The Chinese University of Hong Kong, Shenzhen

Shenzhen
Apie universitetą
Stojimo reikalavimai
Apgyvendinimas
Žemėlapis

Chinese University of Hong Kong – brangus miestas, kur neįkainojama patirtis 

Vertas geriausio vardo

Chinese University of Hong Kong pagal World University Rankings 2016/2017, patenka į:

 • TOP 50 geriausių pasaulio universitetų sąrašą;
 • TOP 10 geriausių Azijos universitetų sąrašą.

Moksle – seno ir naujo dermė

Žinoma, atvykę į Honkongą būsite ne tik turistas, bet ir sieksite darbui reikalingų žinių. Gerai, kad čia esantis universitetas išsaugojo senąją švietimo filosofiją, mokymo sistemą. Tai studentams suteikia išskirtinumo – pasirinkę The Chinese University of Honk Kong įgausite tarptautiniu mastu pripažįstamų žinių, perpintų su Kinų kultūros tradicijomis. Universitetas siekia visomis išgalėmis padėti talentingiems, perspektyviems jaunuoliams ir dabar dėstytojai bei kitas universiteto personalas dirba vadovaudamiesi šalies tradicijomis, būdami socialiai atsakingi, bet tuo pačiu drąsiai žengia ir į naująjį tūkstantmetį.

Emblema ir motto

The Chinese University of Honk Kong emblemoje – mitinis kinų paukštis feng. Jis nuo pat Han dinastijos valdymo laikų yra žinomas kaip Rytų simbolis ir reiškia taurumą, grožį, lojalumą, didybę. Emblemoje paukštis padabintas violetine ir aukso spalvomis, kurios dar reiškia atsidavimą, atkaklumą, ryžtą, ištikimybę. Todėl šios vertybės yra ne tik ugdomos, bet ir jomis pasižymintys žmonės universitete jums bus pagrindinis žinių šaltinis.

Šūkis „Per mokymąsi ir nuosaikumą – į galią“ itin gerai atspindi taikomus mokymo principus. Daugiau nei 500 metų prieš Kristų gyvenęs išminčius – Konfucijus – šia mintimi nurodo, kad mokantis reikia gilintis į seniai gyvą išmintį, be reikalo nekelti bangų ir taip įgauti trokštamos per išmintį ateinančios galios.

Stipriausi mokslininkai

Yra universitetų, kurie susikoncentruoja į kurią nors vieną sritį. Bet yra ir tokių, kurie geri visur. The Chinese University of Honk Kong studentams leidžia gilinti žinias tiksliųjų mokslų ir inžinerijos, ekonomikos ir vadybos, humanitarinių ir socialinių mokslų srityse. Svarbiausia, čia būsite apsupti neabejotinai aukščiausios kvalifikacijos specialistų, pasiryžusių išmokyti atlikti kokybiškus, reikalingus tyrimus pasirinktoje mokslo disciplinoje. Ši vieta puikiai atlieps to poreikius, kuris svajoja apie akademinę ar mokslininko karjerą, nori įgyti praktikos atliekant tarpdalykinius tyrimus, ar vykdyti tokių globalių bendrovių, kaip „Huawey“, „Loreal Paris“, „Morningstar“, užsakytas rinkos analizes, marketingo planus. Rodydamas potencialą, turėsi galimybę praktiką atlikti TOP 10 geriausiai vertinamoje high-tech kompanijoje visame pasaulyje, mat Honkonge veikia jų padaliniai.

Gausu studentų ir žinių

Dabar universitetas turi ne vieną mokymosi programą mokslo, inžinerijos, ekonomikos ir vadybos, humanitarinių ir socialinių mokslų srityse. Būtent taip įgyvendinamas tikslas dirbti su daugiau nei 11 tūkst. studentų iš skirtingų pasaulio valstybių, iš kurių 7,5 tūkst. siekia bakalauro laipsnio, o 3,5 tūkst. – magistro ar daktaro laipsnio.

