Northumbria University

Newcastle
 • Top 1% business schools worldwide (the Association to Advance Collegiate Schools of Business accredited 2015);
 • shortlisted for Times Higher Education University of the Year 2017;
 • the University has been awarded Gold – the highest possible mark – in the Government’s Teaching Excellence Framework (TEF);
 • ranked top 10 in the UK for Art (The Guardian University Guide, 2017);
 • one of the top 100 fashion schools in the world (WardrobeTrendsFashion, 2016);
 • 95% graduate employability for 5 years running (Destination of Leavers from Higher Education 2010-2015).
Apie universitetą
Stojimo reikalavimai
Apgyvendinimas
Stipendija
Žemėlapis
Northumbia University įsikūręs  viename labiausiai studentų pamėgtų miestų Jungtinėje Karalystėje – Niukasle prie Taino (angl. Newcastle upon Tyne). Tarptautiškumas, glaudūs ryšiai su verslu ir stipri mokslininkų bazė – Northumbia University turi visus kozerius tapti vienu populiariausių studentų pasirinkimų.

Universiteto partneriai – „NIKE“, „IBM“, „NISSAN“, „BBC“

Gali būti, kad šių galingų kompanijų atstovai perduos tau savo paslaptis paskaitų metu, gali būti, kad šiose įmonėse galėsi atlikti praktiką, o, labai pasistengęs, gal net gauti pirmąjį darbą. Tiesioginis bendradarbiavimas su verslo sektoriumi – vienas iš pragrindinių Northumbia University tikslų, todėl, galbūt ne veltui, šis universitetas patenka tarp 10-ties Juntinės Karalystės universitetų, paruošiančių daugiausiai profesionalų

Aktyvus karjeros ir įdarbinimo centras

Nesijaudink, Tavo galimybė rinktis ir kurtis ateitį nesibaigė mokykloje, kai rinkaisi, kokius modulius mokysiesi. Universitete galimybės tik prasideda! Northumbia University  įsikūręs karjeros centras kiekvienam norinčiam studentui padės susiplanuoti savo karjerą, kad žinotų, kuriuos įgūdžius toliau tobulinti, suorganizuos susitikimą su potencialiais darbdaviais, o gal net padės įsidarbinti!

Viena geriausių bibliotekų Juntinėje Karalystėje

Kaip žinia, biblioteka yra dar viena vieta, kurioje studijuodamas praleisi nemažai laiko. Tie, kurie jau bent kartą rašė kursinį ar diplominį darbą žino – „turtinga“ leidiniais biblioteką šį procesą palengvina kelis kartus! Geriausi pasaulio vadovėliai, visos mokymosi sąlygos ir įkvepianti aplinka papirks net tuos, kurie niekada nebuvo moksliukai.

Galimybė prisidėti prie įkvepiančių tyrimų

Na, o tie, kurie svajojo būti tikrais moksliukais arba nujaučia, kad tokiais dar gali tapti, turi visas galimybes pajusti tikrą, įkvepiantį ir likumus keičiantį mokslininko gyveną tęsdami karjerą mokslo centre ir atlikdami tyrimus kaip:

 • Bioekonomika (kaip saugoti planetą ir išlaikyti ekonomikos augimą?);

 • Skaitmeninis gyvenimas (kaip skaitmeninės technologijos pakeis mūsų gyvenimus?);

 • Aplinka ir teisingumas (kaip sustabdyti nusikaltimus prieš žemę?)

Bei daugelį, daugelį kitų projektų.

Gyvybingas miestas, o netoliese – jūra.

Niukaslas prie Taino – ne per daug didelis, kad nuvargintų valandų valandas sėdint viešajame transporte, bet ir ne per daug mažas, kad leistų nuobodžiauti. Tai – labai kompaktiškas ir labai gyvybingas miestas (ne veltui taip mylimas studentų). Dar nuostabiau tai, kad traukiniu ar autobusu galime lengvai pasiekti jo apylinkėse tyvuliuojančią jūrą, kurioje puikias bangas skrodžia banglentininkai arba dailias kalvas, kurose įrengtos įvairios pasivaikščiojimo trasos.

Čia rasi universiteto brošiūrą.

Bakalauras

Reikalaujamas išsilavinimas

Stojant į šį universitetą dėmesys yra kreipiamas į pažymius ir Brandos atestato vidurkį, kuris turi būti ne žemesnis kaip 7.

 • Pažymių išrašas - jei dar nesi baigęs mokyklos, būtina prisegti pažymių išrašą. Smulkesnę informaciją kaip pildyti išrašą ir kada jis reikalingas, rasi čia.*

 • Brandos atestatas – jei jau esi baigęs mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie Kastu stojimo anketos prisegti savo Brandos atestatą.

