Beijing Institute of Technology

Beijing
 • No. 10 in China between Technology Universities; 
 • The annual research funding ranked Top 10 among the universities in China;
 • BIT has received more than 130 national awards in science and technology in the past 30 years, ranking among Top 10 in China;
 • Employment rate upon graduation exceeds 97% (2015).
Apie universitetą
Stojimo reikalavimai
Apgyvendinimas
Žemėlapis

Beijing Institute of Technology – paslaptinga istorija ir šiuolaikinės technologijos

Stiprus nuo pat pradžios

Bejing Institute of Technology buvo įkurtas 1940 metais Yan mieste, Shaanxi provincijoje. Į sostinę jis buvo perkeltas 1949 metais. Tais pačiais metais prie universiteto prisijungė matematikos, fizikos ir chemijos, frankų-kinų institutai.

Nuo pat pradžių universiteto veiklos strategija buvo siejama su nacionaline, atsižvelgiama į globalius atradimus mokslų ir technologijos, edukacijos srityse, siekiant įprasminti savo stiprybes ir misiją.

Neatsitiktinai universiteto strategija – tobulėti mechanikos ir transporto priemonių inžinerijos ir automatikos srityse; panaudoti turimus išteklius plėtojant išskirtines IT sritis; kurti naujus stiprius aeronautikos ir kosmoso inžinerijos prietaisus. Iš esmės mokymo įstaiga stiprėja tiek mokslo (teorijos), tiek inžinerijos (praktikos) srityse, tobulina ir vadybos bei humanitarinių mokslų disciplinas.

Misija – aukščiausi idealai

Beijing Institute of Technology be paliovos siekia to, kas geriausia, todėl savo studentams už nuopelnus teikia stipendijas, stiprina kūną ir nuramina dvasią, ugdo pragmatišką ir kuklų, turtingą žiniomis ir įgūdžiais žmogų. Čia itin tinkama vieta norintiems įgyti patyriminių kompetencijų ir aukštų pasiekimų mokslinių tyrimų srityje.

3 studentų centrai

Universitetas turtingas ne tik knygomis, priemonėmis, bet ir studentais, todėl įsikuriama net trijuose studentų miesteliuose – Zhongguancun, Liangxiang ir Xishan mokslinių tyrimų  centre. Įdomu, kad Zhongguancun yra įkurtas visai šalia high-tech zonos, visiems žinomos kaip Pekino „Silicio slėnis“. Tiesa, nors ir reikės įveikti didelius atstumus, problemų dėl susisiekimo neturėtų kilti – nesunkiai nukaksite į bet kurį miesto kampelį. Liangguancun studentų miestelis buvo įkurtas 2002 metais, ir jis nuo kito  – Zhongguancun – miestelio nutolęs apie 40 kilometrų. Įdomu, kad jie gana daug skiriasi savo dydžiu, pavyzdžiui, Liangguancun yra 3 kartus didesnis nei Zhongguancun.

Šiuose miesteliuose yra visa studijoms reikalinga aparatūra, naujai įrengtos laboratorijos, mokymosi centrai, poilsio ir laisvalaikio zonos.

4 fakultetai

Bejing Institute of Technology yra net 4 fakultetai: mechanikos ir transporto inžinerijos, informatikos ir elektronikos, gamtos mokslų, humanitarinių ir socialinių mokslų. Universitetui taip pat priklauso švietimo tyrimų institutas, Artes liberales mokykla, tęstinio mokslo mokykla, tarptautinio švietimo ir aukštoji profesinė ir techninė kolegija, taip pat daugybė mokslinių tyrimų centrų.

Priešybių vienybė universitete

Rytų šalys išskirtinės tuo, kad visuomet siekia derinti tai, kas iš pirmo žvilgsnio atrodo nesuderinama. Būtent todėl ir Beijing Institute of Technology – Pekine įsikūrusiame valstybiniame universitete – puoselėjamas tradicinis požiūris į mokslą ir technologijas, tačiau nesibodima ir tarpdalykiškumo – integruojamo marketingo, vadybos, humanitarinės disciplinos. Universitetas puoselėja etišką elgesį, teikia stipendijas, vertina atradimo džiaugsmą, mokslo svarbą ir poveikį reiškiniams, esantiems už universiteto durų.  

Nuolat mezgami tarptautiniai ryšiai

Kadangi Bejing Institute of Technology taikomi naujausi švietimo metodai, didelis dėmesys kreipiamas į pasaulyje vykstančius reiškinius, tai universitetas yra kitų valstybių vertinama ir pripažįstama mokymo įstaiga. Šiuo metu Bejing Institute of Technology yra užmezgęs tarptautines bendradarbiavimo sutartis su daugiau nei 200 žinomais universitetais 58 šalyse, visuose 6 žemynuose. Bejing Institute of Technology intensyviai kuria tarptautinį universitetą, turintį pasaulinį mainų ir bendradarbiavimo tinklą.