Pats tikriausias studentiškas gyvenimas

Nesi studentas, jei nebandei gyvenimo bendrabutyje. Taip visi per amžius sakė ir sakys. Tad tokį gyvenimo būdą rekomenduojama rinktis ir studijuojant The Chinese University of Honk Kong, ypač atsižvelgiant į faktą, kad universitetas pasirūpina ne tik lova, bet ir visa reikalinga įranga, pavyzdžiui, kambariuose rasi šaldytuvą, virdulį, keliese dalinsitės vonia ir skalbyklėmis. Nepamiršk – taip daug paprasčiau patirti neišdildomų nuotykių ir susirasti draugų.

Kaip atvykti?

99,9% tikimybė, kad į miestą atvyksi lėktuvu į vieną iš šių oro uostų. Pateikiam gaires, kurios padės tau susiorientuoti, kaip nuo vieno ar kito oro uosto pasiekti šį universitetą.

 • Nuo Shenzhen Baoan International Airport iki universiteto patogiausia atvykti šiais būdais:

Oro uosto autobusu – transporto centre nusipirk bilietėlį už maždaug 4 eurus (30 RMB) ir pasigauk 330B autobusą, važiuojantį link Longgang District (龙岗区). Kelionė užtruks maždaug vieną valandą, o išlipti reikės pirmoje stotelėje, kuri vadinasi Universiade (大运). Nuo šios stotelės pasigauk taksi, parodyk žemiau pateiktą adresą, sumokėk apie 2 eurus ir keliauk universiteto link.

Adresas kiniškai: 深圳 龙岗区 龙岗中心城 龙翔大道 2001 号 香港中文大学(深圳).

Adresas angliškai: The Chinese University of Hong Kong (Shenzhen), 2001 Longxiang Avenue, Longgang District, Shenzhen.

Taksi – pasigauti taksi gali priešingoje Transporto centro gatvės pusėje. Įsitikink, kad stovi prie žalių taksi automobilių važiuojančių Longgang District (龙岗区) linkme. Kelionė turėtų kainuoti apie 25 eurus (nedarbo valandomis kaina gali būti kiek didesnė).

 

 • Nuo Hong Kong International Airport iki universiteto patogiausia atvykti šiais būdais (atkreipk dėmesį, kad kelionė iš šio oro uosto gali būti kiek sudėtingesnė, nes turėsi kirsti sieną iš Honkongo į Kiniją):

Oro uosto autobusu – pradėk savo kelionę su Eternal East Tours (永東旅行社) autobusu, kurio bilietėlį gali įsigyti prie 12A langelio, keleivių stotyje, antrame terminale. Įsigyk bilietą Longgang District (龙岗区) linkme už 25 eurus ir pasiruošk 2 – 3 valandų kelionei. Išlipk Vanke Mall stotelėje ir tęsk kelionę taksi (2 – 3  eurai).

Taksi – taksi automobilį gali rasti atvykimo salės lauke, kairėje pusėje. Kelionė kainuos apie 15 eurų ir automobilis nuveš tave iki pasienio punkto. Nuo ten sek nuorodas link taksi (kelionė iki universiteto kainuos apie 15 eurų).

Universitete yra du pagrindiniai studentų miesteliai – žemesnysis (lower campus) ir aukštesnysis (upper campus). Priklausomai nuo to, kurioje vietoje tau reikia atsirasti, pranešk vairuotojui, prie kurios studentų miestelio dalies tave išlaipinti.

Žemėlapį su aiškesnėmis koordinatėmis gali rasti čia.

 

Pirmomis dienomis, gali reikėti laikinos nakvynės vietos, tad pateikiame viešbučių sąrašą:

 • Shunyi Oriental Hotel From
 • Harbour View Hotel
 • Kingdom Hotel
 • Aloft Dynamic Town
 • Friends International Hotel
 • Crowne Plaza Shenzhen
 • Longgang City Centre
 • The Coli Hotel

Kainos svyruoja nuo 20 iki 60 eurų už naktį.

 

Oras

Oras šiame mieste džiugina šiluma, vidutinė metinė temperatūra – + 22C. Vasara tęsiasi net šešis mėnesius, o žiema – apytiksliai tris. Atsižvelk į tai ir atsivežk šiam orui tinkamus drabužius. Tegul prasideda naujos patirtys!

