Aalborg University

Aalborg/Copenhagen/ Esbjerg
 • Best European University for Engineering, number eight in the world (U.S. News, 2017);
 • every programme works closely together with real companies on real solutions;
 • problem based learning;
 • group work;
 • close cooperation with teachers in a friendly environment.
Apie universitetą
Stojimo reikalavimai
Apgyvendinimas
Žemėlapis
Pasakyk man, ir aš greit pamiršiu. Parodyk man, ir galbūt aš prisiminsiu. Įtrauk mane, ir aš suprasiu

Įtrauk mane, ir aš suprasiu – būtent toks yra pagrindinio Aalborg University mokymo metodo šūkis. Konkrečiau šis metodas vadinamas „Problemos  sprendimu pagrįstu mokymu“. Regis, metodas ypač pasiteisina: nuo universiteto įkūrimo pradžios studentų skaičius bei jų pasiekimų rodikliai nuosekliai auga.

UNESCO partneris

„Problemos  sprendimu pagrįstas mokymas“ reiškia, kad studentai žinių semiasi kiek iš kitos pusės negu įprasta: mokytis pradeda ne nuo sausos teorijos, o visą dėmesį sukoncentruoja į tam tikrą realią problemą ir, tik ją išanalizavę, kartu su dėstytoju ieško teorinių bei praktinių problemos sprendimų.  Aalborg University buvo vienas pirmųjų universitetų Danijoje, pritaikęs šį metodą savo paskaitose. Nors šiandien juo naudojasi ir daugiau universitetų, būtent Aalborg University susilaukia daugiausiai įvertinimų: pavyzdžiui pasaulinė švietimo, mokslo ir kultūros organizacija UNESCO savo vienintelę „bendradarbiavimo vietą“ skyrė šiam universitetui. Tai reiškia, kad paskaitų metu galėsite dalyvauti tikrame UNESCO organizacijos iššūkių sprendime ir taip įgyti aukščiausio lygio patirties!

Vėžio tyrimai bei robotai veikiantys Arktyje

Problemos sprendimu grįstas mokymas reiškia, kad būsi mokomas visas žinias  panaudoti praktiškai. Nesvarbu kur: Aalborg University vėžio tyrimų ar robotų laboratorijoje, o gal įmonėje ar organizacijoje – visos galimybės yra vedančios į tikrą profesionalo karjerą. Pradedant jau minėtais sudėtingų ligų tyrimais ar ateities robotų kūrimu, baigiant virš 5000 mokslinių straipsnių per vienerius metus – parodęs motyvaciją, galėsi prisidėti prie svarbių atradimų, kurie, dėl gerų universiteto ryšių, yra plačiai pripažįstami pasaulyje.

Vienas iš Top 2% pasaulio universitetų

Visos universiteto pastangos yra plačiai įvertintos ir pripažintos:

 • „Times Higher Education“ reitinge –  201-250 pozicija  tarp viso pasaulio universitetų bei 31 pozicija tarp naujesnių (įkurtų per paskutinius 50 metų) universitetų.
 • Pagal „US News World Ranking“ – net 21 pozicija  inžinerijos srityje.

Specialios darbo  ir laisvalaikio galimybės

Aalborg University rūpinasi tiek tavo karjera, tiek sveikata. Dar studijų metu galėsi dalyvauti specialiose praktikos ar dalinio darbo pagal specialybę programose bei gauti visą reikiamą pagalbą šiais klausimais. Žinoma, gyvenimas nėra vien darbas bei studijos, todėl laisvu laiku galėsi sportuoti ypač puikiomis kainomis ar tiesiog leisti laiką su bendraminčiais vienoje iš studentų organizacijų!

 

Bakalauras

Reikalaujamas išsilavinimas

Stojant į Aalborgo universitetą labai svarbu atitikti keliamus valandų reikalavimus, turėti gerus pažymius bei stiprų motyvacinį laišką.

 • Pažymių išrašas - jei dar nesi baigęs mokyklos, būtina prisegti pažymių išrašą. Smulkesnę informaciją kaip pildyti išrašą ir kada jis reikalingas, rasi čia. *
 • Brandos atestatas – jei jau esi baigęs mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie anketos prisegti savo brandos atestatą. Atkreipkite dėmesį, kad brandos atestate valandos yra surašytos akademinėmis valandomis, ir tik 11, 12 klasės. Todėl Jūs turite brandos atestate esančias valandas paversti į tikras valandas (tam naudokitės Kastu pažymių išraše esančia formule valandoms perskaičiuoti) ir įsitikinti, jog turite pakankamai valandų.

