Stojimo anketa
Nemokamos konsultacijos
+370 684 44220
Northumbria University

Northumbria universitetas, įsikūręs Newcastle upon Tyne mieste, yra besiplečianti multikultūrinė akademinė bendruomenė, kurioje kasmet yra maždaug 33,000 studentų iš daugiau nei 125 šalių.

Newastle upon Tyne miestas yra išsidėstęs aplink Tyne upę. Tai miestas, turintis itin didelę studentų populiaciją – kas septintas gyventojas yra studentas. Pats miestas teikia tikrai įvairiapusių galimybių, upė ir parkai teikia gamtos prieglobstį, kur galima ramiai praleisti popietę ar laisvalaikį, didelė studentų bendruomenė garantuoja aktyvų socialinį bei naktinį gyvenimą – tikrai turėsite kur pasilinksminti ir gerai praleisti laiką, o kultūringo laisvalaikio mėgėjai taip pat ras ką veikti – mieste veikia teatrai, galerijos, muziejai, taip pat čia yra vienas iš seniausių kino teatrų visoje Anglijoje. Miestas yra ne tik labai gyvybingas, tačiau taip pat ir laikomas labai saugia vieta gyventi.

Universitetas turi dvi pagrindines teritorijas – vieną pačiame miesto centre, o kitą – užmiestyje, apsuptą žalumos, ramioje vietoje. Tarp šių teritorijų kursuoja nemokamas universiteto parūpintas autobusas, kuriuo studentai gali laisvai judėti tarp universiteto pastatų.

Universitetas stengiasi tikslingai paruošti studentus pagal darbo rinkos poreikius ir pokyčius ir suteikti ne tik aukštos kokybės, tačiau ir praktišką bei paklausų išsilavinimą. Daugeliui programų suteikiama ir galimybė atlikti profesinę praktiką, kas gali tapti neįkainojama patirtimi padėsiančia vėliau sėkmingiau ieškoti darbo. Universitetas turi ryšių su daugybe įmonių ir organizacijų, kuriais pasinaudojęs jis gali pasiūlyti tinkamiausią vietą praktikai kiekvienam. Stengiamasi surasti tinkamą darbo vietą studentui ir tinkamą studentą darbo vietai, siekiant, kad abi pusės patirtų didžiausią įmanomą naudą. Kursai dažniausiai yra paremti modulių pasirinkimu, kuomet studentas pats gali susidėlioti lankstų ir sau priimtiną pasirinktos studijų programos variantą. Toks studijavimas tampa ir gerokai malonesne ir kur kas praktiškesne prieiga prie studijų aukštojoje mokykloje nei klasikinis nosies įbedimo į knygą variantas. Pagal universiteto pateikiamus duomenis maždaug 92% universiteto absolventų per pusę metų po studijų baigimo arba įsidarbina arba sėkmingai įstoja į magistro studijų programas ir toliau tęsia studijas.

Stengiamasi, kad studentai savo studijų metus prisimintų ne tik kaip akademiškai sėkmingus, tačiau ir malonius bei įsimintinus asmeninės ir socialinės patirties prasme. Todėl universitetas pasirūpino, kad studentams būtų suteiktos visos reikiamos paslaugos tiek studijų klausimais tiek ir už jų, būtent tam buvo sukurtas Student Support and Wellbeing departamentas, kuris suteikia pagalbą tokiais klausimais kaip:


Taip pat universitetas siūlo visą gausybę kitų paslaugų ir priemonių, kuriomis studentai yra kviečiami naudotis:

