Nuo šiol už būstą Nyderlanduose mokėk mažiau!

2018-07-11
Domiesi studijomis Nyderlanduose? O galbūt jau įstojai ir ieškai gyvenamosios vietos? Jau turi kur apsistoti ir ramiai krauniesi lagaminus? Jeigu į bent vieną iš šių klausimų atsakei TAIP, ši naujiena tave tikrai pradžiugins!

Taip, gyvenamosios vietos paieškos Nyderlanduose tikrai užima nemažai laiko. O ir ją suradus reikia pasiruošti paploninti piniginę – būsto nuomos kainos Nyderlanduose tikrai gali išgąsdinti. Tačiau mes turime tau gerų naujienų iš Nyderlandų vyriausybės – dar viena finansinė lengvata Europos Sąjungos studentams, kuri padės tau sutaupyti nuomuojantis gyvenamąją vietą!

Viskas ką tau reikia žinoti apie HOUSING ALLOWANCE (būsto pašalpą)

Būsto pašalpa yra mėnesinė kompensacija suteikiama Nyderlandų Vyriausybės, skiriama visiems EU studentams, kurių išlaidos būsto nuomai yra per didelės atsižvelgiant į pajamas. Norėdamas gauti pašalpą būstui, turi atitikti šiuos kriterijus:

 • privalai būti 18 metų arba vyresnis
 • privalai būti registruotas Nyderlanduose (turėti BSN numerį (Citizen Service Number))
 • privalai dirbti Nyderlanduose
 • privalai turėti vienos iš Europos Sąjungai priklausančių valstybių pilietybę
 • privalai gyventi bute su nuosava vonia, tualetu, virtuve ir atskiru įėjimu - jeigu nuomuojasi kambarį bute/name kartu su kitais asmenimis, negali aplikuoti dėl šios pašalpos. Tikslias sąlygas rasi ČIA
 • tavo pajamos ir nuomos kaina negali viršyti tam tikros sumos - šios sumos dydis priklauso nuo tavo amžiaus ir padėties (jeigu vieno kambario bute gyvensi su kitu asmeniu, tikriausiai negalėsi aplikuoti dėl šios pašalpos). PVZ:
  • jeigu tau yra nuo 18 iki 23 metų, norint gauti pašalpą už būsto nuomą negali mokėti daugiau negu 414,02€ per mėnesį
  • jeigu tau yra nuo 24 iki 27 metų, norint gauti pašalpą už būsto nuomą negali mokėti daugiau negu 710.67€ per mėnesį
  • tavo metinės pajamos negali viršyti 22 200€ ir negali turėti daugiau negu 25 000€ santaupų

Jeigu atitiksi visus šiuos kriterijus ir gausi būsto pašalpą, ji bus pervedama į tavo asmeninę sąskaitą. Dėl šios pašalpos gali aplikuoti bet kada metuose ir ją turėtum gauti jau kitą mėnesį po prašymo pateikimo. Pašalpos dydis priklausys nuo tavo pajamų (atlyginimo) ir nuomos kainos. Tikslią instrukciją, kaip aplikuoti dėl būsto pašalpos rasi ČIA.

Visa informaciją apie šią paramą, kriterijus ir tikslius nuomos ir atlyginimų dydžius rasi https://housingallowance.nl/.