Wuhan University of Technology

Wuhan
Apie universitetą
Stojimo reikalavimai
Apgyvendinimas
Žemėlapis

Wuhan University of Technology – čia technologijos įgauna pagreitį

 

Pokyčiai tik į naudą

Toks, koks dabar Wuhan University of Technology yra nuo 2000 m. Tada įvyko didysis universitetų susijungimas: 3 universitetai (Wuhan University of Technology, Wuhan Transportation University, Wuhan Automative Polytechnic University) gavo vieną pavadinimą, pradėjo vykdyti bendrą veiklą.

Tiesa, visi trys sujungti universitetai išsaugojo savo unikalias bibliotekas, tyrimų centrus, o susijungę įgijo galimybę vykdyti platesnio masto tyrimus, ėmė rastis daugiau tarpdalykiškumo galimybių – juk būtent tai nepaprastai vertinama nūdienos rinkoje.

Paprastai kalbant, mieste veikė trys gana panašias studijas siūlantys universitetai, dabar veikia vienas gigantas, daugiausia besiorientuojantis į automatiką, transporto technologijas ir šių procesų gerinimą.

Tarptautinė technologijų kalvė

 • Wuhan University of Technology studentus iš kitų šalių pradėjo mokyti jau nuo 1952 metų. Šiuo metu universitetas tarptautinius studentus priima vadovaudamasis Chinese Government Scholarship programa ir pagal Chinese Scholarchip Council.
 • Universitete yra apie 450 studentų iš daugiau nei 100 pasaulio valstybių.

Wuhan University of Technology yra užmezgęs bendradarbiavimo ryšius su daugiau nei 190 universitetų iš kitų šalių, taip pat su įvairiais tyrimų institutais. Todėl jei tik norėsi, galėsi bendrauti su kolegomis iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Jungtinės Karalystės, Japonijos, Prancūzijos, Australijos…

 • Universitete gali sutikti daugiau nei 300 dėstytojų iš kitų šalių – tai svečiai, vadinami garbės profesoriais. Jie dėsto ne tik pasirinktą dalyką, bet ir plečia žinias apie savąjį kraštą.

Pagrindinis klausimas: kuo būti, kad čia atsidurtum? Pirmiausia, tave turi traukti tikslieji mokslai. Vietą sau tikrai ras fizikai, chemikai, matematikai. Dargi universitete daug disciplinų, orientuotų į laivybos, kino, atsinaujinančios energetikos technologijas.

Klubų klubai

Nesuk sau galvos dėl veiklos po paskaitų. Čia veikia daugybė studentų klubų, kuriuose tikrai rasi, kas tau patinka. Mėgsti šokius? Dailę? Filmus? Komiksus? Tenisą ar krepšinį? Visko čia yra. Rinkis iš daugiau nei 45 klubų, kuriuose galėsi gilinti anglų kalbos žinias, įgysi draugų iš Kinijos.

Unversiteto rūpestis ir patarimai

 • Wuhan University of Technology yra Wuchang rajone, Wuhan mieste, Hubei provincijoje. Universitetą sudaro du studentų miesteliai. Vienas iš jų – Mafangshan, kitas – Yujitaou. Juos skiria 17 kilometrų atstumas. Aišku, tokio kelio pėsčiomis nereikia vaikščioti – naudokis čia važinėjančiais maršrutiniais autobusais arba universiteto transportu.
 • Nesuk galvos, kur nusipirkti maisto ar kitų būtiniausių buitinių prekių. Šiuos dalykus gali įsigyti ir studentų miestelyje. Nori didesnio pasirinkimo? Netoliese yra Zhongbai Supermarket, Asian Plaza Departament Store, Shopping Mall, Xudong Supermarket, Metro Supermarket, kurie nustebins neįtikėtina gausa – įsivaizduok, jie kelias dešimtis kartų didesni nei Lietuvoje esantys prekybos centrai.
 • Neabejotinai norėsi keliauti po nepaprasto grožio šalį – Kiniją. Atvykus čia pirmąjį kartą, gali būti sunku susiorientuoti, kur ir kaip pirkti bilietus, kokios nuolaidos galioja, į ką būtina atkreipti dėmesį. Todėl nesikuklink – užsuk į universiteto International Students Section, arba kreipkis į Property Management Center – tau ne tik atsakys į kilusius klausimus, bet ir duos puikių patarimų, paaiškins apie galimus sunkumus.

