Kent University

Canterbury/Medway
Apie universitetą
Stojimo reikalavimai
Apgyvendinimas
Žemėlapis

University of Kent – europietiškiausias universitetas Jungtinėje Karalystėje

Šiandien turime daugiau galimybių mokytis, keliauti bei pažinti, nei kada nors anksčiau. Ar teko pasvarstyti, ką pasirinkti: mokslus ar pasaulio pažinimą, darbą ar savanorystę? O galbūt įmanoma viską suderinti? Mes atsakome – tikrai įmanoma! Jei nesinori įstrigti vienoje vietoje, University of Kent atvers daugiau kelių, nei kada nors galėjai pasvajoti!

„Universitetas be sienų“

 • Universitetas talpina daugiau nei 19 000 studentų ir 3000 jame dirbančio personalo;
 • 97% universitete atliktų mokslinių tyrimų buvo pripažinti tarptautiniu mastu dėl itin aukštos kokybės naujausiame Research Excellence Framework (REF 2014);
 • Auksas už „išskirtinę mokymo kokybę“ suteiktas Teaching Excellence Framework (TEF);
 • 21-oji reitingo vieta prestižiniame leidinyje Times Higher Education (THE), „Table of Tables“ 2017;
 • Net 95 % absolventų, baigusių studijas pastaraisiais metais, rado darbą arba tęsė studijas per artimiausius šešis mėnesius.

Universiteto istorija: nuo purvyno iki didžiųjų Europos centrų

1965 m. maža studentų bei darbuotojų bendruomenė tapo University of Kent pradžia. Iš 500 studentų bei 150 darbuotojų sudarytas universitetas, įsikūręs, galima sakyti, purvinoje statybvietėje, šiandien tapo dešimtis tūkstančių žmonių talpinančia institucija. Šią mažą saujelę žmonių siejo bendras požiūris, padėjęs suformuoti glaudžią tarptautinę bendruomenę. University of Kent tarptautinė plėtra išties įspūdinga: jis išaugo nuo Canterbury ir Medway miestelių Jungtinėje Karalystėje iki pat mokslo centrų Briuselyje, Paryžiuje, Atėnuose bei Romoje.

University of Kent - vartai į Europą

Universiteto įtaką Europoje sustiprina glaudūs ryšiai su universitetais-partneriais. University of Kent, įkurtas kaip mokslinių tyrimų centras, daugeliui studentų iš Jungtinės Karalystės ir viso pasaulio yra vartai į Europą. Universitete mokosi net 159 (!) skirtingų tautybių studentai, o 40% universitete dirbančių dėstytojų bei mokslininkų yra ne Jungtinės Karalystės piliečiai. University of Kent, skatindamas intelektinę bei kultūrinę įvairovę, įkvepia studentus tapti tikraisiais pasaulio piliečiais.

Kodėl University of Kent yra europietiškas?

 • University of Kent yra vienintelis universitetas šalyje, turintis specializuotus studijų centrus net keturiose Europos sostinėse: Briuselyje, Paryžiuje, Atėnuose bei Romoje;
 • Visi bakalauro, magistro ar doktorantūros studijų pakopų studentai turi galimybę įgyti dvigubą kvalifikaciją – Jungtinės Karalystės ir Europos;
 • Daugiau nei 1,1 mln. eurų siekianti dotacija yra skirta studentų ir personalo mobilumui visoje Europoje pagal „Erasmus+“ programą;
 • University of Kent yra vienintelis šalies universitetas, vykdantis dvi prestižines „Erasmus Mundus“ jungtinės doktorantūros programas;
 • Universitetą sieja tvirta mokslinių tyrimų bendradarbiavimo su Europos universitetais istorija.

 

Universitetas – naujų atradimų vieta

Kad ir ką esi girdėjęs prieš tai, universitetas yra daug daugiau nei vien paskaitos ir seminarai. Nors tai – neabejotinai svarbi studijų dalis, ne mažesnė svarba tenka ir papildomoms veikloms. Juk universitetas – puiki vieta išbandyti save įvairiose srityse! University of Kent galėsi rinktis iš daugybės veiklų, atitinkančių tavo pomėgius. O galbūt norėsi išbandyti šį tą naujo? Prisijunk prie studentų atstovybės, užsiimk nauja sporto šaka ar pasinerk į muzikinę sceną! Jei ieškai galimybių papildyti savo CV, naudingos darbo patirties gali įgyti prisidėdamas prie veiklų universiteto miestelyje. Kad ir ką pasirinktum – universitete rasi reikiamą palaikymą bei bendraminčių ratą!

 

„Kent Extra“

Jei nori universitete praleistą laiką išnaudoti maksimaliai – pasinaudok „Kent Extra“ programos galimybėmis! „Kent Extra“ – tai užklasinės veiklos bei bendrojo ugdymo programa, skirta padidinti studentų įsidarbinimo galimybes bei lavinti darbdavių vertinamus įgūdžius.

