Shanghai University - SILC Business School

Shanghai
Apie universitetą
Stojimo reikalavimai
Apgyvendinimas
Žemėlapis

Shanghai University – mokslas su perspektyva

 

Vardas, kurį žino daugelis

 • Pasirinkęs šį universitetą, nepapulsi į nežinią – jį rekomenduoja Shanghai Municipal Education Commission kaip pirmąją akredituotą tarptautinę (Sino-foreign) verslo mokyklą (tokia ji jau nuo 2006 metų).
 • Aukštoji mokykla gerą vardą tarptautiniame kontekste įgijo dar 2009 metais, kai buvo įvardinta, kaip viena iš TOP 10 geriausių Sino-foreign mokymosi vietų.
 • Nuo 2010 metų penkerius metus iš eilės „Sina“ ir „Xinhuanet“ mokyklos buvo pavadintos vienomis iš dešimties įtakingiausių Kinijos ir užsienio bendrų švietimo institucijų.
 • Aukštoji mokykla 2013 metais tapo AACSB  (Association to Advance Collegiate Schools of Business) nare.

Stiprus universitetas, dar stipresnis jo verslo fakultetas

Neabejotinai esi girdėjęs, kad Kinijos rinka – tai tiesus kelias į sėkmę. Tad kas gali būti geriau nei pramokti kalbą, susipažinti su kultūra ir užmegzti naudingų ryšių dar studijų metais? Visa tai galima padaryti nusprendus studijuoti šio Šanchajaus universiteto verslo fakultete - SILC Business School.

Ekonomika ir finansai, vadyba, informatika ir anglų kalba – tai pagrindinės sritys, kurias galima tobulinti nusprendus mokytis šiame Šanchajaus universitete, SILC verslo fakultete.

Aplinka, pritaikyta išmokti

Aukštojoje mokykloje yra įkurtas multifunkcinis mokymosi centras-biblioteka. Čia studentai randa viską, ko tik jų mokslui gali reikėti: yra įrengta periodinių leidinių skaitykla, knygynas, periodinių leidinių archyvas, 2 diskusijų salės, individualūs studijų kampeliai net 96 žmonėms.

Šiame mokymosi centre yra itin gausus  studijoms reikalingos literatūros pasirinkimas – knygos, laikraščiai, žurnalai, net grožiniai leidiniai (romanai, novelės, poezija), iš viso daugiau nei 2 000 spaudinių, įskaitant žodynus ir literatūrą kinų ir anglų ar kita tarptautine kalba. Platus humanitarinių, socialinių mokslų, istorijos, edukologijos, ekonomikos ir vadybos ar kompiuterių mokslų, anglų kalbos knygų pasirinkimas leis skleistis tarpdalykiškumui, kuris taip vertinamas šiuolaikinių darbdavių.

Na, o jei žinių pirmiausia nori įgyti teorinių, arba tiesiog „prijauti“ literatūrai, gali stoti ir į knygų klubą.

