Stojimo anketa
Nemokamos konsultacijos
+370 684 44220
University of St Andrews (Scotland)
University of St. Andrews, 2013 metais atšventęs savo 600 metų jubiliejų yra seniausia aukštoji mokykla Škotijoje ir viena seniausių visoje Jungtinėje Karalystėje.
Šimtus metų kaupta universiteto patirtis puikiai atsispindi nepriekaištingoje universiteto reputacijoje – jis laikomas vienu geriausių Jungtinėje Karalystėje, metai iš metų gauna tik geriausius studentų atsiliepimus, o į vieną studijų vietą šioje aukštojoje kasmet pretenduoja apie 11 kandidatų, dėl šių priežasčių University of St. Andrews jau daugelį metų nerengė papildomo priėmimo – visos vietos jame užsipildo pagrindinio stojimo metu. Kadangi priėmime vyrauja nemenka konkurencija, universitetas priima tik pačius geriausius ir gabiausius, todėl jei būsite priimtas į šią aukštąją galite būti tikras ne tik, kad esate to vertas, bet ir kad jūsų laukia be galo įdomios studijos intelektualioje aplinkoje. Universitetas yra viena geriausių ir populiariausių mokyklų ne tik Jungtinėje Karalystėje, bet ir visoje Europoje.
Gerą vardą ir populiarumą universitetas užsitarnavo dėl puikių studentų atsiliepimų bei įvertinimų, patikimos ir per daugelį metų išbandytos mokymo tradicijos, aukšto lygio teikiamo išsilavinimo, bei kokybiškų tyrimų. Tai yra vieną stipriausiai išvystytų tyrimų bazių turinti aukštoji mokykla – tai liudija vien faktas, kad daugiau nei ketvirtis universiteto pajamų ateina už jame vykdomus kokybiškus ir patikimus mokslinius tyrimus.
Universitetas taip pat gali pasigirti ir viešu pripažinimu. The Times Good University Guide 2014 pripažino jį geriausiu universitetu Škotijoje bei įtraukė į geriausių universitetų Jungtinėje Karalystėje top 5. Tokį pat įvertinimą jam skyrė ir The Guardian University Guide 2014.

University of St. Andrews privalumai:
 • Stabiliai išlaikoma aukšta studijų programų kokybė  bei aukšto lygio tyrimai;
 • Mokymo metodų įvairovė;
 • Lanksčiai sudarytos programos, paremtos pasirenkamais moduliais;
 • Teikiamas aukštos kokybės išsilavinimas, pripažįstamas visame pasaulyje;
 • Kosmopolitiška aplinka;
 • Didelis studentų pasitenkinimas teikiamų paslaugų kokybe.
Universitetas siekia savo darbu ir atliekamais tyrimais nešti naudą vietinėms, nacionalinėms ir pasaulinėms bendruomenėms prisidėdamas prie socialinio, ekonominio ir aplinkosauginio tobulėjimo. Žinios, kurios suteikiamos universiteto studentams, visais atvejais apima ir darnos principų išmanymą.
University of St. Andrews misija – būti institucija, atpažįstama vietiniu bei pasauliniu mastu ir vedančia kitus savo pavyzdžiu. Jis siekia socialinio progreso, atliepiančio visų bendruomenės narių poreikius, efektyvios aplinkos apsaugos, augančio ekonominio lygio.
Universitetas turi keturis fakultetus, kurių kiekvienas yra suskirstytas į smulkesnius vienetus, vadinamus schools (katedrų atitikmuo). Su universiteto struktūra galite susipažinti čia.
Kadangi universitetas kelia studentams aukštus reikalavimus, jie taip pat siūlo ir akademinę pagalbą visiems, kuriems ji reikalinga, kad kiekvienam būtų kuo lengviau prisitaikyti prie universiteto reikalavimų bei teisingai atlikti paskirtas užduotis. Galima kreiptis pagalbos tokiais klausimais kaip:
 • Esė rašymas;
 • Analitinis skaitymas/teksto suvokimas;
 • Efektyvus užrašų fiksavimas;
 • Pasiruošimas egzaminams;
 • Ataskaitų ir pranešimų rašymas;
 • Taisyklingas naudojamų šaltinių citavimas;
 • Laiko planavimas;
 • Recenzijų bei kritinių apžvalgų rašymas.
Galima užsiregistruoti individualiam susitikimui arba tiesiog užbėgti trumpai konsultacijai, taip pat šiomis temomis rengiami seminarai, yra paruošti elektroniniai informaciniai leidiniai, prieinami studentams.
Atsakymus į pagrindines akademines dilemas galite rasti šioje svetainėje arba čia.
Jei jūsų klausimai susiję su finansais, universitetas taip pat yra paruošęs nemažai atsakymų.
Taip pat siūloma pagalba iškilus asmeninėms ar psichologinėms problemoms, galima arba susisiekti su puslapyje nurodytais specialistais arba, prireikus greitos pagalbos, skambinti naktinės linijos konsultantams, kamuojant bet kokioms fizinės sveikatos problemoms ar klausimams universitetas taip pat siūlo informaciją ir pagalbą.
Apie pagalbą ir galimybes, teikiamas neįgaliems studentams plačiau paskaityti galite čia.
 
