Studento istorija

Norbertas Durko

Facebook
NDurko

Norbertas Durko

Šalis
England
Universitetas
Northumbria University
Programa
Business with Marketing Management
Diplomo laipsnis
Bachelor

Studijuoti užsienyje mane paskatino mano sena svajonė - jau turbūt nuo aštuntos klasės vis galvodavau apie mokslą koledže, tačiau vis atsirasdavo įvairių priežasčių, dėl kurių neturėjau galimybės išvažiuoti į Didžiąją Britaniją. Supratau, jog gyvenime būna visokių sunkumų ir nesusipratimų, todėl nusprendžiau, jog baigęs mokyklą išvažiuosiu aukštojo išsilavinimo siekti savo išsvajotoje šalyje ir išpildysiu savo norus. Būdamas vienuoliktoje klasėje pradėjau itin stipriai domėtis Anglijos universitetais ir lankiau kiekvieną parodą, kurioje buvo Jungtinės Karalystės aukštųjų mokyklų atstovai. Buvau itin sužavėtas universitetų siūlomų programų skaičiumi, todėl nuspręsti, ką studijuosiu, buvo labai sunku, tačiau mano mokyklos mokytojai padėjo man padaryti šį sunkų sprendimą. Nesigailiu. Eidamas į paskaitas, supratau, jog kiekviena iš jų yra neįtikėtinai įdomi ir svarbi, todėl gyventi yra be galo įdomu.


Įstoti į universitetą buvo labai lengva. Baisiai lengva! Tiesą pasakius, nesitikėjau, jog universitetas nepareikalaus jokių egzaminų, nors  Newcastle Business School (taip vadinasi verslo fakultetas) yra pasaulio top 15! Pirmieji studijų mėnesiai yra turbūt įdomiausias gyvenimo laikotarpis, kadangi viską atrandi iš naujo, lyg būtum kūdikis. Atvažiuoji į visiškai nežinomą Tau šalį, pirmą kartą sutinki savo kambario kaimynus, grupiokus, dėstytojus... Nerealu! Beje, kas nuspręs studijuoti šiame universitete, žinokite, jog vietiniai gyventojai, anglų vadinami "Geordie", yra draugiškiausi žmonės Didžiojoje Britanijoje! Po niūrių lietuvių (pripažinkime, taip jau yra), madingai apsirengusios į pub'us einančios močiutės privertė mane nusišypsoti tikrai ne vieną kartą! :)


Taigi, abituriente, jeigu dvejoji ir nežinai, kur ir ką nori studijuoti, nebijok, nueik į Kastu.lt konsultaciją ir surizikuok išvažiuoti mokytis į užsienį! Patirtis, kurią gausi padaręs tokį atsakingą sprendimą, bus neįkainojama ir turės milžinišką "svorį" Tavo CV. :) Studijos užsienyje išmokys Tave gaminti, linksmintis, mokytis, dirbti bei būti geru žmogumi. Jeigu turėčiau laiko mašiną, ar visgi stočiau į užsienį? TAIP! Linkiu sėkmės! :)

P.S. Stoti per kastu.lt yra nerealu ir genialu. Nesu matęs tokio draugiško kolektyvo, su kuriuo galima bendrauti kaip su geriausiais draugais, užduoti kartais absurdiškus klausimus ir gauti puikius atsakymus. Mano stojimo procesas nuo pirmo susitikimo Kastu.lt biure iki studijų vietos patvirtinimo praėjo it fantastinis filmas. Kaip pasakytų anglai, TOP-NOTCH!

Atgal į sąrašą
Kita istorija