Anglia Ruskin University

London/Cambridge/Chelmsford
 • One of the top 350 institutions in the world in the Times Higher Educations (World University Rankings);
 • 39th in the UK in the Times Higher Educations (World University Rankings);
 • only UK university to be named global ‘rising star’;
 • top 20 university for teaching excellence in The Times and The Sunday Times Good (University Guide 2017);
 • six subjects in the top 10 UK higher education institutions for teaching excellence: Philosophy, Sport Science, Criminology, Sociology, Electrical and Electronic Engineering and Business Studies;
 • 89% of students straight into work within 6 months of graduating.

 

Apie universitetą
Stojimo reikalavimai
Apgyvendinimas
Stipendija
Žemėlapis

Anglia Ruskin University – moderniausias iš moderniųjų

 • 39000 studentų iš 177 šalių;
 • Kvalifikacijos kėlimas net keturiuose žemynuose;
 • Po 2000 verslo partnerių kiekvienais metais;
 • 122 milijonai svarų – tiek investuota į universiteto mokslo erdves bei studentų miestelius per paskutinius penkis metus;
 • 2014m. universitetas įvertintas kaip „metų versliausias“ (Times Higher Education apdovanojimai).

Universiteto įkūrėjas – garsus filantropas

Anglia Ruskin University istorija prasidėjo dar 1858 metais (taigi, šis modernus universitetas turi ir pakankami gilias tradicijas). Iš pradžių tai buvo Kembridžo menų mokykla: ją įsteigė ir globojo žmogus, kurio vardu ir pavadinta ši įstaiga – garsus meno kritikas bei globėjas John Ruskin. Pakankamai greitai mokykla išaugo į universitetą, kuris nuo tų laikų iki dabar vadinamas Kembridžo modernaus mokslo širdimi.

Moksliniai tyrimai keičiantys pasaulį

Net šeši universitetui priklausantys tyrimų institutai nuolatos vykdo pasaulinio pripažinimo sulaukiančius darbus: pradedant planetos vandens išteklių saugojimo planu, baigiant ateities medicinos tikslų formavimu. Štai mokslo kryptys, kuriose galima prisidėti keičiant pasaulį:

 • Humanitarinių mokslų, teisės bei socialinių mokslų;

 • Sveikatos apsaugos, socialinės globos ir švietimo;

 • Medicinos mokslų;

 • Technologijų;

 • Lordo Ashcrofto globojama  tarptautinio verslo kryptis.

Universitete veikia įdarbinimo biuras

Kadangi Anglia Ruskin University kasmet bendradarbiauja su 2000 verslo subjektų bei organizacijų, studijų metu turite galimybę ne tik įgyti konkrečios patirties specialių programų ar praktikos metu, tačiau ir būti įdarbinti studijoms netrukdančiu etatu: tam sukurtas specialus įdarbinimo biuras, kurio pagrindinis tikslas – kuo puikiau paruošti studentus ateities rinkai bei parinkti pagal jūsų specialybę tinkančią veiklą.

Įspūdingos investicijos ir netolimos ateities planai

Per paskutinius penkis metus į Anglia Ruskin University plėtrą bei modernizavimą investuota net 122 milijonai svarų. Ir tai – ne pabaiga. Šiuo metu universitetas turi dar didesnių ambicijų, o viena iš jų -  Anglia Ruskin medicinos mokslų slėnis, kuriame bus kuriamos ypač pasauliui svarbios medicinos inovacijos.

24 valandas veikianti biblioteka

Sesijų ir pagrindinių atsiskaitymų metu, net keturias dienas per savaitę, universiteto bibliotekos veikia kiaurą parą. Tyliosios zonos, grupinio darbo zonos, multimedijų kambariai ir medicinos pagalba – mokslo šventovėje rasite visko, ko gali prireikti.

Olimpinės žaidynės– kodėl gi ne?

Universitetas deklaruoja turintis visas galimybes padėti jums pasiruošti ne tik nuogo pilvuko sezonui, bet ir... Olimpinėms! Na, o kas nesportuoja, tas gali dalyvauti vienoje iš daugybės veiklų: vaidinti teatre, vieną dieną surengti parodą kelių aukštų galerijoje ar tiesiog organizuoti studentiškus renginius pagrindiniame universiteto klube.

