Studento istorija

Edita Butkevičiūtė

Edita Butkevičiūtė

Šalis
Denmark
Universitetas
Copenhagen Business Academy
Programa
Service, Hospitality and Tourism Management
Diplomo laipsnis
AP degree
Sveiki, tautiečiai!

Viskas prasidėjo jau dešimtoje klasėje. Buvau nusprendusi, jog studijuosiu arba sostinėje arba užsienyje. Norėjosi naujų bangų savo gyvenime, pabėgti nuo rutinos, išbandyti save. Kadangi sostinė man studijų klausimu nieko gero nepasiūlė, tad nusprendžiau pasidomėti, ką gero man gali pasiūlyti užsienis. Danija tikrai nebuvo ta šalis, kurioje norėjau studijuoti. Svajojau pabėgti bent jau nuo lietuviško klimato, bet kur tau! Atsidūriau Danijoje.... Ar gailiuosi? Visiškai ne. 
Sekasi čia nuostabiai, galiu pasakyti, kad viskas net apsisuko aukštyn kojom. Jaučiuosi prisisėmusi daugiau jėgų, įdomu pažinti danų kultūrą, juos pačius, kiekviena diena vis atneša kažko naujo, nebūna nė dienos be juoko. Buvo ir sunkių dienų, bet čia viskas įveikiama ;)
Stojimo procesas man buvo nepažįstamas, bet įdomus. Buvau tiek pinigų išleidusi kelionėm į Vilnių į testą, interviu ir kitokiem dalykam, kad  tikrai nesiruošiau pasiduoti! Išsiunčiau anketą – pirmas etapas įveiktas. Išlaikiau ir testą, o po to ir interviu nusisekė. Beliko tik tėvam pasakyti, kad aš tikrai išvažiuoju, duokit dukrai pinigų gyvenimo pradžiai  ir FARVEL! (Dan.: ate)
Kodėl būtent Danija? Didžiąją dalį informacijos apie šią šalį radau kastu.lt puslapyje, visa kita – google. Patiko tas faktas, jog čia aukštas švietimo lygis, sudomino ir mokymo sistema (turbūt jau teko girdėti, kad čia dauguma projektų ir darbų yra paremta grupiniu darbu). Ir bet o – juk mokslas nemokamas . Belieka tik pasirūpinti, ką valgysi, kur miegosi ir kaip leisi laisvalaikį. 
Teko girdėti, kad kainos Danijoje aukštos? Galiu patikinti – jos čia kosminės. Bet tai vis tiek manęs neatbaidė, apsipratau. Be to, jei žinai „geras vietas“, galima rasti ir pigesnių dalykų nei pačioje Lietuvoje (vilties spindulėlis ar ne?). 
Truputį apie pačią akademiją. Dėstytojai mus labai myli, rūpinasi, bendrauja kaip su draugais, nevengia pajuokauti. Mokytis tikrai yra ką ir nemažai. Prieš paskaitas visada reikia skaityti keliasdešimt puslapių, pasiruošti joms. Įvairiausių projektų ir darbų turim, tikrai nenuobodžiaujam per paskaitas. Mokomės ir teorijos, kurią labai praktiškai su pavyzdžiais paaiškina, žiūrime skaidres ir net patys konstruojam ar modeliuojam.
Akademija siūlo daug veiklos: yra baras, baseinas, sporto salė, studentų tarybos; studentai patys formuoja futbolo komandas, šokių grupes, leidžiama organizuoti vakarėlius ir t.t. ir t.t. 
Laisvalaikis labai geras, yra kur nueiti ir ką paveikti. O dar kai pažįstamu gerų yra, tai naktinis gyvenimas būna linksmas;) Stengiuosi, kad pasilinksminimai netrukdytų mokslui, bet ne visada išeina, jauna esu norisi dar nerūpestingai gyventi;) 
Vienu žodžiu tariant, čia viskas yra GERAI.
Būsimiems studentams patariu apsišarvuoti kantrybe ir nusiteikti viskam, nes reikės mokėti suderinti mokslą, darbą ir linksmybes. Patikinu – sunkumų bus. 
Studentų anglų kalbos lygis aukštas (!), dėstytojų dar aukštesnis (!!!), paskaitose pradžioje buvo keista, reikėjo apsiprasti, buvo ir ko nesuprasdavau, o dar maniau, kad anglų kalbą tikrai moku.


Džiaugiuosi savo sprendimu linkiu ir jums teisingai pasirinkti kelią :)
Atgal į sąrašą
Kita istorija