Studento istorija

Vilius Jurgaitis

Vilius Jurgaitis

Šalis
Netherlands
Universitetas
Fontys University of Applied Sciences
Programa
Information & Communication Technology (ICT)
Diplomo laipsnis
Bachelor

Į Nyderlandus mokytis išvykęs 19-metis jaunuolis iš Vilniaus Vilius Jurgaitis sako visuomet svajojęs apie savo verslą, tad užsienyje ieškojo galimybių mokytis verslo vadybos disciplinų, o vos įsikūręs svetur rado kaip įgyvendinti svajonę. Dabar jaunuolis džiaugiasi, jog turi ką pasiūlyti: jis prekiauja įvairiai dekoruotais spalvotais džemperiais.

„Baigęs dvylika klasių buvau įstojęs į du universitetus, vienas jų buvo Danijoje, kitas - Olandijoje. Studijas Nyderlanduose pasirinkau dėl to, kad studijų programa pasirodė įdomesnė, taip pat Olandija suteikia labai palankias sąlygas verslui“, - savo pasirinkimą paaiškina V. Jurgaitis.

Šiuo metu jaunuolis Nyderlanduose gyvena 5 mėnesius ir sako, jog jau nuo 10 klasės svajojo dirbti sau.

„Samdomą darbą dirbau du mėnesius, nes norėjau sukaupti papildomų pinigų kapitalui. Dirbau indų plovėju viename italų restorane. Darbas nebuvo labai sunkus, tačiau dažnai pabosdavo rutina“, - pasakoja pašnekovas.

Anot jo, prekyba drabužiais pasirodė patraukli sritis, todėl įkūręs parduotuvę išėjo iš samdomo darbo.

„Nuo mažens mėgdavau piešti įvairius eskizus ir vieną dieną nusprendžiau, kad galiu savo piešinius perkelti ant drabužių. Būtent dėl šių priežasčių įkūriau verslą“, - dėsto pašnekovas.

Džemperiai, dekoruoti piešiniais ir nuotraukomis, šiuo metu yra gaminami Bulgarijoje, iš kur, anot V. Jurgaičio, siunčiami į Nyderlandus ir Lietuvą. Jaunuolis sako, jog prekybos drabužiais ėmėsi savarankiškai.

„Norėjau įkurti verslą, tad vasaromis uždirbtus pinigus taupydavau, o ne išleisdavau kaip dauguma mano bendraamžių. Didžiąją dalį kapitalo užsidirbau būdamas Lietuvoje, o kiek trūko “prisidėjau” Olandijoje“, - teigia V. Jurgaitis.

Vasaromis jis pasakoja dirbęs įvairius pagalbinius darbus: pardavėjo, darbininko, aptarnaujančio personalo konferencijose. Dabar kurdamas verslą Nyderlanduose, jaunuolis kartu ir studijuoja, todėl gauna valstybės skiriamą stipendiją.

„Kas mėnesį iš valstybės gaunu 500 eurų stipendiją. Universitetas sudaro tikrai palankias sąlygas jau pirmaisiais studijų metais kurti verslą, - džiaugėsi vaikinas. - Nesunkiai galima pragyventi su 600-700 eurų per mėnesį. Studentai už 10 darbo valandų gauna 60-80 eurų (207-276 Lt), be to, kaip minėjau, jei turi darbą gauni dar 500 eurų, todėl gyventi išties nėra labai brangu.“


Straipsnis paimtas iš: http://www.delfi.lt/verslas/verslas/verslui-nyderlanduose-19-metis-uzsidirbo-lietuvoje.d?id=63217704#ixzz2kLDGrBED

 

Atgal į sąrašą
Kita istorija