Studento istorija

Evelina Jatautaitė

Evelina Jatautaitė

Šalis
Netherlands
Universitetas
Saxion University of Applied Sciences
Programa
Tourism Management
Diplomo laipsnis
Bachelor

Dar mokantis ankstesnėse klasėse mokykloje labiausiai domėjausi dviem dalykais: psichologija ir turizmo verslu. Daugiau savęs neįsivaizdavau kitose srityse. Psichologija traukė, nes man visada buvo įdomus vidinis žmogaus pasaulis, pažintis su skirtingo likimo žmonėmis. Tačiau taip jau atsitiko, kad kelionės atostogų metu po Europą ir ne tik, įtakojo mano sprendimą studijuoti turizmą ir laisvalaikio administravimą. Mano pasirinkimą studijuoti užsienyje, o ne Lietuvoje lėmė tai, jog troškau vienu metu mokytis ir kartu turėti nuostabią galimybę susipažinti su studentais iš viso pasaulio, pažinti kitą kultūrą, tobulinti anglų kalbos įgūdžius ir išmokti daugiau užsienio kalbų.
Kaip idealią vietą studijuoti turizmą ir laisvalaikio administravimą pasirinkau Nyderlandų karalystę. Kodėl Nyderlandai, o ne kita šalis? Atsakymas labai paprastas. Daug kartų teko girdėti, kad šioje šalyje yra itin geros kokybės aukštasis mokslas, vyrauja draugiška atmosfera kitataučių atžvilgiu, o be to žavėjo sveikas olandų gyvenimo būdas ir ilgaamžiškumas. Todėl net nedvejodama nusprendžiau įsitikinti, ar tai mitas, ar tiesa :)
Stojimo procesas man nebuvo sudėtingas, tik tiek, kad anketą studijoms užsienyje užpildžiau tik pakartotiniu vasaros stojimo metu, nes nemaniau, kad stojimai prasideda žymiai anksčiau. Po stojimo anketos išsiuntimo praėjus keletai dienų iškart gavau laišką, jog manimi susidomėjo vienas iš mano pasirinktų Nyderlandų universitetų. Tuomet beliko išlaikyti anglų kalbos testą ir laukti galutinio atsakymo. O laukti ilgai nereikėjo, kaip gavau oficialų laišką iš universiteto su kvietimu studijuoti pasirinktą studijų programą. Tą dieną, kai visi abiturientai dar tik laukė egzaminų rezultatų, kurie turėjo nulemti jų  tolimesnį gyvenimą, aš jau žinojau, ką veiksiu toliau. Atsimenu, kad gavusi laišką su pakvietimu dar ilgai negalėjau atsitokėti, skaičiau jį dešimt kartų iš eilės. Gyvenimo svajonės, siekiai, kurie atrodė tokie tolimi, per akimirką tapo ranka pasiekiami. Tuomet supratau, kad niekada nereikia nustoti svajoti ar nuleisti rankų siekiant kažko savo gyvenime. Svarbu tikėti tuo, ką darai.
Pirmi mėnesiai Nyderlanduose nebuvo labai lengvi. Nauja aplinka, įvairaus amžiaus studentai, svetima kalba, nepastovus oras,  taip prasidėjo pirmieji išbandymai. Tada jaučiausi lyg būčiau naujai gimusi, nes gyvenimas koks buvo iki tol, pasikeitė visapusiškai. Pirmiausia mokymosi stilius kitoks nei Lietuvoje, galbūt kažkiek primena mokyklą. Visi studentai yra suskirstyti į klases, kurias sudaro po 11-16 asmenų. Kiekviena klasė turi savo studijų kuratorę, kuri mus globoja studijų metu, rengia klasės valandėles, asmeninius susitikimus, kad padėtų kiekvienam iš mūsų adaptuotis naujoje aplinkoje ir nesijausti vienišiems. Atsiskaitymai ir darbas vyksta grupėmis, kuriose yra keturi studentai, todėl labai svarbu surasti bendrą ir vieningą sprendimą dirbant su užduotimis. Galbūt juokingai nuskambės, bet studentas be kompiuterio - ne studentas :) Visur tenka naudotis kompiuteriu, per du mėnesius rašymo priemonę per paskaitas panaudojau gal tik porą kartų. Per pirmus studijų mėnesius sužinojau tiek, kiek turbūt studijuodama Lietuvoje nesužinočiau per metus. Dėstytojai nelaiko jokio atstumo nuo studentų. Dažnas norėdamas sudominti mus pateikia pavyzdžių iš asmeninio gyvenimo, patirties, visada domisi kiekvieno nuomonę.

Studentui, kuris dvejoja, ar studijuoti užsienyje, patarčiau gerai pagalvoti ,ar jis nori studijuoti užsienyje dėl to, kad šiais laikais tai yra populiaru, ar dėl to, kad trokšta tobulėti kaip žmogus, patirti kažką naujo, tapti savarankišku. Kad ir kaip viliojančiai skambėtų faktas, jog studijuoji užsienyje, reikia nepamiršti, kad už jo slepiasi kiek kitokia realybė. Studijos ir gyvenimas užsienyje - puiki savęs pažinimo, savo troškimų stiprumo išbandymo mokykla. Todėl prieš nuspręsdamas studijuoti užsienyje turi savęs paklausti: Ar pajėgsiu palikti šeimą, draugus, brangius žmones, įprastą aplinką ir išvažiuoti į kitą šalį mokytis, gyventi ir pats susidoroti su iškilusiais sunkumais?
Atgal į sąrašą
Kita istorija