Worcester University

Worcester
 • Top 20 English university for graduate employment;
 • Shortlisted for Times Higher Education University of the Year 2016;
 • recognized teaching quality;
 • outstanding support for students;
 • award winning facilities.
Apie universitetą
Stojimo reikalavimai
Apgyvendinimas
Stipendija
Žemėlapis
University of Worcester – kur mokėsi Kleiza, Macijauskas ir Javtokas!

Vusteris (angl. Worcester) – nedidelis, jaukus Didžiosios Britanijos miestas, dažnai vadinamas tipiniu „Britiškos idilės“ pavyzdžiu: pakankamai mažas, kad rastum ramybę ir nenutoltum nuo gamtos, bet pakankamai didelis, kad trauktų studentus ir kurtų puikias sąlygas savo gyventojams.

University of Worcester – ypač bendruomeniškas, aktyviai dirbantis savo regiono labui universitetas, kuris lietuvius traukia dar dėl vieno privalumo – universitete suteikiamos puikios sąlygos profesionaliai sportuoti.

Metų universitetas

Žinoma, universitetą renkamės ne tik dėl studijų aplinkos ar dėl studijų kokybės – svarbiausia pažiūrėti į visumą. „The Times Higher Education“ apdovanojimas ir nominacija „University of the Year“ kalba būtent apie tai. Ir ne veltui: per kelis metus universiteto populiarumas, o kartu ir studentų skaičius jame tiesiog padvigubėjo! Puikūs ir kiti rodikliai, pavyzdžiui, net 92% studentų per 6 mėnesius nuo studijų baigimo įsidarbina arba tęsia studijas aukštesnėje pakopoje.

Viena stipriausių krepšinio komandų Jungtinėje Karalystėje

University of Worcester suteikia puikias galimybes sportuojantiems profesionaliai. Viena iš labiausiai propaguojamų sporto šakų – krepšinis! Ir nenuostabu, nes šio miesto komanda – viena stipriausių šalyje. Kaip jau supratai, dėl puikių sąlygų ir geros studijų kokybės čia mokslus krimto ir ne viena Lietuvos sporto žvaigždė. Šiuo metu universitete galima pasirinkti ir iš daugiau nei 30  kitų sporto disciplinų.

Bendruomeniškumas

Universiteto istorija prasidėjo po Antrojo pasaulinio karo kada, pritrūkus mokytojų mokyklose, jo vietoje buvo įrengta skubi pedagogų rengimo bazė. Tokiam kilniam tikslui susikūręs universitetas vertybes išlaikė ir iki šiandien: studentai aktyviai prisideda prie bendrovės gerovės, o universitetas – prie studentų gerovės, pavyzdžiui, padėdamas jiems susirasti darbą ar puikiai jaustis iškilus įvairiems klausimams:

 • Earn as You Learn – universiteto siūloma programa skatinanti studentus dirbti nepilno etato darbuose studijų metais.

 • First point – vieta, kuriome tau bus suteikta pirmoji pagalba bet kokiu klausimu!

Bakalauras

Reikalaujamas išsilavinimas

Stojant į šį universitetą dėmesys yra kreipiamas į pažymius ir Brandos atestato vidurkį, kuris turi būti ne žemesnis kaip 7.

 • Pažymių išrašas - jei dar nesi baigęs mokyklos, būtina prisegti pažymių išrašą. Smulkesnę informaciją kaip pildyti išrašą ir kada jis reikalingas, rasi čia.*

 • Brandos atestatas – jei jau esi baigęs mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie Kastu stojimo anketos prisegti savo Brandos atestatą.

Anglų kalbos reikalavimai

Svarbu, jog anglų kalbos testo rezultatai universitetą pasiektų iki Liepos 31d.

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • Anglų kalbos vidurkis 8 B2 lygiu.

 • IELTS - 6.0

 • TOEFL – 80

Magistras

Reikalaujamas išsilavinimas

Į magistro studijų programas gali stoti visi, baigę universitetą arba besimokantys paskutiniame kurse. Studijos kurias baigei ar tebesimokai turi būti panašios krypties kaip ir tos, į kurias nori stoti, kadangi priėmimas yra paremtas ECTS kreditų suderinamumu.

 • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus Tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai. Kai siunti anketą paskutiniame kurse, diplomą reikia prisegti vėliau, kai tik jį gausi.

 • Bakalauro diplomas – jei jau esi baigęs aukštąją mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie anketos prisegti savo Bakalauro diplomą.

Anglų kalbos reikalavimai

Svarbu, jog anglų kalbos testo rezultatai universitetą pasiektų iki Liepos 31d.