Anglų kalbos reikalavimai

Svarbu, jog anglų kalbos testo rezultatai universitetą pasiektų iki Liepos 31d.

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • Anglų kalbos vidurkis 8 B2 lygiu arba valstybinis anglų kalbos egzaminas 75% ir daugiau. Atkreipk dėmesį, kad kai kurioms programoms gali reikėti anglų kalbos vidurkio 9 B2 lygiu arba anglų egzamino rezultato 80% ir daugiau.

 • IELTS - 6.0

 • TOEFL – 80

Magistras

Reikalaujamas išsilavinimas

Į magistro studijų programas gali stoti visi, baigę universitetą arba besimokantys paskutiniame kurse. Studijos kurias baigei ar tebesimokai turi būti panašios krypties kaip ir tos, į kurias nori stoti, kadangi priėmimas yra paremtas ECTS kreditų suderinamumu.

 • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus Tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai. Kai siunti anketą paskutiniame kurse, diplomą reikia prisegti vėliau, kai tik jį gausi.

 • Bakalauro diplomas – jei jau esi baigęs aukštąją mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie anketos prisegti savo Bakalauro diplomą.

Anglų kalbos reikalavimai

Svarbu, jog anglų kalbos testo rezultatai universitetą pasiektų iki Liepos 31d.

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • Brandos atestatas - anglų kalbos vidurkis 8 B2 lygiu arba valstybinis anglų kalbos egzaminas 75% ir daugiau. Atkreipk dėmesį, kad kai kurioms programoms gali reikėti anglų kalbos vidurkio 9 B2 lygiu arba anglų egzamino rezultato 80% ir daugiau.

 • IELTS - 6.5

 • TOEFL - 90

Top-up

Reikalaujamas išsilavinimas

Į Top-up (Tęstinės studijos) gali stoti baigę kolegiją ar universitetą arba besimokantys paskutiniuose kursuose ir norintys perstoti. Stojant į Top - up reikia turėti 120-180 ECTS kreditų, todėl stodamas įsitikink, kad jų turi pakankamai. Studijos kurias baigei ar tebesimokai turi būti panašios krypties kaip ir tos, į kurias nori stoti, kadangi priėmimas yra paremtas ECTS kreditų suderinamumu. Baigęs tęstinių studijų programą gausi bakalauro diplomą.

 • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus Tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai.

 • Aukštosios mokyklos baigimo diplomas - Jei jau esi baigęs aukštąją, išrašo nereikia, užtenka prisegti savo Aukštosios mokyklos baigimo diplomą.

Anglų kalbos reikalavimai

Svarbu, jog anglų kalbos testo rezultatai universitetą pasiektų iki Liepos 31d.

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • Anglų kalbos vidurkis 8 B2 lygiu arba valstybinis anglų kalbos egzaminas 75% ir daugiau. Atkreipk dėmesį, kad kai kurioms programoms gali reikėti anglų kalbos vidurkio 9 B2 lygiu arba  anglų egzamino rezultato 80% ir daugiau.

 • IELTS - 6.0

 • TOEFL - 80

Universitetas gali pasiūlyti išsirinkti sau būstą iš maždaug 5,000 įvairiausio tipo kambarių. Kiekvienas tikrai ras būstą, kuris atitiks jo poreikius ir galimybes. Siūlomi būstai yra tokiose miesto vietose iš kurių labai nesunku nusigauti į universitetą pėstute arba viešuoju transportu, todėl turėti mašiną tikrai nebus būtinybė. Šiame interaktyviame žemėlapyje galite pamatyti, kuriose miesto vietose išsidėstę universiteto pastatai, bei koks tarp jų susisiekimas – taip garantuotai išsirinksite būstą, kuris bus tinkamiausias būtent jums. Daugiau informacijos apie kiekvieną kambarių kompleksą rasite čia. Kiekviename pastate egzistuoja kiek kitokios sąlygos bei galimybės todėl vėlgi patartina susipažinti su kiekvienu iš jų, kad galėtumėte išsirinkti variantą, tinkamiausią sau.

Jei nenorite nuomotis universiteto siūlomo būsto, yra daugybė galimybių nuomotis būstą savarankiškai. Jau kurį laiką Newcastle mieste yra laisvų būstų perteklius, todėl radę nuomininką būsto šeimininkai stengiasi jį įpareigoti kuo ilgesniam laikui ir palikti kuo mažiau galimybės persigalvoti dėl nuomos, todėl svarbu atkreipti dėmesį į kiekvieną punktą jums pateiktoje sutartyje. Tačiau kadangi rinktis tikrai turėsite iš ko, o būstų savininkams labai reikia nuomininkų, todėl atsiranda galimybė derėtis dėl nuomos kainos.