Ir dar šiek tiek skaičių:

 • 9 iš 10 baigusių studijas įsidarbina arba pratęsia mokslus greičiau negu po šešių mėnesių;
 •  3 iš 4 studentų užsitikrina darbo vietas tiesiogiai susijusias su specialybe;
 •  Absolventų uždarbio vidurkis – aukštesnis negu daugelio kitų Didžiosios Britanijos universitetų;
 •  Du metus iš eilės universiteto paskaitos reitinguojamos tarp labiausiai stimuliuojančių mąstymą, o lektoriai – kaip įdomiausi ir aktyviausi Jungtinėje Karalystėje;
 •  Net 22 universiteto  kursai surinko visus 100 balų studentų pasitenkinimo studijomis reitinge

Bakalauras

Reikalaujamas išsilavinimas

Stojant į šį universitetą dėmesys yra kreipiamas į pažymius ir Brandos atestato vidurkį, kuris turi būti ne žemesnis kaip 7.

 • Pažymių išrašas - jei dar nesi baigęs mokyklos, būtina prisegti pažymių išrašą. Smulkesnę informaciją kaip pildyti išrašą ir kada jis reikalingas, rasi čia. *

 • Brandos atestatas – jei jau esi baigęs mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie Kastu stojimo anketos prisegti savo Brandos atestatą.

! Jeigu nori studijuoti šiame universitete, tačiau neatitinki studijų programos stojimo reikalavimų arba bijai, kad jų neatitiksi, SPAUSK ČIA ir sužinok, kaip gali įstoti į šį universitetą paprastesnėmis sąlygomis!

 

Anglų kalbos reikalavimai

Svarbu, jog anglų kalbos testo rezultatai universitetą pasiektų iki Liepos 31d.

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • Valstybinis anglų kalbos egzaminas išlaikyti 75 % ir daugiau.

 • IELTS - 6.0

 • TOEFL - 80

Magistras

Reikalaujamas išsilavinimas

Į magistro studijų programas gali stoti visi, baigę universitetą arba besimokantys paskutiniame kurse. Studijos kurias baigei ar tebesimokai turi būti panašios krypties kaip ir tos, į kurias nori stoti, kadangi priėmimas yra paremtas ECTS kreditų suderinamumu.

 • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus Tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai. Kai siunti anketą paskutiniame kurse, diplomą reikia prisegti vėliau, kai tik jį gausi.

 • Bakalauro diplomas – jei jau esi baigęs aukštąją mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie anketos prisegti savo Bakalauro diplomą.

Anglų kalbos reikalavimai

Svarbu, jog anglų kalbos testo rezultatai universitetą pasiektų iki Liepos 31d.

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • IELTS - 6.5

 • TOEFL - 90

Top-up

Reikalaujamas išsilavinimas

Į Top-up (Tęstinės studijos) gali stoti baigę kolegiją ar universitetą arba besimokantys paskutiniuose kursuose ir norintys perstoti. Stojant į Top - up reikia turėti 120-180 ECTS kreditų, todėl stodamas įsitikink, kad jų turi pakankamai. Studijos kurias baigei ar tebesimokai turi būti panašios krypties kaip ir tos, į kurias nori stoti, kadangi priėmimas yra paremtas ECTS kreditų suderinamumu. Baigęs tęstinių studijų programą gausi bakalauro diplomą.

 • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus Tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai.

 • Aukštosios mokyklos baigimo diplomas - Jei jau esi baigęs aukštąją, išrašo nereikia, užtenka prisegti savo Aukštosios mokyklos baigimo diplomą.

Anglų kalbos reikalavimai

Svarbu, jog anglų kalbos testo rezultatai universitetą pasiektų iki Liepos 31d.

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • Valstybinis anglų kalbos egzaminas išlaikyti 75 % ir daugiau.

