Stojimo anketa
Nemokamos konsultacijos
+370 684 44220
University of St Andrews (Scotland)

University of St Andrews istorinis, geriausias, prie vandenyno!

Rytinis pabėgiojimas romantiška Šiaurės jūros pakrante, įkvepianti diena klausantis garsiausių pasaulio mokslininkų ir jaukus vakaras vieno seniausių Škotijos miestų senamiestyje  – taip gali atrodyti Tavo studijos, jeigu pasirinksi University of St Andrews, o tiksliau, jeigu jie pasirinks Tave – konkursas į geriausią Škotijoje bei vieną garsiausių Jungtinės Karalystės universitetų tikrai nemažas!

600 metų istorija

University of St Andrews gyvuoja ilgiau net už kai kuriuos miestus. Tai – viena seniausių aukštųjų mokyklų Škotijoje. Autentiški gotikiniai statiniai, keliasdešimt kartų studentų mačiusios akmeninės sienos, paslaptimi dvelkiantys koridoriai yra tikras universiteto bei viso miesto pasididžiavimas. Svarbu prabėžti ir tai, kad, nepaisant ne vieną amžių skaičiuojančių auditorijų, studijų aplinka, biblioteka, kitos erdvės ypač modernios ir šiuolaikiškos.

11 kandidatų į vieną vietą

Kaip jau minėjome aukščiau,  norinčių studijuoti University of St Andrews yra tikrai labai daug, o kai kuriose specialybėse – net 11 pretenduojančių į vieną vietą. Žinoma, dėl to tikrai nereikia išsigąsti – programų pasirinkimas tikrai gausus, todėl lengvai rasi tau labiausiai tinkančią, kurioje, galbūt, ir konkursas bus ne toks didelis. Žinoma, labai svarbu turėti puikų motyvacinį laišką bei kitus naudingus priedus. Žinok, stengtis tikrai verta, nes University of St Andrews turėsi puikią galimybę tobulėti kartu su kitais, tokiais pat motyvuotais studentais ir nuostabiais dėstytojais!

Mokslininko karjera

Net ketvirtadalis universiteto  pajamų yra gaunamos  iš įvairių mokslinių tyrimų. Tai reiškia, kad University of St Andrews vykdomi tyrmai susiję su labai realiais pasaulio procesais: tai įvairūs išradimai, analizės, planai ir kiti reikšmingi darbai.

Dėl puikios mokslų ir tyrimų kokybės universitetas net dvejuose reitinguose (The Times Good University Guide 2014 ir The Guardian University guide)  nominuotas geriausiu universitetu Škotijoje ir TOP5 Jungtinėje Katalystėje.

140 vietų tobulėti Tavo talentui

Gali būti, kad University of St Andrews ne tik baigsi savo svajonių studijas, bet atrasi ar sustiprinsi ir kitus talentus: du teatrai, radijo stotis, gausybė sporto būrelių ir aktyvi bei tarptautiška studentų bendruomenė neleis nuobodžiauti.

Nori patobulinti ne tik talentus, bet i mokymosi įgūdžius? University of St Andrews deda visas pastangas, kad studentai užpildytų spragas. Papildomas konsultacijas galėsi gauti net tokiais klausimai kaip:

 • Esė rašymas;
 • Analitinis skaitymas/teksto suvokimas;
 • Efektyvus užrašų fiksavimas;
 • Pasiruošimas egzaminams;
 • Ataskaitų ir pranešimų rašymas;
 • Taisyklingas naudojamų šaltinių citavimas;
 • Laiko planavimas;
 • Recenzijų bei kritinių apžvalgų rašymas.