Geriausi vertinimai – iš darbdavių

 • Tarptautinio verslo ir tyrimų bendrovė „AC Nielsen“: „Shanghai University - SILC Business School studentai išsiskiria savo milžinišku žinių bagažu ir puikiomis anglų kalbos žiniomis, ypač kalbiniais sugebėjimais. Tai jiems suteikia pranašumo, lyginant su kitais pretendentais, juk tai – labai naudingi įgūdžiai darbe. Ypatingai svarbūs, jei kalbame apie tarptautinę kompaniją. Studentai iš šio universiteto daug greičiau tampa kompetentingi ir konkurencingi savo darbe, nes dar mokydamiesi įgyja žemišką supratimą (ne tik teorines žinias) apie verslą. Tikimės, kad Shanghai University - SILC Business School studentai dar dažniau studijų metais užmegs ryšių su kitų valstybių atstovais, studentais iš kitų pasaulio kraštų ir įgis daugiau multikultūrinės patirties, supratimo apie kitus“.
 • Stambiausia pasaulyje vadybos konsultavimo įmonė „Accenture“: „Shanghai University - SILC Business School atstovai skiria daug dėmesio savo studentams, jų praktiniams įgūdžiams tobulinti. Pagrindinis išskirtinumas – geros anglų kalbos žinios. Be to, studentai iš šio universiteto yra įgiję daugybę naudingų žinių, dėl kurių tampa itin reikalingi darbo rinkoje“.
 • Audito bendrovė „Ernst & Young“:  „Tikimės, kad čia yra žmonės, demonstruojantys integralumą, pagarbą, gebėjimą dirbti komandoje. Kad esate žmonės, turintys daug energijos, entuziazmo, drąsos vadovauti; esate tie, kurie kuria santykius atsižvelgdami į tai, kas teisinga“.
 • Tarptautinis audito ir mokesčių konsultavimo bendrovių tinklas „KPMG“: „Studentai aktyviai mokosi jau ir įžengę į darbo erdvę. Jie prisitaiko labai greitai ir yra pasiryžę papasakoti kitiems apie savo idėjas“.
 • Globali bendrovė „Shanghai International Automobile City“: „Shanghai University - SILC Business School kuria mokymosi programas pagal tai, ko reikia verslui. Kiekvienais metais Shanghai University - SILC Business School studentai mūsų kompanijoje dirba internais (atlieka čia praktiką). Mes esame sužavėti, kokie jie aktyvūs ir kaip gerai supranta, ko reikia, moka tai paprastai ir visiems suprantama kalba paaiškinti“.

Paslaptinga istorija

Mums nepažintas kraštas, šiandien žymus ne tik verslo pasiekimais, bet ir atsiradimo istorija. Maždaug V–VI amžiuje, kur dabar plyti dangoraižiai ir dieną naktį zuja žmonės, paprastas žvejų miestelis įgijo prekybinio miesto statusą. Nuo tada ir prasidėjo žymioji Šanchajaus istorija – 1735 metais jis jau buvo žinomas kaip didžiausias prekybinis uostas visame Jangdzės upės krašte.

Universiteto istorija prasidėjo kur kas vėliau, tik 1994 metais. Sunku patikėti, bet jau tada universitetas siūlė studijuoti tik anglų kalba vykstančiose studijų programose. Shanghai University - SILC Business School vizija buvo siejama su studentais iš kitų šalių, kurie savo vadybos, marketingo įgūdžius gilins Kinijoje, bet tuo pačiu dalinsis ir gimtinėje įgyta patirtimi.

Į kitą pasaulio kraštą

Apie stambiausią Kinijos miestą – Šanchajų – veikiausiai esi girdėjęs iš filmų, knygų, neabejotinai su šiuo kraštu susipažinai ir per geografijos pamokas. Bet jei smalsumas veda tave toliau ir Šanchajų nori pažinti pats, verta rinktis studijas Shanghai University - SILC Business School

Įsivaizduok, studijų metus praleistum mieste, kuriame gyvena daugiau nei 24 milijonai žmonių. Dar ir šiandien jis vertinamas kaip sparčiausiai augantis didmiestis, kuriame klesti prekyba, yra daugybė gamybos įmonių. Negana to, čia kuriasi viešbučiai, kasdien rengiamos konferencijos su verslo partneriais iš skirtingų šalių, sparčiai plečiasi paslaugų sektorius. Tad kur gali būti geresnė vieta mokytis verslo, jei ne versliausiame mieste pasaulyje.

Bakalauras

Reikalaujamas išsilavinimas

 • Brandos atestatas – jei dar nesi baigęs mokyklos, gali pateikti mokyklos patvirtiną dokumentą, įrodantį, kad esi 12-os klasės moksleivis. Dokumentas turėtų patvirtinti, kad asmuo yra tam tikros mokyklos moksleivis ir nurodyti numatomą mokyklos baigimo datą (mėnuo ir metai). Dokumentas turi būti patvirtinas parašu ir antspaudu.
 • Pažymių išrašas - jei dar nesi baigęs mokyklos, būtina prisegti pažymių išrašą su ankstesnių metų pažymiais. Pažymių išrašas privalo būti užpildytas kompiuteriu ir patvirtintas antspaudu.

Brandos atestato originalą gali pateikti iki stojimo pabaigos. Oficialus dokumentas turi būti išversti į anglų kalbą, patvirtintas notaro ir pateiktas kuo greičiau po gavimo.

