Breda University of Applied Sciences

Breda
 • BUas number 36 in The Rookies Global School Rankings from the Top 50 schools offering programs in game design, animation, visual effects, concept art, motion graphics and architectural visualisation.

In addition to the Top 50, BUas scored high in the industry-based rankings:

 • Number 8 in the category Best Game Design & Development Schools in the World.
 • Number 17 in the category Best Concept Art & Illustration Schools in the World.
 • Number 8 in the category Game Design & Development Schools – Production Excellence.
 • Number 9 in the category Visual Effects and Animation Schools – Production Excellence.
Apie universitetą
Stojimo reikalavimai
Apgyvendinimas
Žemėlapis

Breda University of Applied Sciences – žingsnis į darniai besivystančią ateitį

Breda University of Applied Sciences – tarptautinė aukštojo mokymosi institucija, jau daug metų kreipianti dėmesį į globalias problemas. Čia puiki vieta studijuoti, jei nori ne tik susirasti draugų iš kitų šalių, bet ir trokšti įgyti žinių apie laisvalaikio vadybą, turizmą, viešbučius ir net kompiuterinius žaidimus.  

Breda University of Applied Sciences siūlo itin kokybišką aukštąjį mokslą net 8 srityse : 

Žaidimai. Visame pasaulyje garsūs dėl itin inovatyvių sprendimų ir nepriekaištingos kokybės Breda University of Appied Sciences specialistai kviečia ir tave: rinkis programas, kurios veža. Tik čia patirties galėsi semtis iš kompiuterinių žaidimų veteranų, įgysi itin naudingų praktinių įgūdžių, kurių taip reikės, jei norėsi pradėti karjerą kurioje nors pasaulinėje kompiuterinių žaidimų kompanijoje.  

Medijos. Turbūt nėra nieko kito, taip gerai reprezentuojančio šiandieną, kaip medijos. Juk jos visur – vos rytą atsikeliame, puolame skaityti naujienų, ieškome to, kas sudomintų. Tad kaip veikia medijos ir kaip jomis veikti, transliuoti norimą žinutę, gali sužinoti pasirinkęs Breda University of Applied Sciences. Informacija, komunikacijos, kūrybiškumas – tai būtinos socialinio gyvenimo dalys, itin vertinamos ir darbdavių. Neatsitiktinai apie jas daug kalbama ir universitete.   

Viešbučiai. Tikriausiai esi ne kartą lankęsis viešbutyje. Todėl pats gerai žinai, kaip menka smulkmena gali sugadinti nuotaiką ir šaunias atostogas paversti slogiu prisiminimu. Vis tik valdyti viešbutį – tikras menas. Todėl šiame universitete ir sužinosi, kaip sukurti klientams kuo daugiau įsimintinų akimirkų, kaip susitvarkyti su pretenzingais klientais ir suteikti visiems taip trokštamo privatumo. Dar daugiau: studijos čia atvers kelią į tarptautinių viešbučių valdymo sritį.  

Infrastruktūra. Vos žvilgtelėjus į bet kurią įmonę, tuoj pat supranti, kad pati svarbiausia sfera – tai paslaugos ir jų vadyba. Žmogus, kuris tam vadovauja, turi gerai išmanyti, kaip priimti sprendimus, kaip kurti trumpalaikes ir ilgalaikes strategijas ir, žinoma, kaip atsilaikyti prieš pagundas. Nusprendus gilintis į infrastruktūros vadybą, galima rinktis studijas Breda University of Applied Sciences. Čia neabejotinai sužinosi, kaip elgtis, kad įmonės produkcija rinkai būtų tiekiama be trikdžių, o darbuotojai jaustųsi patenkinti ir laimingi.  

Logistika. Ekonominė ir techninė logistikos pusė – tai sritis, kurią gerai išmanysi baigęs studijas šiame universitete. Dar daugiau, suprasi, kokie transportavimo keliai greičiausi, pigiausi, kaip turimus išteklius sėkmingai pritaikyti versle. 

Pastatai. Kaip nori, taip žiūrėk – mes vis labiau urbanizuojamės. Aplink dygsta miestai, į dangų stiebiasi dangoraižiai ir kuriasi nauji rajonai. Natūralu, kad keičiasi ir miestų infrastruktūra – ieškoma, kaip derinti darnųjį vystymąsi su vis didėjančiais mūsų poreikiais. Būtent todėl reikia aukščiausios kvalifikacijos specialistų, kurie gebėtų rasti sprendimo būdus, kaip urbanizuotose vietose išplėsti žaliąsias zonas, kaip sumažinti transporto spūstis ir išpopuliarinti ekologiškus kelionės būdus. Apie tai ir dar daugiau – Breda University of Applied Sciences.  