 • Visai neseniai atidarytas naujutėlaitis sporto centras, kuriame galima užsiimti kone visomis įsivaizduojamomis sporto rūšimis – nuo laipiojimo iki golfo;
 • Universiteto studentų sąjunga, kuri Tarptautinės studentų sąjungos buvo pripažinta Didžiosios Britanijos metų sąjunga dėl savo iniciatyvumo, aktyvumo ir organizuojamos veiklos kokybės;
 • Suteikiamos aukštos kokybės IT paslaugos, o klientų centrui prisiskambinti iškilus problemai galima bet kuriuo paros metu;
 • Biblioteka, turinti daugiau nei 500,000 knygų, 300 duomenų bazių, 30,000 žurnalų. Sesijos metu biblioteka atidaryta kasdien visą parą, o taip pat veikia ir greta esanti kavinė. Jei reikia pagalbos ieškant informacijos ar naudojantis bibliotekos teikiamomis paslaugomis, taip pat galima kreiptis visą parą;
 • Galima išsinuomoti mažus kambarius nedideliems susitikimams ar grupiniams projektams arba dideles sales renginiams ir konferencijoms;
 • Jei ketinate organizuoti kokį nors renginį ar didesnį susiėjimą, galima kreiptis į Communications and Events komandą, kuri informuos apie galimas paslaugas ir priemones, kurias universitetas gali pasiūlyti, kad renginys būtų kuo sėkmingesnis;
 • Taip pat teikiama galimybė gauti priemonių moksliniams ir techniniams tyrimams atlikti, media projektams vykdyti ir t.t. Čia galite pamatyti, kokia įranga yra siūloma.Paskaitykite studentų atsiliepimus

Universitetas gali pasiūlyti išsirinkti sau būstą iš maždaug 5,000 įvairiausio tipo kambarių. Kiekvienas tikrai ras būstą, kuris atitiks jo poreikius ir galimybes. Siūlomi būstai yra tokiose miesto vietose iš kurių labai nesunku nusigauti į universitetą pėstute arba viešuoju transportu, todėl turėti mašiną tikrai nebus būtinybė. Šiame interaktyviame žemėlapyje galite pamatyti, kuriose miesto vietose išsidėstę universiteto pastatai, bei koks tarp jų susisiekimas – taip garantuotai išsirinksite būstą, kuris bus tinkamiausias būtent jums. Daugiau informacijos apie kiekvieną kambarių kompleksą rasite čia. Kiekviename pastate egzistuoja kiek kitokios sąlygos bei galimybės todėl vėlgi patartina susipažinti su kiekvienu iš jų, kad galėtumėte išsirinkti variantą, tinkamiausią sau.

Jei nenorite nuomotis universiteto siūlomo būsto, yra daugybė galimybių nuomotis būstą savarankiškai. Jau kurį laiką Newcastle mieste yra laisvų būstų perteklius, todėl radę nuomininką būsto šeimininkai stengiasi jį įpareigoti kuo ilgesniam laikui ir palikti kuo mažiau galimybės persigalvoti dėl nuomos, todėl svarbu atkreipti dėmesį į kiekvieną punktą jums pateiktoje sutartyje. Tačiau kadangi rinktis tikrai turėsite iš ko, o būstų savininkams labai reikia nuomininkų, todėl atsiranda galimybė derėtis dėl nuomos kainos.

Dėl apgyvendinimo klausimų rašyti: rc.accommodation(eta)northumbria.ac.uk.
Jie ne tik suteiks informaciją kaip kreiptis dėl universiteto siūlomo apgyvendinimo, tačiau taip pat gali padėti ir ieškant būsto savarankiškai.
Daugiau informacijos apie būstą, jo teikimo sąlygas, galimus variantus ir t.t. galite rasti čia.
Bendrą informaciją apie apgyvendinimą Didžiojoje Britanijoje galite rasti čia.

Akademinių pasiekimų stipendija. Uniersitetas suteikia £2000 dydžio stipendiją pirmakursiams. Į stipendiją gali pretenduoti visi, kurie stoja į Northumbria University ir sulaukia pasiūlymo studijuoti.

Daugiau informacijos rasi Čia.

Studijų mokesčio kompensacija. Universitetas kompensuos pirmųjų studijų metų mokestį 5 studentams iš Europos Sąjungos. Visi, kurie stos 2017 metais ir gaus bei priims pasiūlymą studijuoti galės pretenduoti į pirmųjų metų studijų mokesčio kompensaciją. Tereikia sukurti 30s video ir jame papasakoti kodėl nori studijuoti viename iš pirmaujančių pasaulio universitete. Video turi pateikti universitetui iki Liepos 28d.

