Beijing Language and Culture University

Beijing
 • One of the most international universities in China!
Apie universitetą
Stojimo reikalavimai
Apgyvendinimas
Žemėlapis

Beijing Language and Culture University – studijos besižavintiems kinų kultūra!

Nuo pat mokyklos laikų svajojai apie kinų kultūrą? Gal net žiūrėjai kiniškus serialus, domėjaisi daile, itin archajiška literatūra ir muzika? Pažįsti kinų istoriją ne prasčiau nei lietuvių? Tada tavo studijų kelias yra aiškus! Beijing Language and Culture University arba BLCU – tai vienintelis tokio tipo universitetas, siūlantis kinų kalbos ir kultūros studijas užsienio studentams. Unikalios studijos laukia tavęs net jei nuspręsi rinktis kitų sričių studijas, pavyzdžiui, nori gilinti užsienio kalbos žinias, tave traukia informacinės technologijos, ekonomika, menai.

Ką veiksi Beijing Language and Culture University?

 1. Mokykla aktyviai skatina studentus dalyvauti „Kinų tilto“ ir kitose kalbų varžybose, kur metai iš metų studentai konkuruoja dėl įvairių prizų.
 2. Besimokant kinų kalbos ir kultūros studentai yra supažindinami su kinų tradicijomis: ragaujama kiniška arbata, užsiimama kaligrafija, piešimu, popieriaus karpiniais, T‘aichi ir kitais istoriniais menais. Gali nė neabejoti, tokias žinias sėkmingai pritaikysi ir grįžęs į tėvynę – juk dabar itin populiaru kurti laisvalaikiui turtinti skirtus būrelius mokiniams ir suaugusiems. Taigi, mėgstama veikla galės tapti ne tik gyvenimo būdu, bet ir puikiu darbu.
 3. Trokšti kuo daugiau sužinoti apie kinų kultūrą? Ieškai būdų, kaip pamatyti tikrąjį tenykščių gyvenimą? Tada drąsiai keliauk su universitetu. Beijing Language and Culture University organizuoja keliones į provincijas ir kitus miestus, kad studentai galėtų ištrūkti iš klasių ir artimiau susipažinti su konkrečia kinų bendruomene, jos istorija, kultūra ir tradicijomis.
 4. Norintieji keliauti toliau, pažinti ne tik Kiniją, bet ir, pavyzdžiui, Angliją ar Japoniją gali leistis į universiteto paruoštą stažuotę: BLCU teikia galimybę vasaros ar žiemos atostogų metu keliauti į kitas šalis. Studentai atlieka tiriamuosius darbus garsiuose Anglijos, JAV, Japonijos, Korėjos ir kitų šalių universitetuose.
 5. Negana to, universitetas bendradarbiauja su televizijos stotimis, spauda, žiniasklaida, tarptautinėmis asociacijomis, pagrindinėmis mokyklomis ir daug kitų organizacijų, kad studentams suteiktų galimybę lengvai atlikti praktiką švietimo, IT, žiniasklaidos, vertimo, redakcijos, valdybos, turizmo ar kitose studentą dominančiose srityse.
 6. Mokydamasi čia, nesuksi galvos ir dėl praktikos ar darbo. Norėdami padėti savo studentams, BLCU įkūrė specializuotą internetinę platformą darbdavių informacijai ir pagalbos darbo ieškantiems centrą, kad užsienio studentams, suinteresuotiems dirbti Kinijoje, būtų suteikta profesionali pagalba.

Čia išvardintos šešios priežastys yra tik maža dalis to, ką galėsi patirti leisdamasis į iš pirmo žvilgsnio beprotišką gyvenimo nuotykį. Studijos Kinijoje? Taip. Taip ir dar kartą taip. Pažink kultūrą, įgyk patirties ir susirask darbą, kurio tavo CV visuomet sulauktų dėmesio.

Bakalauras

Reikalaujamas išsilavinimas

 • Brandos atestatas – jei dar nesi baigęs mokyklos, gali pateikti mokyklos patvirtiną dokumentą, įrodantį, kad esi 12-os klasės moksleivis.
 • Pažymių išrašas - jei dar nesi baigęs mokyklos, būtina prisegti pažymių išrašą. Pažymių išrašas privalo būti užpildytas kompiuteriu ir patvirtintas antspaudu.

Brandos atestato originalą gali pateikti iki stojimo pabaigos. Oficialus dokumentas turi būti išversti į anglų kalbą, patvirtintas notaro ir pateiktas kuo greičiau po gavimo.

