Studento istorija

Algirdas Sabaliauskas

Algirdas Sabaliauskas

Šalis
Netherlands
Universitetas
Radboud University
Programa
Communication and Information Studies
Diplomo laipsnis
Master

Laikas bėga. Kartais net nepastebi prabėgusių metų, ir žvelgiant atgal net neišskiri jų iš kitų. Tačiau per metus gali padaryti ir labai daug. Tiek laiko aš užtrukau, kad įgyčiau magistro laipsnį Radboud universitete Olandijoje. 

Kai dar buvau bakalauro studijų studentas Lietuvoje, aktyviai dairiausi studijų užsienyje. Daug dėmesio skyriau tinkamiausių universitetų paieškai. Sunkmetis jau buvo pakeitęs situaciją darbo rinkoje, todėl didesnę rolę paieškoje atliko racionalūs faktoriai, kad ateityje įgaučiau pranašumą. 

Prieš pasirinkdamas universitetą turėjau dešimtis pokalbių su buvusiais magistrantais, studijavusiais daugelyje kontinento valstybių, po kurių susidariau nuomonę, jog Olandija yra tinkamiausia valstybė. Tokie epitetai, kaip „labai stipri mokslinė sistema”, „vienas didžiausių tarptautinių studentų skaičių” bei sėkmingai besivystančios buvusių studentų karjeros, nedidelis ir patogus gyvenimui miestas, nebrangus susisiekimas mane atvedė į Radboud universitetą. 

Dabar galiu šiuos epitetus tik paantrinti: taip, sistema stipri, mokytis sunku, tačiau daugiau ir išmoksti; čia tikrai daug tarptautinių studentų iš visų gyvenamų kontinentų; taip, man šis universitetas taip pat padėjo susirasti darbą, galbūt tokį, kokio nebūčiau susiradęs, jei nebūčiau pasirinkęs tęsti studijas. 

Prie šių išvardintų faktų dar pridėčiau ypatingai svarbų: metus bendraudamas ir gyvendamas su savo srities specialistais susikuri patikimą tinklą žmonių, su kuriais tau gali tekti dirbti ar tiesiog bendrauti ateityje.

Atgal į sąrašą
Kita istorija