Studento istorija

Mantas Jakubonis

Mantas Jakubonis

Šalis
Netherlands
Universitetas
Fontys University of Applied Sciences
Programa
Marketing Management
Diplomo laipsnis
Bachelor
Labas! Aš studijuoju International Marketing ir pabaigiau pirmąjį semestrą. Norėčiau pasidalinti savo patirtimi. Papasakosiu kaip man sekėsi ir kokie mano įspūdžiai gyvenant kitoje šalyje.

Pirmosios dienos naujoje aplinkoje buvo labai įdomios. Visiškai nauja kultūra, žmones iš viso pasaulio, tačiau visi draugiški ir atviri, norintys padėti! Mane visada traukė Olandija, žinojau, kad noriu čia studijuoti. Suradęs ši puikų universitetą nedvejojau, žinojau, jog ši vieta yra būtent man.

Išsilaikęs IELTS (nors šis testas nėra būtinas, išsilaikiau vien dėl savęs) ir parašęs motyvacinį, gavau priėmimo laišką, tai buvo geriausia mano diena gyvenime! Susikrovęs daiktus į mašiną, kartu su tėvais, pajudėjome naujojo gyvenimo link! Pamatęs vadinamuosius “Student apartment” išsižiojau, nes tai, nesenai pastatytas naujas pastatas, puikios būklės ir atrodantis tikrai nuostabiai.

Pirmosios dienos Fontys Universitete buvo neįtikėtinos - tarptautinė aplinka, žmonės iš viso pasaulio, visi draugiški, mielai bendraujantys. Šiame universitete 70% sudaro vokiečiai, nes tai kaimyninė šalis, tačiau jie taip pat yra linkę bendrauti anglų kalba ir nėra užsidarę. Dėstytojai yra nuostabus, visada turintys noro bendrauti ir pasiruošę padėti. Tai truputi priminė mokyklą, nes kiekvienoje kurso programoje yra atskiros klasės su kurso koordinatoriumi, kuris kiekvieną mėnesį rengia susitikimus, kad aptarti įspūdžius naujoje šalyje ir kaip sekasi adaptuotis visiškai naujoje aplinkoje.

Pirmieji mėnesiai mokslo atžvilgiu buvo sudėtingi, nes teko priprasti prie „Business English“. Tai visiškai nauji terminai, negirdėti žodžiai, bet po tam tikro laiko adaptuojasi ir pradedi labai lengvai gaudytis. Nyderlandų mokymosi sistema yra truputi kitokia, tenka daryti daug namų darbų ir projektų, tenka dirbti su žmonėmis kartu ir analizuoti tikras kompanijas bei jų problemas. Tai man buvo visiškai nauja patirtis, tačiau visa tai yra labai įdomu! Pats universitetas yra modernus, ne per didelis, labai lengva susigaudyti. Nuostabi biblioteka, kurioje tenka praleisti labai daug laiko, dažnai atlikti daug namų darbų arba projektų su savo grupe. Taip pat yra daug įvairių vietų, kur galima prisėsti, atsipalaiduoti, ar tiesiog praleisti laiką kartu su draugais. Visas mokymosi stilius yra paremtas praktika. Tenka save analizuoti, stebėti savo prezentacijas ir vertinti patį save. Iš pradžių tai yra baisoka, nes išgirsti save patį kalbantį prieš publiką, tačiau po tam tikro laiko tarpo tampi savimi pasitikintis ir neturintis jokios publikos baimės. Dėstytojai yra profesionalai, savo srities asai, visada sugebantys paaiškinti temas paprastai ir suprantamai, jeigu turi kokių nors problemų, visada atras laiko susitikti su tavimi ir padėti tau kiek tik galima.

Tačiau man nuostabiausias dalykas yra naujos pažintys. Susiradau draugų iš viso pasaulio, skirtingų kultūrų ir pažiūrų. Kiekviena diena išmoksti ir sužinai kažką naujo apie kiekvieną valstybę. Ši patirtis yra neapsakoma, jau dabar laukiu nesulaukiu, kada galėsiu visus naujus draugus aplankyti! Jei dvejoji, patariu tai pabandyti, juk vis tiek blogiau nebus, man asmeniškai, tai yra neįtikėtina gyvenimo patirtis ir taip pat geriausias mano gyvenimo sprendimas. Šis Fontys universitetas atveria duris į visiškai naujas galimybes. Dabar mano tikslas yra pasiekti kuo geresnius rezultatus ir būti kuo geresnis savo srities asas. Fontys, tikrai pradeda užpildyti visas teorines ir praktines spragas. Jei esi pasiryžęs dirbti sunkiai ir daug, šis universitetas tau tikri padės pasiekti Tavo užsibrėžtų tikslų.

Nedvejok, Olandija yra puiki valstybė su puikiomis galimybėmis. Fontys Unversity of Applied sciences yra nuostabi, moderni ir jauki vieta, kuri padeda tau atskleisti tavo potencialą. Nors aš, tik pabaigiau pirmąjį semestrą, į nieką neiškeisčiau čia gautos patirties.
Atgal į sąrašą
Kita istorija