Bakalauras

Reikalaujamas išsilavinimas

Stojant į šį universitetą svarbu metiniai pažymių vidurkiai ir egzaminų rezultatai. Pažymių vidurkis turi būti ne žemesnis kaip 8, o o išlaikytų egzaminų vidurkis – ne žemesnis kaip 80%.

 • Brandos atestatas – jei dar nesi baigęs mokyklos, gali pateikti mokyklos patvirtiną dokumentą, įrodantį, kad esi 12-os klasės moksleivis.
 • Pažymių išrašas - jei dar nesi baigęs mokyklos, būtina prisegti pažymių išrašą. Išraše privalo būti 3 paskutinių metų, visų semestrų dalykai su įvertinimais. Jei 12 klasės pirmo semestro pažymiai dar nėra gauti - būtina juos pateikti universitetui vos tik gavus. Pažymių išrašas privalo būti užpildytas kompiuteriu ir patvirtintas antspaudu.
 • Motyvacinis laiškas – universitetas reikalauja motyvacinio laiško, kuriame trumpai prisistatytum ir papasakotum, kodėl nori studijuoti būtent šiame universitete.
 • Du rekomendaciniai laiškai – privalai pateikti du mokyklos mokytojų  parašytus rekomendacinius laiškus. Laiškai turi būti anglų kalba, patvirtinti dėstytojų parašais ir jų kontaktine informacija.
 • Interviu – priklausomai nuo programos, į kurią stoji, universiteto atstovai gali pakviesti atlikti interviu telefonu, kad įsitikintų tavo anglų kalbos žiniomis.

 

Brandos atestato originalą gali pateikti iki stojimo pabaigos. Oficialus dokumentas turi būti išversti į anglų kalbą, patvirtintas notaro ir pateiktas kuo greičiau po gavimo.

 

 

Anglų kalbos reikalavimai

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • IELTS – 6.0
 • TOEFL - 80 (reikalingas internetinis variantas - Internet - Based test).

Testas negali būti senesnis nei 2 metai.

Išimtys taikomos asmenims, kurių gimtoji kalba yra anglų, ir tiems, kurie baigė mokyklą ar bakalaurą anglų kalba.

Jei aplikuojant dar nesi gavęs dokumentų, patvirtinančių testo įvertinimą, gali įkelti ekrano kopiją su savo rezultatais. Originalūs dokumentai registracijos metu yra privalomi.

 

SVARBU!

Stojimo mokestis - Kinijos universitetai taiko stojimo į universitetą mokestį, kurį privalai susimokėti aplikuodamas į universitetą. Stojimas į tris šio universiteto studijų programas kainuoja 90€

Chinese Universty of Hong Kong siekia studentų vienybės, todėl skatina visus tarptautinius studentus apsistoti universteto miestelyje. Universiteto miestelis – tai ne tik vieta gyventi, tai vieta skirta bendrauti su skirtingomis kultūromis, tyrinėti aplinką ir pajausti tikrą studentišką dvasią!

Visiems tarptautiniams studentams universitetas suteikia galimybę apsistoti studentų miestelių hosteliuose, kurie priklauso skirtingiems fakultetams. Kambariai yra dviviečiai arba triviečiai. Kaina metams - 1029 eurų.

Kiekviename hostelyje be savo kambario rasi bendrą virtuvę, skalbyklę ir sporto salę – visur galėsi susipažinti su naujais žmonėmis, dalintis džiaugsmais ir spręsti iškilusias probemas. Be to, gyvendamas studentų hostelyje, turėsi galimybę užsiimti netradicinėmis veiklomis, pavyzdžiui, dalyvauti seminaruose ir mokymuose, mentoriauti, mokyti kalbos ir t.t. Šios veiklos yra skirtos ugdyti tarpasmeninius gebėjimus ir kultūrinį jautrumą, stiprinti pasitikėjimą ir socialinę atsakomybę.

Studentams yra priskiriamas vienas iš dešimties hostelių, esančių arčiausiai fakulteto, kuriame jie studijuos. Daugiau informacijos apie kiekvieną hostelį rasi čia.