 • Kastu online anglų kalbos testas (laikymą organizuoja Anglia Ruskin University)

 • IELTS - 6.0

 • TOEFL - 80

Universiteto pagalba ieškant būsto

Universiteto statistika rodo, kad po pirmų dviejų metų, išdrąsėję ir darbus susiradę studentai, bendrabučius ima keisti į nuomojamus butus ar apartamentus, todėl universiteto studentų apgyvendinimo tarnyba padeda išsirinkti ne tik bendrabutį, bet ir būsto nuomos pasiūlymą. Nesidrovėkite klausti, jums tikrai bus pagelbėta.

Jeigu studijuosite Kembridže:

Galite rinktis tarp bendrabučio arba studentiškų apartamentų su bendra virtuve bei (dažniausiai) tualetu. Iš viso yra net 9 pasirinkimai, tačiau, kad ir kur apsistotumėte, jūsų fakultetas ir kitos studentiškos erdvės visada išliks netoliese, todėl galėsite nesunkiai jas pasiekti.  Sužinojote, kad įstojote ir nežinote nuo ko pradėti ieškoti gyvenamosios vietos?  Patariame:

 1. Išsirinkite vietą, kurioje norėtumėte gyventi. Visus universiteto pasiūlymus galite pamatyti čia. Nurodytame puslapyje rasite ir kainų bei kambarių užimtumo palyginimą, kuris padės jums išsirinkti. Mokslus pradedantys nuo sausio ar kovo, registruojami nuo gruodžio mėnesio pradžios, o startuojantys rugsėjį – jau nuo sausio galo. Nepražiopsokite!

 2. Kai jau išsirinkote, nurodytame puslapyje užpildykite  „apply online“ anketą ir pretenduokite į norimą būstą (prieš tai atkreipkite dėmesį į pretendavimo taisykles).

 3. Jeigu kyla daugiau klausimų, visada galite kreiptis į minėtą tarnybą, kuri mielai jums padės!

Jeigu studijuosite Čelmsforde:

Jausite tikrą studentų miestelio dvasią! Universitetas, studentų apartamentai – viskas čia yra visiškai šalia (kaip ir dailus paupys bei miesto centras). Pirmus metus turite galimybę pretenduoti į gyvenamąją vietą be eilės, antraisiais – priklausomai nuo situacijos. Taigi, jeigu sužinojote, kad įstojote į Anglia Ruskin University Čelmsforde, nepraleiskite progos ir:

 1. Išsirinkite, kokiame kambaryje norite gyventi čia (dažniausiai tai 3-5 kambarių butai, kaina priklauso nuo jų dydžio bei nuo to, ar savo kambaryje pageidaujate turėti atskirą tualetą bei dušą. Virtuvės yra bendros).

 2. Užpildykite „apply online“ anketą, kurią rasite prieš tai nurodytame puslapyje.

Ieškantiems dar daugiau privatumo

Universitetas yra parengęs ne vieną gidą, kaip tokio būsto ieškoti, taip pat bendradarbiauja su patikimomis nuomų agentūromis, rengia specialias muges. Daugiau informacijos rasite: privati nuoma.

 Automatiškai suteikiamos stipendijos.

Kiekviena atsiųsta anketa yra peržiūrima ar atitinki kurios nors automatiškai suteikiamos stipendijos kriterijus, jei taip, ji bus suteikta.

Galima gauti: Tarptautinių nuopelnų stipendija; Absolvento (Alumni) stipendija tęsiantiems kitos pakopos studijas; Akademinių pasiekimų stipendijos.

Daugiau informacijos rasi Čia.

BooksPlus parama. Atvykstantiems naujiems studentams suteikiama iki £400 suma kiekvienais studijų metais bakalauro studijoms 3 metams, magistro studijoms 1 metams. Tiems, kas ją gali gauti bus išduota BooksPlus kortelė ir pinigus bus galima išleisti unviersiteto reikmėms.

Daugiau informacijos rasi Čia.

Parama atvykstantiems naujiems studentams. £800 parama tiems, kurie atvyksta studijuoti į Anglia Ruskin University bakalauro programą ir tai yra pirmasis laipsnis.

