SUSTech - Southern University of Science and Technology

Shenzhen
Apie universitetą
Stojimo reikalavimai
Apgyvendinimas
Žemėlapis

Southern University of Science and Technology (SUSTech) – Kinijos „Silicio slėnis“

Svajoji apie studijas universitete, kuriame atliekami pasaulį keičiantys moksliniai tyrimai, skatinamos inovacijos bei verslumas?  Įsikūręs dinamiškame Šendženo mieste, dar vadinamame Kinijos „Silicio slėniu“, Southern University of Science and Technology (SUSTech) pasižymi verslumui bei inovacijoms palankia ekosistema. Būdamas vienas iš svarbiausių Kinijos tyrimų bei plėtros centrų, SUSTech tampa naujosios inovatorių kartos namais, siūlantis kaimynystę su tokiais technologijų galiūnais kaip Huawei ar Mindray!

Talentingas akademinis personalas

Nuo pat įsikūrimo SUSTech ypatingą svarbą skiria talentingų dėstytojų pritraukimui. Siekiant studentams pasiūlyti aukščiausio lygio švietimą, SUSTech dirba daugiau nei 600 dėstytojų iš viso pasaulio! Daugelis universitete dirbančių specialistų yra itin teigiamai vertinami regioniniu ir nacionaliniu lygiu, o SUSTech rūpinasi nenutrūkstamu personalo ugdymu bei kompetencijų tobulinimu.

Faktai apie universitete dėstančius specialistus:

 • 100 % turi daktaro laipsnį;
 • 90 % turi darbo užsienyje patirties;
 • 60 % yra baigę studijas vienuose iš TOP 100 pasaulio universitetų.

Studentų parama

SUSTech dėmesys skiriamas kiekvienam studentui: universitetas gali didžiuotis itin gerai išvystyta studentų konsultavimo sistema, kuri leidžia suteikti reikiamą pagalbą akademiniais ir asmeniniais klausimais. Universiteto personalas tiki, jog svarbu ne tik mokytis, bet ir ugdyti savo asmenybę, siekiant turėti daugiau perspektyvų pasaulinėje rinkoje.

SUSTech studentų statistika:

 • 4205 – bakalauro laipsnio siekiantys studentai;
 • 2214 – magistro arba daktaro laipsnio siekiančių studentų;
 • 15 – šalių, iš kurių atvyksta čia besimokantys studentai;
 • 10:1 – studentų/dėstytojų santykis.

Nepaisant SUSTech didelio studentų skaičiaus bei įvairovės, universitetas geba skirti pakankamai dėmesio kiekvienam studentui. 

Aukštojo mokslo revoliucija

Skatindamas mokslinius bei technologinius pasiekimus, SUSTech yra numatęs ilgalaikę švietimo programos reformą.

Švietimo programos reformos etapai:

 • 1 etapas (2015-2020 m.) – pagrindų akademinėms disciplinoms kūrimas;
 • 2 etapas (2020-2025 m.) – kompetencijos kūrimas, siekis tapti aukščiausio lygio universitetu Kinijoje, pasižyminčiu didele pažanga aukštojo mokslo srityje;
 • 3 etapas (2025-2049 m.) – globalus poveikis visose mokslo srityse.

Kodėl ši pertvarka yra reikalinga? Didėjant inovacijų svarbai, šiuolaikiniams universitetams tenka pasitempti tam, kad galėtų paruošti rinkos poreikius atitinkančius specialistus. SUSTech dirba, kad įkvėptų naujos gyvybės švietimo sektoriuje tampant gyvu pavyzdžiu, kaip universitetas virsta mokslo bei inovacijų traukos centru.

Inovatyvios studijų programos

Kadangi SUSTech glaudžiai dirba su pasaulinio lygio tyrimų institucijomis, čia kuriamos studijų programos, atitinkančios tendencijas strateginėse pramonės šakose. Didžiausią dėmesį skirdamas mokslo bei inžinerijos pramonei, SUSTech taip pat vykdo medicinos, humatarinių bei socialinių mokslų tyrimus.

SUSTech siūlo šiuolaikiškas studijas šiuose fakultetuose:

 • Humanitarinių bei socialinių mokslų;
 • Inovacijų ir antreprenerystės;
 • Verslo;
 • Medicinos
 • Mokslo;
 • Inžinerijos.

SUSTech investuoja į mokslinių tyrimų centrų bei tyrimų laboratorijų vystymą, tad universitete suteikiama galimybė vystyti ir tarpdisciplinius tyrimus.