 

 

Anglų kalbos reikalavimai

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • IELTS – 6.0
 • TOEFL - 80

Jei aplikuojant dar nesi gavęs dokumentų, patvirtinančių testo įvertinimą, gali įkelti ekrano kopiją su savo rezultatais. Originlūs dokumentai registracijos metu yra privalomi.

Testas negali būti senesnis nei 2 metai.

Išimtys taikomos asmenims, kurių gimtoji kalba yra anglų, ir tiems, kurie baigė mokyklą ar bakalaurą anglų kalba.

 

Kiti privalomi dokumentai:
 • Finansinės paramos patvirtinimai – šiuos dokumentus rasi čia ir čia.

 

SVARBU!

Stojimo mokestis - Kinijos universitetai taiko stojimo į universitetą mokestį, kurį privalai susimokėti aplikuodamas į universitetą. Stojimas į tris šio universiteto studijų programas kainuoja 90€

 

 

 

Magistras

Reikalaujamas išsilavinimas

 • Bakalauro diplomas – jei dar nesi baigęs bakalauro ir neturi diplomo, iš mokymosi institucijos turi gauti dokumentą, patvirtinantį studento statusą ir numatomą studijų baigimo datą.
 • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus Tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai.

Bakalauro diplomo originalą gali pateikti iki stojimo pabaigos. Oficialus dokumentas turi būti išversti į anglų kalbą, patvirtintas notaro ir pateiktas kuo greičiau po gavimo.

 

 

Anglų kalbos reikalavimai

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • IELTS – 6.0
 • TOEFL - 80

Jei aplikuojant dar nesi gavęs dokumentų, patvirtinančių testo įvertinimą, gali įkelti ekrano kopiją su savo rezultatais. Originlūs dokumentai registracijos metu yra privalomi.

Testas negali būti senesnis nei 2 metai.

Išimtys taikomos asmenims, kurių gimtoji kalba yra anglų, ir tiems, kurie baigė mokyklą ar bakalaurą anglų kalba.

 

Kiti privalomi dokumentai:
 • Finansinės paramos patvirtinimai – šiuos dokumentus rasi čia ir čia.
 • Du rekomendaciniai laiškai – privalai pateikti du universiteto dėstytojų (profesorių ar docentų) parašytus rekomendacinius laiškus. Laiškai turi būti anglų kalba, patvirtinti dėstytojų parašais ir jų kontaktine informacija
 • Vadovo priėmimo laiškas – privalai gauti sutikimą iš būsimo vadovo. Tai reiškia, jog turi susirasti dėstytoją iš šio universiteto, kuris bus atsakingas už tavo akademinę veiklą ir gauti jo patvirtinimą. Suklastojus parašą, kandidatai yra pašalinami iš priėmimo į universitetą sąrašo. Daugiau informacijos rasi čia.
 • Studijų planas arba mokslinio tyrimo pasiūlymas – turi paruošti tekstą anglų kalba (>800 ž.) apie jau trimą patirtį tyrimų srityje (pavyzdžiui, baigiamojo bakalauro darbo pavadinimas, planas, kitų rašytų referatų ar kursinių darbų nagrinėtos temos), priežastis, kodėl pasirinkai būtent šį universitetą, ką ir kodėl planuoji studijuoti, kokia tema planuoji rašyti magistro darbą, kokie ateities karjeros planai ir pan.

 

SVARBU!

Stojimo mokestis - Kinijos universitetai taiko stojimo į universitetą mokestį, kurį privalai susimokėti aplikuodamas į universitetą. Stojimas į tris šio universiteto studijų programas kainuoja 90€

 

Studentai turi galimybę rinktis, kur norėtų gyventi. Yra galimybė gauti universiteto bendrabutį studentų miestelyje.

Vienviečio kambario kaina parai – 18 €, dviviečio - 9 €.

Nepaisant to, kad bendrabučių kiekis yra ribotas, universitetas rekomenduoja susirasti butą ir apsigyventi netoli studentų miestelio. Buto kaina apie 250 €/mėn.  

Prieš atvykdamas, informuok už tave atsakingą žmogų apie numatomą atvykimo datą ir šis stengsis tau padėti susirasti gyvenamąją vietą.

Daugiau informacijos rasi ČIA.