Turizmas. Ar kada pagalvojai, kad žmonių pasirinkimas atostogauti vienoje ar kitoje vietoje, gali pakeisti visą aplinką? Kaip turistų antplūdžiai veikia vietinių gyvenimą? Kaip prisitaikyti prie besikeičiančios rinkos poreikių? Turizmas – neabejotinai vis dar viena svarbiausių sričių ne tik mūsų gyvenime, bet ir Breda University of Applied Sciences.  

Laisvalaikis ir renginiai. Nori išmokti profesionaliai teikti laisvalaikio paslaugas? Tai padaryti gali, ir visai nesunkiai. Studijuodamas šiame universitete susipažinsi su renginių organizavimo metodikomis, sužinosi, kaip reaguoti į rizikas, ką daryti krizinėje situacijoje, taip pat atrasi būdus, padėsiančius geriau išsiaiškinti besikeičiančius žmonių poreikius. 

Daugiau informacijos apie šio universiteto siūlomas programas rasi šiose brošiūrose:

Praeities grožis  

Tikra tiesa: Europa – nepaprastai gražus žemynas. Čia gyvenantieji gali didžiuotis senąja architektūra, daugybę istorijų menančiais miestais. Vienas tokių brangakmenių – tai Breda miestas Nyderlanduose.  

Pasirinkęs studijas Breda University of Applied Sciences galėsi kasdien grožėtis romantišku miestu, draugiškais, socialiai atsakingais gyventojais. Akių negalėsi atitraukti nuo XVIII a. statytų bažnyčių, senų miesto aikščių. Iš čia visai nesunkiai pasieksi ir kitus Nyderlandų traukos centrus – Amsterdamą ir Roterdamą, kur išvysi ir kitas ryškias miestų įžymybes. 

Čia rasi Breda bakalauro programų brošiūrą.

Breda University of Applied Sciences parengė video seriją iš studento perspektyvos apie studijas BREDA universitete ir Olandijoje - Moving to the Netherlands!

Bakalauras

Reikalaujamas išsilavinimas

 • Pažymių išrašas - jei dar nesi baigęs mokyklos, būtina prisegti pažymių išrašą. Smulkesnę informaciją kaip pildyti išrašą ir kada jis reikalingas, rasi čia.
 • Brandos atestatas – jei jau esi baigęs mokyklą, išrašo nereikia, užtenka anketoje prisegti savo Brandos atestatą.

 

 

Pastaba! 

 • CV - stojant į visas bakalauro programas reikia pateikti savo CV. 
 • Motyvacinis laiškas yra NEprivalomas dokumentas stojant į šio universiteto programas, išskyrus:
  • Hotel management
  • Bachelor of science leisure studies
  • Creative media and game technologies
  • Creative business
 • Vienas iš stojimo etapų yra Study Choice Check arba Matching procedure - dažniausiai klausimyno forma.

 

Anglų kalbos reikalavimai

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • turėti anglų kalbos pažymį Brandos atestate ir išlaikyti Anglų kalbos valstybinį egzaminą (egzamino rezultatas nėra svarbus, svarbiausia, kad jį išlaikytum)*

           arba

 • išlaikyti IELTS arba TOEFL testą.

*Jeigu nori pasitikrinti ar tavo anglų kalbos žinios yra pakankamos studijuoti Nyderlandų aukštosiose – suteikiame galimybę laikyti Oxford anglų kalbos testą. Nors anglų kalbos testas nėra reikalaujamas, patartina žinoti savo galimybes ir kalbos lygį.

 

Magistras

Reikalaujamas išsilavinimas

Į magistro studijų programas gali stoti visi, baigę universitetą arba besimokantys paskutiniame kurse. Studijos kurias baigei ar tebesimokai turi būti panašios krypties kaip ir tos, į kurias nori stoti, kadangi priėmimas yra paremtas ECTS kreditų suderinamumu.

 • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus Tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai. Kai siunti anketą paskutiniame kurse, diplomą reikia prisegti vėliau, kai tik jį gausi.
 • Bakalauro diplomas – jei jau esi baigęs aukštąją mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie anketos prisegti savo Bakalauro diplomą.