 

Anglų kalbos reikalavimai

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • IELTS – 6
 • B2 lygio egzamino sertifikatas (pridėti mokyklos baigimo diplomą arba Oxford online testo sertifikatą)

Išimtis taikoma tiems, kurių anglų kalba yra gimtoji arba tiems, kurie visus dalykus mokėsi anglų kalba.

Jei nelaikei IELTS, bet mokykloje visus dalykus mokeisi anglų kalba, gali įkelti tai įrodantį dokumentą, kad patvirtintum, jog gerai moki anglų kalbą.

 
Papildomai:
 • Rekomendacinis laiškas

 

SVARBU!

Stojimo mokestis - Kinijos universitetai taiko stojimo į universitetą mokestį, kurį privalai susimokėti aplikuodamas į universitetą. Stojimas į tris šio universiteto studijų programas kainuoja 90€

Magistras

Reikalaujamas išsilavinimas

 • Bakalauro diplomas – jei dar nesi baigęs bakalauro ir neturi diplomo, iš mokymosi institucijos turi gauti dokumentą, patvirtinantį studento statusą ir numatomą studijų baigimo datą.
 • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai.

Bakalauro diplomo originalą gali pateikti iki stojimo pabaigos. Oficialus dokumentas turi būti išversti į anglų kalbą, patvirtintas notaro ir pateiktas kuo greičiau po gavimo.

 

Anglų kalbos reikalavimai

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti:

 • IELTS  – 6,0
 • TOEFL - 90
 • B2 lygio egzamino sertifikatas (pridėti mokyklos baigimo diplomą arba Oxford online testo sertifikatą)

Išimtys taikomos asmenims, kurių gimtoji kalba yra anglų, ir tiems, kurie baigė bakalauro studijas anglų kalba.

  Kiti privalomi dokumentai:
  • Du rekomendaciniai laiškai – privalai pateikti du universiteto dėstytojų (profesorių ar docentų) parašytus rekomendacinius laiškus. Laiškai turi būti anglų kalba, patvirtinti dėstytojų parašais ir jų kontaktine informacija.
  • Studijų planas arba mokslinio tyrimo pasiūlymas – turi paruošti tekstą anglų kalba (>800 ž.) apie jau turimą patirtį tyrimų srityje (pavyzdžiui, baigiamojo bakalauro darbo pavadinimas, planas, kitų rašytų referatų ar kursinių darbų nagrinėtos temos), priežastis, kodėl pasirinkai būtent šį universitetą, ką ir kodėl planuoji studijuoti, kokia tema planuoji rašyti magistro darbą, kokie ateities karjeros planai ir pan.

   

  SVARBU!

  Stojimo mokestis - Kinijos universitetai taiko stojimo į universitetą mokestį, kurį privalai susimokėti aplikuodamas į universitetą. Stojimas į tris šio universiteto studijų programas kainuoja 90 €.

  Tarptautiniams studentams universitetas suteikia galimybę apsigyventi bendrabučiuose arba konferencijų centruose. 

  Apie bendrabučius

  Vienvietis kambarys:

  • Kambaryje yra oro kondicionierius, rašomasis stalas, spinta, internetas, šaldytuvas, lova, internetas (mokamas), telefonas (mokamas), poilsio vieta
  • Atskiras vonios kambarys
  • Bendros virtuvės kiekviename aukšte
  • Bendra skalbykla

  Kaina: 19 €/d.

   

   

  Dvivietis kambarys:

  • Kambaryje yra oro kondicionierius, rašomasis stalas, spinta, internetas, šaldytuvas, lova, internetas, dušas, telefonas, poilsio vieta
  • Bendros virtuvės, dušai ir skalbyklos kiekviename aukšte

  Kaina: 7 €/d.

   

  Apie konferencijų centrą

  Ekonominis vienvietis kambarys:

  • Kambaryje yra oro kondicionierius, rašomasis stalas, spinta, internetas, šaldytuvas, lova, internetas, telefonas (mokamas), poilsio vieta, televizorius
  • Atskiras vonios kambarys
  • Bendra skalbykla

  Kaina: 19 - 26 €/d.

   

   

  Prabangus vienvietis kambarys:

  • Kambaryje yra oro kondicionierius, rašomasis stalas, spinta, internetas, šaldytuvas, lova, internetas, telefonas (mokamas), poilsio vieta, televizorius
  • Atskiras vonios kambarys
  • Bendra skalbykla

  Kaina: 26 - 45 €/d.

   

  Daugiau informacijos skaityk čia.