Jeigu jau nusprendei, kad University of St. Andrews yra Tau skirta aukštoji mokykla ir pradėjai tvarkytis dokumentus stojimui, atkreipk dėmesį į keletą reikalavimų:

 1. Universitetas kelia labai aukštus reikalavimus motyvaciniam laiškui ir rekomendacijai. Patarimus, kaip tinkamai juos parašyti, rasi čia
 2. Šis universitetas siūlo daugiau nei 700 bakalauro studijų programų, tačiau Kastu tinklapyje jų yra mažiau, nes programos įvestos kartu su specializacijomis. Pavyzdžiui, programos Ancient History aprašyme galima rasti 18 skirtingų programos specializacijų. Jeigu nori stoti į vieną iš jų, pasirink programą Ancient History, susisieki su Kastu konsultantais ir pranešk, kurią specializaciją renkiesi. Visos specializacijos yra atskiros programos, į kiekvieną iš jų gali stoti, tačiau kiekvieną kartą rinkdamasis programą turėsi pasirinkti bendrąją Ancient History, o specializacijas pranešti konsultantams.

Universitetas gali pasiūlyti puikių apgyvendinimo variantų ir siūlo įvairių tipų būstus.
Pirmakursiams suteikiama speciali pirmenybė būstui gauti, jei stojantysis kreipiasi į universitetą dėl apgyvendinimo iki birželio 30 dienos, taigi pasirinkus studijas St. Andrews universitete, rūpestis dėl būsto gali būti išspręstas itin efektyviai ir nesudėtingai.
Visuose būstuose gyvena labai įvairūs žmonės – ir vietiniai ir tarptautiniai studentai, ir vyresnių kursų studentai ir pirmakursiai, todėl gyvendami universiteto siūlomuose būstuose turėsite puikią galimybę kurti naudingus ryšius ir bendrauti su begale skirtingų žmonių.
Norėdami sužinoti daugiau apie universiteto būstus, jų kainas, tipus, teikiamas galimybes ir rasti atsakymus į visus kitus rūpimus klausimus apsilankykite informaciniame puslapyje
Instrukcijas, kaip kreiptis dėl universiteto teikiamo būsto, galite rasti čia.
Jei vis tik pageidaujate būsto ieškoti savarankiškai, tai daryti taip pat galite. Bendros informacijos apie būsto paieškas Didžiojoje Britanijoje galite rasti čia ir čia.

Stipendijos atvykstantiems studentams. Universitetas gali pasiūlyti keletą skirtingų stipendijų. Pradedant tokiomis kaip būsto nuomos parama ir bangiant konkrečios studijų srities tokios kaip fizikos ir astronomijos mokslų ar matematikos ir statistikos mokslų stipendijomis.

Daugiau informacijos apie stipendijas rasi čia.

Bakalauras

Reikalaujamas išsilavinimas

Stojant į šį universitetą dėmesys yra kreipiamas į pažymius ir Brandos atestato vidurkį, kuris turi būti ne žemesnis kaip 9 + 3 valstybiniai egzaminai išlaikyti ne mažiau kaip 90%. Taigi, labai svarbu yra ne tik atitikti stojimo reikalavimus, bet ir turėti kuo geresnius pažymius!

 • Pažymių išrašas - jei dar nesi baigęs mokyklos, būtina prisegti pažymių išrašą. Smulkesnę informaciją kaip pildyti išrašą ir kada jis reikalingas, rasi čia.
 • Brandos atestatas – jei jau esi baigęs mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie Kastu stojimo anketos prisegti savo Brandos atestatą.

Anglų kalbos reikalavimai

Svarbu, jog anglų kalbos testo rezultatai universitetą pasiektų iki Liepos 31d.

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • IELTS - 6.0
 • TOEFL – 80
Magistras

Reikalaujamas išsilavinimas

Į magistro studijų programas gali stoti visi, baigę universitetą arba besimokantys paskutiniame kurse. Studijos kurias baigei ar tebesimokai turi būti panašios krypties kaip ir tos, į kurias nori stoti, kadangi priėmimas yra paremtas ECTS kreditų suderinamumu.

 • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus Tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai. Kai siunti anketą paskutiniame kurse, diplomą reikia prisegti vėliau, kai tik jį gausi.
 • Bakalauro diplomas – jei jau esi baigęs aukštąją mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie anketos prisegti savo Bakalauro diplomą.

Anglų kalbos reikalavimai

Svarbu, jog anglų kalbos testo rezultatai universitetą pasiektų iki Liepos 31d.

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • IELTS - 6.5
 • TOEFL - 90
Skambinti
Siųsk užklausą