos testas nėra reikalaujamas, patartina žinoti savo galimybes ir kalbos lygį.

Magistras

Reikalaujamas išsilavinimas

Į magistro studijų programas gali stoti visi, baigę universitetą arba besimokantys paskutiniame kurse. Studijos kurias baigei ar tebesimokai turi būti panašios krypties kaip ir tos, į kurias nori stoti, kadangi priėmimas yra paremtas ECTS kreditų suderinamumu.

  • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus Tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai. Kai siunti anketą paskutiniame kurse, diplomą reikia prisegti vėliau, kai tik jį gausi.
  • Bakalauro diplomas – jei jau esi baigęs aukštąją mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie anketos prisegti savo Bakalauro diplomą.

Anglų kalbos reikalavimai

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų (kokio balo reikalauja tavo pasirinkta programa rasi prie programos stojimo reikalavimų):

  • IELTS
  • TOEFL
Skambinti
Siųsk užklausą