Universiteto miestelis – modernaus miesto oazė

Nors SUSTech universiteto miestelis įsikūręs dangoraižiais apstatytame Šendženo mieste, čia išlaikomos žaliosios zonos atspindi į ekologiją orientuotą universiteto politiką. Miestelį supa natūrali bei rami aplinka, pabrėžianti išskirtinį kontrastą su moderniu Šendženo architektūros stiliumi. Patogioje vietoje įsikūręs SUSTech miestelis yra 2 kvadratinių kilometrų dydžio, taigi jame yra pakankamai vietos atsipalaiduoti nuo miesto šurmulio ir mėgautis uždaru, tik universiteto studentams pažįstamu, miestelio gyvenimu.

Bakalauras

Reikalaujamas išsilavinimas

 • Brandos atestatas – pažymių vidurkis brandos atestate turi būti ne mažesnis nei 8, o brandos egzaminų vidurkis ne mažesnis nei 85%.

 

Brandos atestato originalą gali pateikti iki stojimo pabaigos. Oficialus dokumentas turi būti išverstas į anglų kalbą, patvirtintas notaro.

Anglų kalbos reikalavimai

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • IELTS - 6.0
 • TOEFL - 80

Išimtys taikomos asmenims, kurių gimtoji kalba yra anglų, ir tiems, kurie baigė mokyklą ar bakalaurą anglų kalba.

Papildomai:
 1. Du rekomendaciniai laiškai – privalai pateikti du mokyklos mokytojų parašytus rekomendacinius laiškus. Laiškai turi būti anglų kalba, patvirtinti dėstytojų parašais ir jų kontaktine informacija
 2. Išskirtinių talentų ar gabumų kokiose nors srityse įrodymai (pasirinktinai).
 3. Motyvacinis laiškas – jame turi papasakoti, kuo gali būti naudingas universitetui ir studentų bendruomenei, kaip universiteto programa tau padės pasiekti tavo ateities karjeros viziją. Laiškas turi atsakyti į šiuos klausimus ir atitikti šiuos reikalavimus:
 • Kokie tavo turimi įgūdžiai, savybės, patirtys padės tau studijuojant šią programą? Kaip jie padės tau sėkmingai mokytis bei pasiekti gerų rezultatų?
 • Kaip galimybė studijuoti SUSTech univesitete padės tau tobulėti asmeniškai, akademiškai ir kaip profesionalui?
 • Kokie yra tavo karjeros tikslai? Kaip sėkmingas šios programos baigimas padės tau juos pasiekti?
 • Motyvacinio laiško apimtis – ne daugiau nei 500 žodžių. Kalba – anglų. Motyvacinio laiško autorius turi būti pats stojantysis.

 

SVARBU!

Stojimo mokestis - Kinijos universitetai taiko stojimo į universitetą mokestį, kurį privalai susimokėti aplikuodamas į universitetą. Stojimas į tris šio universiteto studijų programas kainuoja 90 €.

SUSTech – modernus gyvenimas gamtos apsuptyje

Ar norėtum kasdien pabudęs išvysti stulbinantį kalnų bei ežerų kraštovaizdį? Na, SUSTech bendrabučiuose gyvenantys studentai turi galimybę pabusti su šiais akiai maloniais vaizdais! Geriausia, jog pabudus visai nereikia skubėti – pagrindinis universiteto fakultetas nuo bendrabučio yra nutolęs vos per 5 minutes kelio pėsčiomis!

Gyvenimas Lakeside bendruomenėje

Lakeside studentams siūlo pilnai (su visais baldais) įrengtus 3 arba 4 miegamųjų apartamentus. 6 bendrabučio pastatai yra įkurti netoliese esančių maitinimo įstaigų: studentų kavinių, vakarietiško maisto restoranų ir kinų restorano. Kiekviename pastate studentai turi galimybę naudotis skalbykla ir studijų kambariais, esančiais kiekviename pastato aukšte.

Gyvenimas Lychee Hill bendruomenėje

Lychee Hill gyvenamoji teritorija yra įkurta tarp kalvų ir egzotiškųjų ličių medžių. Plotas susideda iš keturių bendrabučio pastatų, supančių centrinę žaliąją erdvę. Kiekviename bendrabučio pastate yra septyni aukštai, o jo gyventojams siūlomi pilnai įrengti 4 miegamųjų apartamentai.

Gyvenimas kitose bedruomenėse

Pagrindinė kalvos šlaituose įsikūrusio universiteto miestelio ypatybė – čia pat tvyrantis laukinės gamtos pasaulis. Joy Highland ir Wisdom Valley bendruomenės yra sukurtos ne tik siekiant užtikrinti ramią aplinką darbui bei mokslui, bet ir šiose teritorijose randamų gyvūnų bei augalų rūšių įvairovės palaikymą.