*DĖMESIO! Jei siunti anketą besimokydamas dvyliktoje klasėje, Brandos atestatą privalai pateikti iki LIEPOS 5 d. Jeigu Brandos atestatą atsiųsi po Liepos 5 d. turėsi galimybę įstoti tik tuo atveju, jeigu liks laisvų vietų.

Anglų kalbos reikalavimai

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • IELTS – 6.5

 • TOEFL – 88

Magistras

Reikalaujamas išsilavinimas

Į magistro studijų programas gali stoti visi, baigę universitetą arba besimokantys paskutiniame kurse. Studijos kurias baigei ar tebesimokai turi būti panašios krypties kaip ir tos, į kurias nori stoti, kadangi priėmimas yra paremtas ECTS kreditų suderinamumu.

 • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai. Kai siunti anketą paskutiniame kurse, diplomą reikia prisegti vėliau, kai tik jį gausi.
 • Bakalauro diplomas – jei jau esi baigęs aukštąją mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie anketos prisegti savo Bakalauro diplomą.
Anglų kalbos reikalavimai

Anglų kalbos testą galite laikyti iki liepos 31 d., tačiau registracijos patvirtinimą su nurodyta data kada tiksliai laikysite testą, privalote atsiųsti mums iki kovo 31 d.

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • IELTS – 6.5

 • TOEFL – 80

Būsto paieška Aalborge

Pagrindinis Aalborg universiteto bendrabutis yra įsikūręs Aalborg miesto pietryčiuose. Paties universiteto teritorijoje nėra bendrabučių. Dalis jų yra Aalborg miesto centre, 5-6 km nuo universiteto, kiti - pusiaukelėje tarp universiteto ir miesto centro ar už miesto, 20 minučių kelio iki universiteto.

 • Kai gausite patvirtinimą iš universiteto, jog esate priimtas, Jums bus atsiųstas paketas su paraiškos dėl apgyvendinimo forma. Jei paraiška siunčiama per Tarptautinį Apgyvendinimo Biurą (International Accommodation Office), studentai, pradedantys studijas pavasario semestro metu (vasario-birželio mėnesiais), formą privalo užpildyti iki gruodžio 1 dienos, o rudenį (rugsėjo-sausio mėnesiais) pradedantieji studijas - iki birželio 1 dienos.
 • Pateikę paraiškos formą privalote sumokėti apie 300 EUR depozitą. Aalborg universiteto Tarptautinio Apgyvendinimo Biuras išrašo šią sąskaitą. Jei dėl kokių nors priežasčių Jūs negalite atvykti į universitetą, šie pinigai nėra grąžinami. Šis depozitas yra grąžinamas tik po studijų Danijoje. Magistro programų studentai atvykę privalo sumokėti  nuomą už pusę metų į priekį, o po pirmojo semestro - sumokėti nuomą už antrąjį pusmetį. Jei pratęsiate savo studijų laiką (po 2 metus trunkančios magistro studijų programos), už nuomą mokate mėnesį į priekį. Nuomos kaina svyruoja nuo 250 EUR iki 400 EUR per mėnesį.

International Accomondation Office taip pat padės jums susirasti būstą Aalborge. Čia rasite visą reikiamą informaciją, kur ir kada turėtumėte kreiptis norėdami prašyti pagalbos ieškant gyvenamosios vietos Aalborge, taip pat – įvairių būstų skelbimus ir sąrašus, taigi itin gerai išnagrinėkite internetinį puslapį.
Informaciją apie gyvenamąsias vietas Aalborge galite rasti oficialiame aukštosios puslapyje.

Būsto paieška Kopenhagoje

Kopenhagoje būstą susirasti yra itin sudėtinga, todėl jo paieškas reikia pradėti kuo anksčiau.

 • Gyvenamosios vietos paieškos šiame mieste užtrunka nuo 1 iki 3 mėnesių.
 • Kad susirastum būstą pagal savo poreikius (kainą ir vietą) tikrai reikės pavargti:) Būtinai perskaitykite šiuos patarimus, kad kuo aiškiau suprastumėte, kokie turėtų būtų jūsų pirmieji žingsniai pradedant paieškas.
 • Čia rasi svarbiausią informaciją, kaip užsiregistruoti, kad atsistotum į eilę bendrabučio kambariui gauti, kaip ieškotis privataus būsto nuomos ar kur susirasti bendraminčių gyvenimui kartu. Taip pat būtinai užsukite ir čia.

Taip pat pateikiame keletą nuorodų, kurios gali būti naudingos ieškant būsto savarankiškai:

Anglų kalba:Danų kalba:

Būsto paieška Esbjerge

Susirasti gyvenamąją vietą Esbjerge yra tikrai paprasčiau nei Kopenhagoje ar Aalborge, be to – kainos čia daug mažesnės nei didesniuose miestuose.