Vienišas nebūsi

Daugiau nei 3,5 tūkst. universiteto darbuotojų ir 25 tūkst. nuolatinių studentų. Ar gali įsivaizduoti? Studentų bus daugiau nei šiuo metu gyventojų Plungės mieste! Universitete aukščiausiojo išsilavinimo siekia ir daugiau nei 3 tūkst. doktorantų – tad tikrai turėsi iš ko pasisemti žinių.

Dvelksmas iš praeities

Ne viena imperatorių dinastija valdė šias žemes, dabar vadinamas Kinijos Liaudies Respublika. Todėl neįtikėtinai daug įdomių dalykų sužinosi, pasiknaisiojęs miesto praeityje, pavyzdžiui, apie Čingischano anūko – Kublaichano – užvaldymą, miesto prabudimą valdant Mingams, galiausiai, Čingų imperijos opijaus karus su europiečiais, komunizmo atsiradimą ir dabartinius valstybės pokyčius.

Jei nuspręsi studijų metus praleisti būtent čia, būtinai apsilankyk taip gerai pasaulyje žinomame Uždraustajame mieste. Stačiakampio formos, aukštomis sienomis apjuosti rūmai – beveik vieno kilometro ilgio, o viduje, kaip pasakojama, 9 999 patalpos. Dar būtinai pasivaikščiok po egzotiškuosius imperatoriaus sugulovių – konkubinių – apartamentus, savo akimis pamatyk paskutiniojo imperatoriaus Puyi sosto kambarį. Patikėk, ne kartą išsprūs „WOW“.

Pekinas – įdomybių miestas

 • Greičiausiai nežinojai, kad tokią turtingą ir gilią istoriją turintis miestas, kaip Pekinas, turėjo ir gausybę vis besikeičiančių vardų. Dabar pasaulyje jis įvardijamas kaip Beijingas ir reiškia centrinę vietą. Bet buvo vadinamas ir Ji, Nanjang, Zhongdu, Dadu, Yanjing. Iš esmės visi pavadinimai reiškia centrinį miestą ar sostinę. Kodėl šie pavadinimai keitėsi, kokią reikšmę turi vietos gyventojams – nesunkiai galėsi išsiaiškinti nepamirštamų studijų metais Beijing Institute of Technology.
 • Antrame pagal dydį Kinijos mieste (šiek tiek mažesniame už Šanchajų) gyvensi 22 milijonų žmonių apsuptyje. Įdomu, kad šis miestas žinomas ne tik kaip šalies, bet ir pasaulio dviračių sostinė. Kone kiekvienas čia gyvenantis turi dviratį ir juo tikrai labai mėgsta važinėtis, tad norėdamas propaguoti ekologinį švarų transportą, galėsi prisidėti prie šios didžiulės bendruomenės ir į universitetą ar po miestą keliauti dviračiu.
 • Apsigyvenęs čia, veikiausiai turėsi bent vieną draugą, vardu Wang, mat taip vadinasi net 11 proc. miesto gyventojų.

Prezentaciją apie universitetą rasi ČIA.

Bakalauras

Reikalaujamas išsilavinimas

 • Brandos atestatas – jei dar nesi baigęs mokyklos, gali pateikti mokyklos patvirtiną dokumentą, įrodantį, kad esi 12-os klasės moksleivis.
 • Pažymių išrašas - jei dar nesi baigęs mokyklos, privalai prisegti mokyklos patvirtintą pažymių išrašą. Pažymių išrašas turi būti užpildytas kompiuteriu ir patvirtintas antspaudu.
 • Interviu

Brandos atestato originalą gali pateikti iki stojimo pabaigos. Oficialus dokumentas turi būti išversti į anglų kalbą, patvirtintas notaro ir pateiktas kuo greičiau po gavimo.

 

Anglų kalbos reikalavimai

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • IELTS – 5.5
 • TOEFL - 80

Išimtys taikomos asmenims, kurių gimtoji kalba yra anglų, ir tiems, kurie baigė mokyklą ar bakalaurą anglų kalba.

Neturint išlaikyto IELTS arba TOEFL testo, galima pridėti išrašą, nurodantį anglų kalbos lygį ir pažymius. Anglų kalbos žinios taip pat bus patikrintos interviu metu.

Papildomai:
 • Finansinės paramos patvirtinimas
 • Medicininės patikros pažyma

 

SVARBU!

Stojimo mokestis - Kinijos universitetai taiko stojimo į universitetą mokestį, kurį privalai susimokėti aplikuodamas į universitetą. Stojimas į tris šio universiteto studijų programas kainuoja 90 €.