Daugiau informacijos rasi Čia.

Sportinių pasiekimų parama. Studijuojantiems unviersitete ir kartu aktyviai sportuoajntiems studentams universitetas suteikia paramą. Parama gali būti suteikiama įvairiomis formomis, tiek pinigine (nuo £250 dydžio iki £3000), tiek ne pinigine forma (sporto klubo narystė, konsultacijos su fizioterapeutais).
Daugiau informacijos apie šią paramą ir jos formas rasi Čia.

 

Bakalauras

Reikalaujamas išsilavinimas

Stojant į šį universitetą dėmesys yra kreipiamas į pažymius ir Brandos atestato vidurkį, kuris turi būti ne žemesnis kaip 8.

 • Pažymių išrašas - jei dar nesi baigęs mokyklos, būtina prisegti pažymių išrašą. Smulkesnę informaciją kaip pildyti išrašą ir kada jis reikalingas, rasi čia.
 • Brandos atestatas – jei jau esi baigęs mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie Kastu stojimo anketos prisegti savo Brandos atestatą.

Anglų kalbos reikalavimai

Svarbu, jog anglų kalbos testo rezultatai universitetą pasiektų iki Liepos 31d.

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • Anglų kalbos vidurkis 8 B2 lygiu arba valstybinis anglų kalbos egzaminas 75% ir daugiau. Atkreipk dėmesį, kad kai kurioms programoms gali reikėti anglų kalbos vidurkio 9 B2 lygiuarba anglų egzamino rezultato 80% ir daugiau.
 • IELTS - 6.0
 • TOEFL – 80
Magistras

Reikalaujamas išsilavinimas

Į magistro studijų programas gali stoti visi, baigę universitetą arba besimokantys paskutiniame kurse. Studijos kurias baigei ar tebesimokai turi būti panašios krypties kaip ir tos, į kurias nori stoti, kadangi priėmimas yra paremtas ECTS kreditų suderinamumu.

 • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus Tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai. Kai siunti anketą paskutiniame kurse, diplomą reikia prisegti vėliau, kai tik jį gausi.
 • Bakalauro diplomas – jei jau esi baigęs aukštąją mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie anketos prisegti savo Bakalauro diplomą.

Anglų kalbos reikalavimai

Svarbu, jog anglų kalbos testo rezultatai universitetą pasiektų iki Liepos 31d.

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • IELTS - 6.5
 • TOEFL - 90
Top-up

Reikalaujamas išsilavinimas

Į Top-up (Tęstinės studijos) gali stoti baigę kolegiją ar universitetą arba besimokantys paskutiniuose kursuose ir norintys perstoti. Stojant į Top - up reikia turėti 120-180 ECTS kreditų, todėl stodamas įsitikink, kad jų turi pakankamai. Studijos kurias baigei ar tebesimokai turi būti panašios krypties kaip ir tos, į kurias nori stoti, kadangi priėmimas yra paremtas ECTS kreditų suderinamumu. Baigęs tęstinių studijų programą gausi bakalauro diplomą.

 • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus Tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai.
 • Aukštosios mokyklos baigimo diplomas - Jei jau esi baigęs aukštąją, išrašo nereikia, užtenka prisegti savo Aukštosios mokyklos baigimo diplomą.

Anglų kalbos reikalavimai

Svarbu, jog anglų kalbos testo rezultatai universitetą pasiektų iki Liepos 31d.

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • Anglų kalbos vidurkis 8 B2 lygiu arba valstybinis anglų kalbos egzaminas 75% ir daugiau. Atkreipk dėmesį, kad kai kurioms programoms gali reikėti anglų kalbos vidurkio 9 B2 lygiuarba  anglų egzamino rezultato 80% ir daugiau.
 • IELTS - 6.0
 • TOEFL - 80
Skambinti
Siųsk užklausą