Jei susidomėjote studijomis šiame universitete, siūlome pavartyti jo elektronines brošiūras.

Jeigu jau apsisprendėte, jog University of St. Andrews yra jums skirta aukštoji mokykla ir pradėjote tvarkyti dokumentus stojimui, atkreipkite dėmesį į keletą reikalavimų:
 1. Universitetas kelia labai aukštus reikalavimus motyvaciniam laiškui ir rekomendacijai. Patarimus, kaip tinkamai juos parašyti, rasite čia
 2. Šis universitetas siūlo daugiau nei 700 bakalauro studijų programų, tačiau Kastu tinklapyje jų yra mažiau, nes programos įvestos kartu su specializacijomis. Pavyzdžiui, programos Ancient History aprašyme galite rasti 18 skirtingų programos specializacijų. Jeigu norite stoti į vieną iš jų, pasirinkite programą Ancient History, susisiekite su Kastu konsultantais ir praneškite, kurią specializaciją renkatės. Visos specializacijos yra atskiros programos, į kiekvieną iš jų galite stoti, tačiau kiekvieną kartą rinkdamiesi programą turėsite pasirinkti bendrąją Ancient History, o specializacijas pranešti konsultantams.
 
Universitetas gali pasiūlyti puikių apgyvendinimo variantų ir siūlo įvairių tipų būstus.
Pirmakursiams suteikiama speciali pirmenybė būstui gauti, jei stojantysis kreipiasi į universitetą dėl apgyvendinimo iki birželio 30 dienos, taigi pasirinkus studijas St. Andrews universitete, rūpestis dėl būsto gali būti išspręstas itin efektyviai ir nesudėtingai.
Visuose būstuose gyvena labai įvairūs žmonės – ir vietiniai ir tarptautiniai studentai, ir vyresnių kursų studentai ir pirmakursiai, todėl gyvendami universiteto siūlomuose būstuose turėsite puikią galimybę kurti naudingus ryšius ir bendrauti su begale skirtingų žmonių.
Norėdami sužinoti daugiau apie universiteto būstus, jų kainas, tipus, teikiamas galimybes ir rasti atsakymus į visus kitus rūpimus klausimus apsilankykite informaciniame puslapyje
Instrukcijas, kaip kreiptis dėl universiteto teikiamo būsto, galite rasti čia.
Jei vis tik pageidaujate būsto ieškoti savarankiškai, tai daryti taip pat galite. Bendros informacijos apie būsto paieškas Didžiojoje Britanijoje galite rasti čia ir čia.
 

Stipendijos atvykstantiems studentams. Universitetas gali pasiūlyti keletą skirtingų stipendijų. Pradedant tokiomis kaip būsto nuomos parama ir bangiant konkrečios studijų srities tokios kaip fizikos ir astronomijos mokslų ar matematikos ir statistikos mokslų stipendijomis.

Daugiau informacijos apie stipendijas rasi čia.

Bakalauras

Reikalaujamas išsilavinimas

Stojant į šį universitetą dėmesys yra kreipiamas į pažymius ir Brandos atestato vidurkį, kuris turi būti ne žemesnis kaip 9 + 3 valstybiniai egzaminai išlaikyti ne mažiau kaip 90%. Taigi, labai svarbu yra ne tik atitikti stojimo reikalavimus, bet ir turėti kuo geresnius pažymius!

 • Pažymių išrašas - jei dar nesi baigęs mokyklos, būtina prisegti pažymių išrašą. Smulkesnę informaciją kaip pildyti išrašą ir kada jis reikalingas, rasi čia.
 • Brandos atestatas – jei jau esi baigęs mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie Kastu stojimo anketos prisegti savo Brandos atestatą.

Anglų kalbos reikalavimai

Svarbu, jog anglų kalbos testo rezultatai universitetą pasiektų iki Liepos 31d.

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • IELTS - 6.0
 • TOEFL – 80
Magistras

Reikalaujamas išsilavinimas

Į magistro studijų programas gali stoti visi, baigę universitetą arba besimokantys paskutiniame kurse. Studijos kurias baigei ar tebesimokai turi būti panašios krypties kaip ir tos, į kurias nori stoti, kadangi priėmimas yra paremtas ECTS kreditų suderinamumu.

 • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus Tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai. Kai siunti anketą paskutiniame kurse, diplomą reikia prisegti vėliau, kai tik jį gausi.
 • Bakalauro diplomas – jei jau esi baigęs aukštąją mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie anketos prisegti savo Bakalauro diplomą.

Anglų kalbos reikalavimai

Svarbu, jog anglų kalbos testo rezultatai universitetą pasiektų iki Liepos 31d.

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • IELTS - 6.5
 • TOEFL - 90
Skambinti
Siųsk užklausą