Studento istorija

Martynas Svilys

Šalis
Netherlands
Universitetas
NHL Stenden University of Applied Sciences
Programa
Creative Business
Diplomo laipsnis
Bachelor

Mane visada žavėjo įvairovė ir tarptautiškumas, neįkainojamos pažintys su žmonėmis iš skirtingų pasaulio šalių. Tai nebuvo mano pirmas kartas mokantis užsienyje, tad žinojau jog bakalauro laipsnio taip pat noriu siekti būtent svetur.
Ilgametė Nyderlandų patirtis dėstant paskaitas anglų kalba bei studijų įvairovė buvo ‘no brainer’ renkantis šalį, kurioje norėčiau mokytis. Taip pat ir aukšto lygio anglų kalbos žinios tarp vietinių mane nuteikė labai teigiamai.

Įstoti buvo labai paprasta, žinoma KASTU komandos dėka. Man tereikėjo pateikti reikiamus dokumentus, kuriuos tvarkė KASTU atstovai.

Olandų draugiškumas, paprastumas į gyvenimą bei šypsenos yra taip terapiška, kad kartais pamiršti apie toli nuo namų gyvenančio žmogaus problemas. Susirasti draugus buvo nepaprastai lengva, tiesiog reikėjo būti atviram ir pamiršti dalykus, kurie mus skiria. Labiausiai Nyderlanduose patinka jau minetas vietinių draugiškumas ir nuoširdus noras padėti. Kadangi išankstinės nuomonės apie šalį susidaręs neturėjau, tad niekuo ir nenusiviliau, man čia iš tiesų patinka.

Mano patirimas abiturientams yra būti drąsiems ir pasitikėti savimi, ir jei yra galimybė mokytis užsienyje, būtinai tuo pasinaudoti. Visų pirmą, tai ne tik mokymasis užsienio universitėte, tai taip pat ir puiki proga pažinti savo stipriausias savybes, bei tas savybes su kuriomis reikia padirbėti. Nereikėtu apsigauti ir tikėtis, kad mokytis bus labai lengva, tačiau viską planuojant, galima suderinti darbą, mokslą bei laisvalaikį.

Atgal į sąrašą
Kita istorija