 • Čia taip pat gali prašyti Accomondation Office‘o pagalbos (international@esbjerg.aau.dk) – jie tau padės susitarti dėl būsto nuomos, padės jo paieškose ir pasirašant sutartį – taigi patariame palaikyti ryšius su tarptautinių studentų ofisu.
 • Čia rasi visą pagrindinę informaciją, kokio tipo būstus gali rinktis Esbjerge, o čia kur ir kada kreiptis norint pradėti paiešką (atkreipk dėmesį, kad yra išskirta adresai ir nuorodos, kuriomis gali kreiptis Esbjerge, Kopenhagoje ar Aalborgo mieste).
 • Neužmirškite, kad daug gerų patarimų taip pat rasite ir skiltyje „Apgyvendinimas“.

Taip pat išmėginkite ir šias svetaines (nors jos yra danų kalba, tačiau išsivertus su google translate reikiama informacija bus suprantama). Beje, visose šiose svetainėse būsto galite ieškotis nemokamai, nereikia mokėti už registraciją svetainėje ar pan.:

Studentų atsiliepimai

arrow
arrow
Studentų kontaktai
Studentų, kurie šiuo metu studijuoja arba studijavo šioje aukštojoje mokykloje, kontaktai. Gali su jais susisiekti ir sužinoti daugiau apie jų studijas ir gyvenimą  :)
Agne Slepionkaite
Global Management (Operations and Innovation Management) (Master)
2017-09
Agne Slepionkaite
Aivaras Beinoravičius
Medialogy (Bachelor)
2015-09
aivaras.beinoravicius.50
a1viss
Andrius Kulšinskas
Applied Industrial Electronics (Bachelor)
2015-09
andrius.kulsinskas
nitro202
Aurimas Pumputis
Culture, Communication and Globalization (Master)
2015-09
Aurimas Pumputis
Brigita Kunsevičiūtė
Economics and Business Administration (Bachelor)
2014-09
brigitakunc
Daiva Nevytė
International Business Economics (Economics and Business Administration) (Master)
2015-09
Daiva Nevyte
Dominyka Šutavičiūtė
Economics and Business Administration (Bachelor)
2014-09
Dominyka Sutaviciute
dominitokarol3
Edvardas Vyšniauskas
Robotics (Bachelor)
2015-09
Edvardas Vyšniauskas
foxyer13
Edvinas Kulboka
Manufacturing and Operations Engineering (Bachelor)
2015-09
Ed Kulboka
raudonasrandomas
Greta Tirūnaitė
Economics and Business Administration (Bachelor)
2018-09
Greta Tirūnaitė
Jonas Šneideris
Structural and Civil Engineering (Master)
2015-09
jonas.sneideris
Karolina Aleliūnaitė
Economics and Business Administration (Bachelor)
2015-09
karolina.aleliunaite
Kristina Stanžytė
Culture, Communication and Globalization (Master)
2016-09
Kri Sta
Laura Gabenytė
Urban Planning and Management (Urban, Energy and Environmental Planning) (Master)
Studijas baigė
Laura.Gabenyte
exoudijaa
Mantas Janukonis
Tourism (Master)
2015-09
mantas.janukonis
Margiris Katunskis
Economics and Business Administration (Bachelor)
2015-09
Marius Ukrinas
IT, Communication and New Media (Bachelor)
2015-09
mariussukr
Martyna Jūraitė
Culture, Communication and Globalization (Master)
2015-09
Martynas Neščiokas
Structural and Civil Engineering (Master)
2015-09
uzsisvajojes
Mintautas Grigas
Medialogy (Bachelor)
2014-09
double_2_
Paulius Neverbickas
Medialogy (Bachelor)
2014-09
paulius.neverbickas
Paulius Riauka
Applied Industrial Electronics (Bachelor)
2016-09
lblbofficial
Radas Butrim
Economics and Business Administration (Bachelor)
2015-09
radas.butrimas
Rokas Sukauskis
Applied Industrial Electronics (Bachelor)
2017-09
Rokas Sukauskis
Rolandas Šalčiūnas
International Marketing (Economics and Business Administration) (Master)
2016-09
Rolandas Šalčiūnas
Simona Naujokaitė
Economics and Business Administration (Bachelor)
2015-09
simona.naujokaite
Simona Stašaitytė
Medialogy (Bachelor)
2017-09
Simona Stašaitytė
Violeta Kuldaite
Robotics (Bachelor)
2017-09
Violeta Kuldaite