Studento istorija

Domantas Grigas

Šalis
Netherlands
Universitetas
Fontys University of Applied Sciences
Programa
Mechatronics
Diplomo laipsnis
Bachelor

Pasirinkau būtent Olandija mokytis inžineriją dėl paprastos priežasties - praktikinis mokymas. Nėra sausos teorijos, kai mokaisi ir tuo pačiu galvoji,  ar tau šios informacijos reikės ateityje darbant. Dar viena priežastis, kodėl pasirinkau Olandiją, yra atsiskaitymai. Tradiciniuose universitetuose mokaisi pusmetį ir pasibaigus jam turi laikyti egzaminus. Įsivaizduok, kaip sunku pasiruošti egzaminams, kai reikia vėl peržiūrėti tokio didelio laikotarpio medžiagą! Nebent mokaisi kasdien, ko tikriausiai nedaro nei vienas studentas. Fontys pusmečiai yra padalinti į ketvirčius. Vietoje 15 savaičių modulio, yra 7 savaičių moduliai. Manau nereikia sakyt, kad taip žymiai paprasčiau mokytis ir įsisavinti informaciją, kuria labai greitai pritaikysi praktikoje.

Su stojimu problemų tikrai neturėjau - gavau atsakymą per 1 savaitę! Man tikriausiai pasisekė - kitiems reikia laukti ilgiau.

Man asmeniškai pirmieji mėnesiai buvo tikrai sunkus. Įstojau būdamas 23 metų ir jau senai naudojausi žiniomis, kurias turėjau, kai baigiau gimnazija. Šiek tiek sunkiai įsivažiuoti, negu nesenai pabaigusiems mokyklą.

Labiausiai man patinka pats dalykas, kurį mokausi. Mechantronika yra tikrai įdomus mokslas! Be to, patys dėstytojai yra draugiški, paslaugūs, padeda ne tik su akademiniais dalykais, bet ir su gyvenimiškais. Labiausia nepatinka didelė biuroktratija, bei Fontys ICT sistemos - vietoj vieno paprasto puslapio, kur gali surast ko tau reikia, yra gal 10 atskirų puslapių - tikrai sunku kartais rasti reikiamą informacija.

Yra studentų kuriem ši mokykl labai patinka, kiti keikia ją kaip savo priešą. Paprasčiausiai, ką gali padaryt prieš išvykstant, tai domėtis universitetu ir programa, į kurią nori įstoti.

Atgal į sąrašą
Kita istorija