Kas čia per vieta?

Šiek tiek geografijos: pagal Jangdzės upę nusidriekęs Wuhan miestas yra Kinijos centrinėje dalyje. Kadangi tai ne sostinė ar kuris kitas pasauliniu mastu žinomas milijoninis pramonės, verslo ir kultūros centras, pragyvenimas Wuhan mieste bus pigesnis, be to, galėsi pamatyti tikrąjį Kinijos gyvenimą.

Wuhan University of Technology yra įsikūręs viename iš 13 Wuhan rajonų, konkrečiai Wuchang – tai viena seniausių miesto dalių, todėl galėsi pamatyti dar išlikusių istorinių pastatų. Tiesa, yra gausybė ir modernybės, pavyzdžiui, Yellow Crane Tower ar Hub Aley... Sunku būtų viską išvardyti – pats turi atrasti, kas labiausiai domina, ką nori pamatyti, paragauti, išgirsti.

Bakalauras

Reikalaujamas išsilavinimas

 • Brandos atestatas – jei dar nesi baigęs mokyklos, gali pateikti mokyklos patvirtiną dokumentą, įrodantį, kad esi 12-os klasės moksleivis.
 • Pažymių išrašas - jei dar nesi baigęs mokyklos, būtina prisegti pažymių išrašą. Pažymių išrašas privalo būti užpildytas kompiuteriu ir patvirtintas antspaudu.

Brandos atestato originalą gali pateikti iki stojimo pabaigos. Oficialus dokumentas turi būti išversti į anglų kalbą, patvirtintas notaro ir pateiktas kuo greičiau po gavimo.

 

Anglų kalbos reikalavimai

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • IELTS – 5.5

Išimtys taikomos asmenims, kurių gimtoji kalba yra anglų, ir tiems, kurie baigė mokyklą ar bakalaurą anglų kalba.

 

Kiti privalomi dokumentai:
 • Medicininės patikros pažyma

 

SVARBU!

Stojimo mokestis - Kinijos universitetai taiko stojimo į universitetą mokestį, kurį privalai susimokėti aplikuodamas į universitetą. Stojimas į tris šio universiteto studijų programas kainuoja 90€

 

Magistras

Reikalaujamas išsilavinimas

 • Bakalauro diplomas – jei dar nesi baigęs bakalauro ir neturi diplomo, iš mokymosi institucijos turi gauti dokumentą, patvirtinantį studento statusą ir numatomą studijų baigimo datą.
 • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus Tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai.

Bakalauro diplomo originalą gali pateikti iki stojimo pabaigos. Oficialus dokumentas turi būti išversti į anglų kalbą, patvirtintas notaro ir pateiktas kuo greičiau po gavimo.

 

Anglų kalbos reikalavimai

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • IELTS – 5.5

Išimtys taikomos asmenims, kurių gimtoji kalba yra anglų, ir tiems, kurie baigė mokyklą ar bakalaurą anglų kalba.

 

Kiti privalomi dokumentai:
 • Du rekomendaciniai laiškai – privalai pateikti du universiteto dėstytojų (profesorių ar docentų) parašytus rekomendacinius laiškus. Laiškai turi būti anglų kalba, patvirtinti dėstytojų parašais ir jų kontaktine informacija
 • Medicininės patikros pažyma

 

SVARBU!

Stojimo mokestis - Kinijos universitetai taiko stojimo į universitetą mokestį, kurį privalai susimokėti aplikuodamas į universitetą. Stojimas į tris šio universiteto studijų programas kainuoja 90€

Universitetas suteikia galimybę apsistoti universiteto studentų bendrabutyje.

Tarptautiniams studentams yra skiriami keturi bendrabučiai:

 • Yujia Tou Campus
 • Mafang Shan Campus
 • Nanhu Campus

Kambariai yra vienviečiai ir dviviečiai. Vienviečiai kambariai turi atskirą vonią. Bendrai visuose kambariuose yra lovos, rašomieji stalai, oro kondicionierius ir kiti privalumai, garantuojantys patogų studento gyvenimą ir pritaikytas sąlygas mokymuisi.

Bendri patogumai: skalbykla, virtuvė.

Kainos:

 • Vienviečio kambario kaina – 1500 € metams
 • Dviviečio kambario kaina – 750 € metams

Daugiau informacijos apie apgyvendinimą šiame universitete rasi čia.