Dėl apgyvendinimo klausimų rašyti: rc.accommodation(eta)northumbria.ac.uk.
Jie ne tik suteiks informaciją kaip kreiptis dėl universiteto siūlomo apgyvendinimo, tačiau taip pat gali padėti ir ieškant būsto savarankiškai.
Daugiau informacijos apie būstą, jo teikimo sąlygas, galimus variantus ir t.t. galite rasti čia.
Bendrą informaciją apie apgyvendinimą Didžiojoje Britanijoje galite rasti čia.

Akademinių pasiekimų stipendija. Universitetas suteikia £2000 dydžio stipendiją pirmakursiams. Į stipendiją gali pretenduoti visi, kurie stoja į Northumbria University ir jų bendras brandos atestato vidurkis yra 9 ir daugiau ir sulaukia pasiūlymo studijuoti.

Daugiau informacijos rasi Čia.

Vice Kanclerio parama magisto studijoms. £2750 studijų kainos nuolaida pradedantiems magistro studijas. Tam, kad pretenduoti į šią stipendiją turi stoti į šį universitetą ir parašyti iki 1000-ties žodžių ese. Pretenduoti į šią stipendiją galima iki Liepos 27d.

Daugiau informacijos rasi Čia.

£1000 nuolaida studijų kainai. Universitetas suteikia £1000 nuolaidą studijų kainai tiems, kas stoja į magistro programas į Northumbria University ir stojančiojo bakalauro diplomo studijuotų dalykų vidurkis yra ne mažesnis nei 8. Nuolaida bus suteikta visiems automatiškai, kas atitiks reikalavimus.

Daugiau informacijos rasi Čia.

Emily Wilding Davison stipendija skirta tik merginoms/moterims. Universitetas suteikia £2000 stipendiją merginoms/moterims, kurios ketina studijuoti bakalauro studijas inžinerijos srityje, konkrečiai Faculty of Engineering and Environment siūlomas programas. Dėl šios stipendijos reikia aplikuoti iki birželio 6d.

Daugiau informacijos rasi Čia.

Studentų kontaktai
Studentų, kurie šiuo metu studijuoja arba studijavo šioje aukštojoje mokykloje, kontaktai. Gali su jais susisiekti ir sužinoti daugiau apie jų studijas ir gyvenimą  :)
Andrius Skerla
Applied Computing (Top-up)
2014-09
andrius.skerla
Deimantė Kizalaitė
Film and TV Production (Bachelor)
2018-09
https://www.facebook.com/deimante.kizalaite
Edita Vainauskaitė
Criminology (Bachelor)
2019
Edita Vainauskaitė
Edvinas Latvis
Renewable and Sustainable Energy Technologies (Master)
2019 - 09
https://www.facebook.com/edvinas.latvis
Eimantas Žolondauskis
Computer Science (Bachelor)
2014-09
eimantas.zolondauskis
Gabrielė Kvėdytė
Computer Science with Artificial Intelligence (Bachelor)
2019
Gintarė Urbonavičiūtė
Business with Marketing Management (Bachelor)
2014-09
gintare.urbonaviciute
gggntare
Greta Alkauskaitė
International Business Management (Bachelor)
2015-09
greta.alkauskaite
greta.alkauskaite1
Greta Kavolytė
Marketing (Bachelor)
Studijas baigė
greta.kavolyte
Ieva Valutaitė
Applied Sport and Exercise Science (Bachelor)
2016-09
Ieva Valutaitė
Justė Olsevičiūtė
Architecture (Bachelor)
2018-09
Justė Olsevičiūtė
Linas Požeraitis
Forensic Science (Master)
2018
linas.pozeraitis
Norbertas Durko
Business with Marketing Management (Bachelor)
2016-09
Norbert Durko
norbert.durko.
Rasa Žukaitytė
Business with International Management (Bachelor)
2015-09
Rasa Žukaitytė
varlyta
Rugilė Petrauskaitė
Film and TV Production (Bachelor)
2019
Rugile Petrauskaite
Silvija Tamošaitytė
Business with Economics (Bachelor)
2018-09
Silvija Elena Tamošaitytė
Simona Pikūnaitė
Applied Sport and Exercise Science (Bachelor)
2016-09
SimonaPikunaite
simona3190
Tomas Pupšys
Mechanical Engineering (BEng) (Bachelor)
2015-09
Tomas Pupšys