Praleisk metus užsienyje, dirbk pasirinktoje industrijoje, lankyk vasaros mokyklą, savanoriauk, mokykis naujos kalbos ar dalyvauk „Kent Extra“ kursuose – galimybių begalė! Kai kurie iš šių užsiėmimų gali būti užskaitomi kaip mokymosi programos dalis, kiti yra užklasiniai ir nevertinami pažymiu, tačiau gali tau padėti išsiskirti iš kitų kandidatų siekiant darbo vietos. Kad ir kokią programą ar veiklą pasirinktum, „Kent Extra“ programa neabejotinai praturtins tavo patirtį universitete!

Bakalauras

Reikalaujamas išsilavinimas

Stojant į šį universitetą dėmesys yra kreipiamas į pažymius ir egzaminų rezultatus. Brandos atestato vidurkis turi būti ne žemesnis nei 9 ir valstybinių egzaminų vidurkis ne mažesnis nei 70%.

 • Pažymių išrašas - jei dar nesi baigęs mokyklos, būtina prisegti pažymių išrašą. Smulkesnę informaciją kaip pildyti išrašą ir kada jis reikalingas, rasi čia. *

 • Brandos atestatas – jei jau esi baigęs mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie Kastu stojimo anketos prisegti savo Brandos atestatą.

Anglų kalbos reikalavimai

Svarbu, jog anglų kalbos testo rezultatai uiversitetą pasiektų iki Liepos 31d.

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • IELTS - 6.5 iš viso, ne mažiau nei 6 skaitymo ir rašymo užduotyse ir 5.5 kalbėjimo ir klausymo užduotyse.

 • TOEFL – 90

Magistras

Reikalaujamas išsilavinimas

Į magistro studijų programas gali stoti visi, baigę universitetą arba besimokantys paskutiniame kurse. Studijos kurias baigei ar tebesimokai turi būti panašios krypties kaip ir tos, į kurias nori stoti, kadangi priėmimas yra paremtas ECTS kreditų suderinamumu.

 • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus Tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai. Kai siunti anketą paskutiniame kurse, diplomą reikia prisegti vėliau, kai tik jį gausi.

 • Bakalauro diplomas – jei jau esi baigęs aukštąją mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie anketos prisegti savo Bakalauro diplomą.

Anglų kalbos reikalavimai

Svarbu, jog anglų kalbos testo rezultatai uiversitetą pasiektų iki Liepos 31d.

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • IELTS - 6.5 iš viso, ne mažiau nei 6 skaitymo ir rašymo užduotyse ir 5.5 kalbėjimo ir klausymo užduotyse.

 • TOEFL – 90

Top-up

Reikalaujamas išsilavinimas

Į Top-up (Tęstinės studijos) gali stoti baigę kolegiją ar universitetą arba besimokantys paskutiniuose kursuose ir norintys perstoti. Stojant į Top - up reikia turėti 120-180 ECTS kreditų, todėl stodamas įsitikink, kad jų turi pakankamai. Studijos kurias baigei ar tebesimokai turi būti panašios krypties kaip ir tos, į kurias nori stoti, kadangi priėmimas yra paremtas ECTS kreditų suderinamumu. Baigęs tęstinių studijų programą gausi bakalauro diplomą.

 • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus Tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai.

 • Aukštosios mokyklos baigimo diplomas - Jei jau esi baigęs aukštąją, išrašo nereikia, užtenka prisegti savo Aukštosios mokyklos baigimo diplomą.

Anglų kalbos reikalavimai

Svarbu, jog anglų kalbos testo rezultatai universitetą pasiektų iki Liepos 31d.

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • IELTS - 6.5 iš viso, ne mažiau nei 6 skaitymo ir rašymo užduotyse ir 5.5 kalbėjimo ir klausymo užduotyse.
 • TOEFL – 90

University of Kent – europietiškiausias universitetas Jungtinėje Karalystėje

University of Kent apgyvendinimą siūlo Canterbury bei Medway universiteto miestelių bendrabučiuose.

Faktai apie gyvenimą Canterbury:

 • Erdvu: bendrabutyje - net 5400 kambariai;
 • Ekonomiška: 20% visų apgyvendinimo variantų kainuoja mažiau nei 4700 svarų sterlingų metams;
 • Ugdo savarankiškumą: daugiau nei 85% kambarių nuomojami be papildomo aptarnavimo paslaugų;
 • Modernu: nuo 2010 m. į būsto atnaujinimą investuota daugiau nei 120 mln. svarų;
 • Būk užtikrintas: jei kreipsiesi iki liepos 31 d. ir atitiksi visus pagrindinius kriterijus, tau užtikrintai bus pasiūlytas kambarys.

Faktai apie gyvenimą Medway:

 • Laisvė rinktis: teikti paraišką bendrabučiui gauti gali bet kuriais studijų metais;
 • Viskas vietoje: 1100 kambarių, skalbykla ir socialinės erdvės;
 • Patogu: vos už kelių žingsnių nuo Medway miestelio – prekybos aikštė, kurioje galėsi apsipirkti Tesco Express, užkąsti Domino‘s Pizza ar Subway;
 • Jokio kraustymosi: „Liberty Quays“ bendrabutyje galėsi gyventi visus savo studijų metus.