 

Magistras

Reikalaujamas išsilavinimas

 • Bakalauro diplomas – jei dar nesi baigęs bakalauro ir neturi diplomo, iš mokymosi institucijos turi gauti dokumentą, patvirtinantį studento statusą ir numatomą studijų baigimo datą.
 • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus Tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai.

Bakalauro diplomo originalą gali pateikti iki stojimo pabaigos. Oficialus dokumentas turi būti išversti į anglų kalbą, patvirtintas notaro ir pateiktas kuo greičiau po gavimo.

 

Anglų kalbos reikalavimai

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • IELTS – 5.5
 • TOEFL - 80

Išimtys taikomos asmenims, kurių gimtoji kalba yra anglų, ir tiems, kurie baigė mokyklą ar bakalaurą anglų kalba.

 

Kiti privalomi dokumentai:
 • Finansinės paramos patvirtinimas
 • CV;
 • Du rekomendaciniai laiškai – privalai pateikti du universiteto dėstytojų (profesorių ar docentų) parašytus rekomendacinius laiškus. Laiškai turi būti anglų kalba, patvirtinti dėstytojų parašais ir jų kontaktine informacija.
 • Vadovo priėmimo laiškas – privalai gauti sutikimą iš būsimo vadovo. Tai reiškia, jog turi susirasti dėstytoją iš šio universiteto, kuris bus atsakingas už tavo akademinę veiklą ir gauti jo patvirtinimą. Suklastojus parašą, kandidatai yra pašalinami iš priėmimo į universitetą sąrašo.
 • Studijų planas arba mokslinio tyrimo pasiūlymas – turi paruošti tekstą anglų kalba (>800 ž.) apie jau trimą patirtį tyrimų srityje (pavyzdžiui, baigiamojo bakalauro darbo pavadinimas, planas, kitų rašytų referatų ar kursinių darbų nagrinėtos temos), priežastis, kodėl pasirinkai būtent šį universitetą, ką ir kodėl planuoji studijuoti, kokia tema planuoji rašyti magistro darbą, kokie ateities karjeros planai ir pan.
 • Medicininės patikros pažyma.

 

SVARBU!

Stojimo mokestis - Kinijos universitetai taiko stojimo į universitetą mokestį, kurį privalai susimokėti aplikuodamas į universitetą. Stojimas į tris šio universiteto studijų programas kainuoja 90€.

Tarptautiniams studentams universitetas suteikia galimybę apsigyventi bendrabučiuose. Siūlomi šie apgyvendinimo variantai:

 

Dormitory: No.14 Building – dvivietis kambarys

Patogumai:

 • Kambaryje yra oro kondicionierius, rašomasis stalas, spinta, internetas, šaldytuvas, dvi viengulė lova
 • Atskiras vonios kambarys
 • Bendros virtuvės kiekviename aukšte
 • Bendra skalbykla

Kaina: 170 €/mėn. (privaloma sumokėti iš karto už visą semestrą)

Lokacija -  No.5 South Zhong Guan Cun Street, Haidian, Beijing, 100081, China

Dormitory: No.14 Building – keturvietis kambarys

Patogumai:

 • Kambaryje yra oro kondicionierius, spinta, internetas, šaldytuvas, keturios dviaukštės lovos su stalais
 • Atskiras vonios kambarys
 • Bendros virtuvės kiekviename aukšte
 • Bendra skalbykla

Kaina: 110 €/mėn. (privaloma sumokėti iš karto už visą semestrą)

Lokacija -  No.5 South Zhong Guan Cun Street, Haidian District, Beijing, 100081, China

 

Dormitory Su Zhou Qiao– trivietis kambarys

Patogumai:

 • Kambaryje yra oro kondicionierius, rašomasis stalas, spinta, internetas, šaldytuvas, trys viengulės lovos
 • Atskirias vonios kambarys
 • Bendros virtuvės kiekviename aukšte
 • Bendra skalbykla

Kaina: 170 €/mėn. (privaloma sumokėti iš karto už visą semestrą)

Lokacija -  No.2, San Yi Miao, Haidian District, Beijing, 100086, China

 

Dormitory Liang Xiang Campus Dormitory – dvivietis kambarys

Patogumai:

 • Kambaryje yra oro kondicionierius, spinta, internetas, šaldytuvas, dvi dviaukštės lovos su stalais, nedidelė virtuvė, vonios kambarys

Kaina: 60 €/mėn. (privaloma sumokėti iš karto už visą semestrą)

Lokacija -  International Students apartment, Liang Xiang Campus of Beijing Institute of Technology, Fangshan District, Beijing, 102488, China