Daugiau informacijos Čia.

Stipendijos, dėl kurių reikia aplikuoti.

Sportinių pasiekimų stipendija - Universitetas suteikia iki £1000 kiekvienais studijų metais stipendiją tiems, kas profesionaliai sportuoja ir rodo gerus sportinius pasiekimus. Stipendija paprastai būna suteikiama ne už praeities pasiekimus, o dabartyje rodomus rezultatus. Kad gauti šią stipendiją reikia pildyti paraišką (stipendija suteikiama tiek bakalaurą, tiek magistrą studijuojantiems). Yra 3 tipų stipendija:

1. Podium - pilna stipendija iki £12500.

2. Elite -  £1400 per metus.

3. Competition - £500 per metus.

Daugiau informacijos apie šią stipendiją rasi Čia.

Studijų kainos nuolaida – stojantiems į MBA (Master of Business Administration) studijų programas suteikiama £4000 nuolaida 1 metų trukmės programai arba £2000 svarų 2 metų trukmės su praktika programai.

Daugiau informacijos rasi Čia.

Vice Kanclerio stipendija - skirta bakalauro studentams, kurie ne tik rodo geriausius akademinius pasiekimus ir yra išskirtiniai studentai lyginant su bendraamžiais, tačiau aktyviai užsiima papildoma veikla įvairiose organizacijose (pvz.: savanorystė). Stipendijos dydis yra £24000. Kiekvienais metais mokama po £8000 per du kartus per akademinius metus. Kad gauti šią stipendiją reikia pildyti anketą ir kartu pateikti 500 žodžių motyvacinį laišką bei papildomos veiklos įrodymus (paprastai rekomendacinis laiškas iš organizacijos). Stipendija suteikiama tiems, kas renkasi studijas šiame universitete ir paraiškas reikia pateikti iki balandžio 12d.

Daugiau informacijos rasi Čia.

Akademinių pasiekimų stipendija - skirta bakalauro studijas besiruošiantiems studijuoti, kurie ne tik rodos geriausius akademinius rezultatus, bet, taip pat aktyviai dalyvauja užklasinėje veikloje. Stipendijos dydis yra £1000 ir ši suma bus išmokama pirmaisiais studijų metais per 2 kartus. Kad gauti šią stipendiją reikia pildyti anketą ir kartu pateikti 500 žodžių motyvacinį laišką bei papildomos veiklos įrodymus (paprastai rekomendacinis laiškas iš organizacijos). Stipendija suteikiama tiems, kas renkasi bakalauro studijas šiame universitete ir paraiškas reikia pateikti iki birželio 30d. Stipendija suteikiama besirenkantiems tam tikras bakalauro programas ir jas rasi žemiau esančioje nuorodoje.

Daugiau informacijos rasi Čia.

STEM ( Science, Technology, Engineering, Maths ) stipendija - skirta tiems, kas renkasi šių sričių bakalauro ar magistro programas: Animal Sciences; Architecture, Building and Construction; Computing and Digital Technology; Engineering; Psychology; Sciences, Nutritional and Pharmaceutical. Stipendijos dydis yra £2000 ir ši suma bus išmokama pirmaisiais metais per 2 kartus. Kad gauti šią stipendiją reikia pildyti anketą ir kartu pateikti 500 žodžių motyvacinį laišką bei papildomos veiklos įrodymus (paprastai rekomendacinis laiškas iš organizacijos). Stipendija suteikiama tiems, kas renkasi bakalauro studijas šiame universitete ir paraiškas reikia pateikti iki balandžio 12d.

Daugiau informacijos rasi Čia.

Studentų kontaktai
Studentų, kurie šiuo metu studijuoja arba studijavo šioje aukštojoje mokykloje, kontaktai. Gali su jais susisiekti ir sužinoti daugiau apie jų studijas ir gyvenimą  :)
Geda Andzeleviciute
Film and Media (Bachelor)
2018-09
https://www.facebook.com/geda.andzeleviciute.1
Margarita Stankevičiūtė
Biomedical Science (Bachelor)
2017-09
stankeviciute.margarita