Studento istorija

Povilas Krūminis

Povilas Krūminis

Šalis
Netherlands
Universitetas
HAN University of Applied Sciences
Programa
International Business
Diplomo laipsnis
Bachelor

Kas tave paskatino rinktis studijas užsienyje?
Visada domėjausi  su verslu susijusiais dalykais, naujomis galimybėmis, iššūkiais. Iki pat vienuoliktos klasės pabaigos negalvojau apie studijas užsienyje, ketinau krimsti politikos mokslus Vilniuje, nes vadybininkų Lietuvoje mes turime per daug. Tada aš internete radau kastu.lt svetainę, kuri organizuoja stojimus, iškart patikrinau į kokius universitetus jie padeda įstoti ir pagalvojau: Kodėl gi nepabandžius studijuoti verslą užsienyje? Šiek tiek atstumdavo nepasitikėjimas savąja anglų kalba, todėl stengiausi rinktis universitetą, kuris nereikalavo IELTS.

Kodėl pasirinkai studijas būtent Nyderlanduose?
Pasirinkau Nyderlandų karalystę, nes žinojau, kad tai laisva šalis, tolerantiška ir joje tarptautiniai studentai priimami šiltai. Kita svari priežastis buvo - daugumos olandų gebėjimas kalbėti angliškai. Tačiau tai ne visai pasitvirtino, ieškant darbo visur reikalavo gerų olandų kalbos žinių, tai, kad moki anglų kalbą, nieko nereiškia. Buvau kastu.lt organizuojamoje Eurotrip kelionėje. Tiesa, keliavau į Daniją, nes nežinojau, kad bus organizuojama ir į Nyderlandus. Tačiau vėliau pasidomėjau ir Nyderlandais - dar vienas pliusas jiems, čia, praktikos metu gali gauti net pusę specialisto atlyginimo! Dažnai studentai užsirekomenduoja sau vietą ir grįžta dirbti po studijų baigimo. Dėl studijų mokesčio daug nesirūpinau, žinojau, kad čia dirbantis studentas gali gauti studijų finansavimą, todėl mokslas praktiškai nemokamas.

Ar lengva buvo įstoti į norimą aukštojo mokslo instituciją?
Stojimas man asmeniškai buvo labai lengvas, tik šiek tiek nesupratau kaip parašyti motyvacinį laišką, kuris galėtų tikti keliems universitetams, todėl nusprendžiau pretenduoti tik į vieną - HAN. Kodėl šis? Nes HAN'o IBMS programa buvo įvardijama pati geriausia visoje Nyderlandų karalystėje tris metus iš eilės ir šiais metais jis vėl buvo apdovanotas kaip geriausias ^^ (visi studentai gavome po mažą dovanėlę šventės proga). Taigi, rizikavau pretenduodamas tik į vieną, tačiau buvau tikras, kad įstosiu. Reikėjo išlaikyti tik paprastą anglų kalbos testą. Prieš egzaminus dvyliktoje klasėje aš jau žinojau, ką veiksiu ateinančiais metais.

Kaip vertini pirmuosius studijų mėnesius? 
Tik teigiamai, studijų kokybė atitinka mano lūkesčius visu 100%. Klasės sudaromos po 20-25 asmenis, tautybės yra išskirstomos. Mano klasę sudaro 12 skirtingų tautybių žmonės. Taip pat šiame universitete pirmakursiai turi dalyvauti verslo plano kūrimo projekte, pirmomis dienomis studentai patys pasiskirsto po 6-7 studentus darbui grupėse, taip yra mokoma dirbti su skirtingais žmonėmis komandoje ir kitų sėkmingam verslininkui reikalingų savybių. Beje, tai man taip pat stipriai imponavo rankantis universitetą. Likus laikui po paskaitų ir darbo, yra daugybė veiklos, mieste yra organizuojama nemažai įvairių renginių, atvažiuoja atrakcionų parkai. Naktinis gyvenimas taip pat egzistuoja, deja, lietuvių bendruomenė čia kol kas labai nedidukė.

Ką patartum abiturientams, kurie dvejoja, ar rinktis studijas užsienyje?
Visų pirma nebijoti, negalvoti, kad nesugebėsit. Jeigu nebandysit - tikrai neįstosit. Verta pabandyti, ypač kai stojimas toks nesudėtingas. Įgausit neįkainojamos gyvenimiškos patirties, turėsit galimybę būti savarankiški kad būtų lengviau - važiuokit studijuoti su draugu ar drauge. Sėkmės jums !

Atgal į sąrašą
Kita istorija