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • IELTS - 6.5

 • TOEFL - 90

Top-up

Reikalaujamas išsilavinimas

Į Top-up (Tęstinės studijos) gali stoti baigę kolegiją ar universitetą arba besimokantys paskutiniuose kursuose ir norintys perstoti. Stojant į Top - up reikia turėti 120-180 ECTS kreditų, todėl stodamas įsitikink, kad jų turi pakankamai. Studijos kurias baigei ar tebesimokai turi būti panašios krypties kaip ir tos, į kurias nori stoti, kadangi priėmimas yra paremtas ECTS kreditų suderinamumu. Baigęs tęstinių studijų programą gausi bakalauro diplomą.

 • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus Tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai.

 • Aukštosios mokyklos baigimo diplomas - Jei jau esi baigęs aukštąją, išrašo nereikia, užtenka prisegti savo Aukštosios mokyklos baigimo diplomą.

Anglų kalbos reikalavimai

Svarbu, jog anglų kalbos testo rezultatai universitetą pasiektų iki Liepos 31d.

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • Anglų kalbos vidurkis 8 B2 lygiu.

 • IELTS - 6.0

 • TOEFL – 80

Universitetas turi savo Halls of Residence kuriose kviečiami gyventi visi nauji universiteto studentai. 
Universitetas turi daugiau nei tūkstantį kambarių, o kambariai yra skirtingų dydžių, su skirtingomis sąlygomis ir skirtingais įkainiais, todėl sau tinkamiausią variantą gali rasti kiekvienas.
Keletas faktų apie universiteto teikiamus būstus:

 • Nuoma mokama kas savaitę, ne kas mėnesį;

 • Į nuomą įskaičiuoti mokesčiai už dujas, elektrą ir vandenį, todėl jų atskirai mokėti nereikia;

 • Internetas teikiamas nemokamai;

 • 24 valandas per parą veikia apsauga bei avarinių iškvietimų skyrius;

 • Būstas apdraustas;

 • Būstuose nerūkoma;

 • Sutartis standartiškai pasirašoma 39 savaičių laikotarpiui, bet gali būti pratęsta studento pageidavimu;

 • Visi gyventojai gali nemokamai naudotis sporto klubu.

Universitetas įsipareigoja suteikti būstą visiems kurie dėl jo kreipiasi iki nurodyto deadline’o. Siekiama, jog būstai būtų netoli universiteto, taip pat visuose būstuose buvo atliktas miesto tarybos auditas siekiant užtikrinti, jog jie atitinka visus standartus.
Universiteto siūlomos lokacijos:

Galite pasinagrinėti universiteto siūlomų būstų kainoraštį ir išsirinkti, kuris apgyvendinimo variantas priimtiniausias jūsų finansinei situacijai.
Šiame puslapyje rasite visa informaciją apie tai, kaip kreiptis dėl būsto.
Jei nenorite gyventi universiteto siūlomame bendrabutyje, visada turite galimybę ieškotis alternatyvios gyvenamosios vietos. Universiteto accommodation office gali padėti net ir ieškant būsto savarankiškai ir netgi turi universitetui priklausančius būstus bei namus, kuriuos galite nuomotis norėdami gyventi su draugais, bet toliau nuo bendrabučio šurmulio. Taip pat universitetas bendradarbiauja ir su privačiais nuomotojais bei teikia tokias paslaugas kaip patarimai dėl nuomos sutarties bei konsultacijos kaip bendruati ir kokius klausimus svarbu užduoti būstą nuomojančiam žmogui.

Akademinių pasiekimų stipendija. Suteikiama £1000 stipendija tiems, kurie turi akademinius pasiekimus atitinkančius ABB – brandos atestato vidurkis ne mažesnis kaip 9. Stipendija bus automatiškai suteika tiems, kas atitiks jos reikalavimus, tačiau stipendijų kiekis yra ribotas. Stipendija bus išmokama per 3 kartus po £250 spalio ir vasario mėnesiais bei £500 gegužės mėnesį.

Sportinių pasiekimų stipendija. Suteikia iki £2000 kiekvienais studijų metais stipendiją tiems, kas profesionaliai sportuoja ir rodo gerus sportinius pasiekimus. Stipendija suteikiama tiems, kurie kultivuoja kurią nors olimpinę sporto šaką. Stipendija paprastai būna suteikiama ne už praeities pasiekimus, o dabartyje rodomus rezultatus. Kad gauti šią stipendiją reikia pildyti paraišką.

Daugiau informacijos rasi čia.

Choro stipendija. Kontratenoru, tenoru, baritonu ar bosu dainuojantiems vyrams skiriama chorinio dainavimo £2000 stipendija, kuri išmokama dalimis per 12 mėnesių. taip pat suteikiama papildoma parama privačioms pamokoms ar panašiems su dainavimu susijusiems dalykams.

Daugiau informacijos apie šias stipendijas rasi čia.