Studento istorija

Justas Domarkas

Justas Domarkas

Šalis
Denmark
Universitetas
VIA University College
Programa
Marketing Management
Diplomo laipsnis
AP degree

Seniai seniai, maždaug 2009 žiemą, būdamas abiturientu, šnekėjau su vienu draugu. Prieš kokį pusmetį jis išleido savo sesę į Daniją (VIA UC). Jau per tokį trumpą laiką pastaroji suprato, kad Danija yra draugiška ir graži šalis su daugeliu malonių žmonių. Mokslas taip pat visiškai skyrėsi nuo Lietuviškojo. Draugas pradėjo mane įkalbinėti, kad Lietuvoje aš nieko doro nebepasieksiu (kaip pavyzdį panaudojo save :D ). Pasakojo tai, ką jo sesuo jau patyrė Danijoje ir kaip ji nebenori grįžti Lietuvon. Taip ir prasidėjo visa "velniava". Per radiją išgirdau apie kastu.lt organizaciją. Užsiregistravau. Pradėjau skaityti forumus čia ir visur, kur tik įmanoma. Kontaktavau su draugais, draugų draugais, pažįstamais ir nepažįstamais.. Išsiklausinėjęs kiek įmanoma daugiau, supratau, kad reikia bandyti stoti į užsienį, nes nei vienas nesigaili išvykęs.
Daniją pasirinkau dėl to, kad anglų kalba čia yra antrinė (kaip ir Lietuvoje), todėl nebus labai sunku susikalbėti (Anglijoje sunkus akcentas ir per daug terminų). Atvirai pasakius, dėl specialybės labai galvos nesukau, bet tik todėl, kad nebuvau LABAI geras mokinys ir į norimą specialybę neturėjau šansų įstoti dėl nemokšiškumo gamtos moksluose :D Pasirinkau tai, ką sugebėčiau mokytis, ir dėl to visiškai nesigailiu :)
Įstoti į universitetą, kuriame mokausi (VIA University College), buvo tikrai nesunku, ko negalėčiau pasakyti apie AU-IBT. Taip pat teko pavargti ieškant gyvenamos vietos, bet jeigu esi komunikabili asmenybė, greit gali susirasti draugų, kurie tau padės su būstu :)
Taigi, dar prieš egzaminus sužinojau, jog jau įstojau. Susiradau būstą. Atvažiavau čia ir viskas :)
Mokslas žymiai skiriasi nuo to, ką girdėjau apie Lietuvos universitetus. Draugiškumas ir bendradarbiavimas tiek su bendraamžiais, tiek su dėstytojais yra labai nauja ir žiauriai įdomi patirtis (taip pat nauja patirtis buvo apsilankymas parduotuvėse, kur kainos yra keliskart didesnės :D ).
Būtų galima šnekėti ir šnekėti apie įvairius įspūdžius, tačiau esamiems abiturientams trumpai galiu pasakyti tiek: aš nesigailiu nei trupučio, kad atvykau į Daniją. Esu labai dėkingas tiems, kas mane paskatino stoti į užsienį :)) Tiems, kas turi bet kokių abejonių dėl užsienio galiu tvirtai pasakyti, kad nėra ko dvejoti! Naudokitės šia galimybe, nes tikrai nesigailėsite! :))

Atgal į sąrašą
Kita istorija