Anglų kalbos reikalavimai

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų (kokio balo reikalauja tavo pasirinkta programa rasi prie programos stojimo reikalavimų):

 • IELTS - 6.0
 • TOEFL - 80
DĖMESIO! Situacija su būsto paieška atvykstantiems studentams Nyderlanduose yra komplikuota! Kiekvienais metais Nyderlandus studijoms renkasi vis daugiau tarptautinių studentų. Augant skaičiams būstą susirasti tampa vis sudėtingiau, nes šalies universitetai nėra tiesiogiai atsakingi už studentų apgyvendinimą (neturi savo bendrabučių). Mes norime tave įspėti, kad būsto paieškos pareikalaus daug laiko ir pastangų, todėl labai svarbu būsto pradėti ieškoti kuo ankščiau (balandžio/gegužės mėnesiais) ir į šį klausimą žiūrėti labai rimtai. 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Breda yra augantis studentų miestas, todėl ekonomiško būsto nuomai šiame mieste trūksta ir studentams surasti gyvenamąją vietą nėra paprasta. Bredos taikomųjų mokslų universitetas, kaip ir dauguma kitų Nyderlanduose, neturi savo bendrabučių, tačiau bendradarbiauja su tam tikromis apgyvendinimo bendrovėmis šiame mieste. Kambarių nuomos kainuos mieste svyruoja nuo 300 iki 400 eur.

Click for rooms

Universitetas rekomenduoja pasinaudoti Klik voor Kamers (Click for rooms) svetainės paslaugomis. Šioje svetainėje rasi net trijų apgyvendinimo agentūrų Bredoje siūlomus kambarius studentams, o registracija į šį puslapį yra visiškai nemokama! Registruotis ir būsto paieškas pradėti rekomenduojama kuo anksčiau. 

Svarbu! Kad galėtum užsiregistruoti šioje svetainėje, tau reikės "proof of enrolment". Šio dokumento gali paprašyti išsiųsdamas el. laišką, kuriame būtų nurodytas tavo vardas ir pavardė bei studento numeris, į proofofregistration@buas.nl

Būtinai užsiregistruok iki Liepos 1 d.

Jeigu užsiregistruosi po liepos 1 d., tavo šansai susirasti kambarį sumažės iki minimumo, tačiau turėk, kad kuo ankščiau užsiregistruosi, tuo didesnius šansus turėsi. Jeigu taip atsitiks, kad tu esi numeris 1 kandidatas kambariui, priimk pasiūlymą! Tau atmetus pasiūlymą automatiškai būsi pašalintas iš kandidatų sąrašų ir daugiau kambarių pasiūlymų gali ir nesusilaukti. Atkreipk dėmesį, tau atmetus pasiūlymą universitetas tau negalės padėti ir būsto ieškotis turėsi naudodamasis kitų svetainių pagalba. 

Universiteto patarimas

Nors ir Click for Rooms svetainė įtraukia studentus į laukiančiųjų sąrašus, užsiregistruoti joje verta. Nuomuojamo būsto kainos ir kokybės santykis yra daug geresnis negu privačioje rinkoje siūlmo būsto. Turėk omenyje, kad visi nuomuojami kambariai yra be baldų!

Jeigu užsiregistravus pas juos svetainėje gausi nuomos pasiūlymą iš kitų kanalų, informuok apie tai agentūrą - tai gali būti naudinga ateityje!

Jeigu nepavyks rasti būsto iki išvykstant arba tavo nuomos sutartis prasideda vėliau negu mokslo metai, labai nesijaudink ir susirask laikiną prieglobstį. Tau gali padėti šios nuorodos:

Platformos ieškant būsto savarankiškai:

Taip pat gali pasinaudoti šia facebook platformoje esančia grupe: BREDA ROOMS. Ši grupė skirta studentams, ieškantiems gyvenamosios vietos Bredos mieste. 
Studentų kontaktai
Studentų, kurie šiuo metu studijuoja arba studijavo šioje aukštojoje mokykloje, kontaktai. Gali su jais susisiekti ir sužinoti daugiau apie jų studijas ir gyvenimą  :)
Adelė Osterberg
Creative Media and Game Technologies (Bachelor)
2021 - 09
https://www.facebook.com/adele.osterberg
Greta Čižauskaitė
Creative Media and Game Technologies (Bachelor)
Kamilė Martinaitytė
Tourism Management (Bachelor)
2021 - 09
https://www.facebook.com/kamartinaityte
Karina Gumbelevičiūtė
Creative Business (Bachelor)
2022-09
https://www.facebook.com/karinapaulagm
Otilija Pakalniškytė
Tourism Management (Bachelor)
2022-09