University West

Trollhättan
Apie universitetą
Stojimo reikalavimai
Apgyvendinimas
Žemėlapis

University West: integruotas mokymasis yra raktas į sėkmę

Trollhättano mieste įkurtas University West yra modernus universitetas, siūlantis studijas šiuolaikiškoje aplinkoje. Gyvenimo ir mokymosi aplinka sukurta švedišku stiliumi: paprasta, bet inovatyvu ir šiuolaikiška. University West orientuojasi į studentą bei jo poreikius tam, kad galėtų pasiūlyti idealų mokymosi būdą kiekvienam čia atvykusiam studijuoti. Integruotas mokymas yra universiteto metodas, naudojamas dirbant su studentais ir įgyvendinant universiteto viziją.

Patraukli ir moderni mokymosi aplinka

University West šiuo metu mokosi apie 15 000 studentų ir dirba apie 625 darbuotojai. Esant tokiam dideliam skaičiui žmonių, universitetui tenka nemenkas iššūkis siekiant užtikrinti patogias sąlygas kiekvienam. Tačiau šis universitetas tai sugeba – universiteto miestelis Trollhättano miesto centre yra pastatytas atsižvelgiant į čia esančių žmonių poreikius. Atvira ir jauki miestelio erdvė nesunkiai sutalpina visus studentus, darbuotojus bei modernias vietas darbui ir laisvalaikiui.

Švietimas, paremtas realiu gyvenimu

Universitetas siūlo bakalauro ir magistro studijų programas: IT ir kompiuterinių mokslų, ekonomikos ir lyderystės, sveikatos ir priežiūros, edukacijos ir kalbų, žiniasklaidos, žmogaus ir visuomenės bei technologijų srityse. Universiteto studijų programos kuriamos glaudžiai bendradarbiaujant su darbdaviais, verslo įmonėmis ir visuomene. Turėdami integruoto mokymosi (WIL – Work Integrated Learning) profilį, studentai darbo patirties įgyja dar studijuodami. Vienas šio pobūdžio studijų pavyzdžių yra vadinamas „Co-op“, kai studijos yra padalijamos periodais, kurių metu studentas gauna apmokamą darbo vietą įmonėje.

Tyrimų pritaikymas

Tyrimai vykdomi technologijų, socialinių mokslų, sveikatos ir rūpybos bei humanitarinių mokslų srityse. Integruotas mokymasis (WIL) yra svarbi tarpdisciplininė tyrimų sritis. Tarp University West atliktų tyrimų ir bakalauro studijų programų yra glaudus ryšys. Gamybos procesų tyrimai pramonėje yra ypač svarbūs – jie atliekami glaudžiai bendradarbiaujant su įvairiomis įmonėmis. Taip pat University West teikia doktorantūros išsilavinimą gamybos procesų ir integruoto mokymosi srityje.

Gyvas universiteto miestelis

University West miestelis yra įsikūręs Trollhättano miesto širdyje, taigi iš jo lengvai pasiekiamos kultūra ir įvairios pramogos, vietos apsipirkimui ar nuostabus kanalas, prie kurio galima pasivaikščioti. Studijų aplinka čia yra itin gyva: pradedant studentų įvairove, baigiant studentų atstovybėmis ir bendradarbiavimo bei darbo galimybėmis. Tave pasitiks įkvepianti ir praktiška studijų aplinka su daugybe vietų leisti laiką su draugais ar studijuoti – čia rasi geriausias sąlygas, skatinančias kūrybiškumą bei tobulėjimą.

Bakalauras

Reikalaujamas išsilavinimas

  • Brandos Atestatas - stojant į šį universitetą reikia jau būti pabaigus mokyklą ir turėti Brandos atestatą.

 

Pastaba! Motyvacinis laiškas yra NEprivalomas dokumentas stojant į šio universiteto programas.

 

 

Anglų kalbos reikalavimai

Išlaikyti vieną iš šių testų:

  • IELTS - 6.5 (ir ne mažiau 5.5 iš keikvienos dalies).
  • TOEFL - 90 (ir ne mažiau 20 iš rašymo) 

 

Magistras

Reikalaujamas išsilavinimas

Į magistro studijų programas gali stoti visi, baigę universitetą arba besimokantys paskutiniame kurse. Studijos kurias baigei ar tebesimokai turi būti panašios krypties kaip ir tos, į kurias nori stoti, kadangi priėmimas yra paremtas ECTS kreditų suderinamumu.

  • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus Tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai. Kai siunti anketą paskutiniame kurse, diplomą reikia prisegti vėliau, kai tik jį gausi.

  • Bakalauro diplomas – jei jau esi baigęs aukštąją mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie anketos prisegti savo Bakalauro diplomą.

 

Anglų kalbos reikalavimai

Išlaikyti vieną iš šių testų:

  • IELTS - 6.5 (ir ne mažiau 5.5 iš keikvienos dalies).
  • TOEFL - 90 (ir ne mažiau 20 iš rašymo) 

 

Apgyvendinimo galimybės

Studentams, atvykusiems studijuoti iš užsienio, apgyvendinimą suteikia savivaldybės nuomotojas „Eidar Housing AB“. Kadangi vietų skaičius yra ribotas, universitetas negali iš anksto garantuoti vietos kiekvienam studentui.

Gyventi ir mokytis tame pačiame mieste – didelis privalumas. „Eidar Housing AB“ siūlo apartamentus studentams dviejuose atskiruose pastatuose Kronogården miesto rajone, iš kurio dviračiu arba autobusu lengvai pasieksi University West. Šalia apgyvendinimo įstaigų rasi daugybę pramogų bei būtiniausių paslaugų: kultūros centrą, sporto klubą, biblioteką, prekybos centrą, piceriją, kirpyklą. Galima nuomotis apartamentus savarankiškai arba dalytis su vienu ar dviem kitais studentais. Yra galimybė išsinuomoti pilnai įrengtus apartamentus.

Švedijos nacionalinė studentų sąjunga (SFS) 2014 m. Trollhättan pavadino „Metų studentų miestu“!