Stojimo anketa
Nemokamos konsultacijos
+370 684 44220
Sheffield Hallam University

Kaip ir daugelis kitų universitetų Anglijoje Sheffield Hallam universitetas atsirado jungiantis ir bendradarbiaujant įvairioms smulkesnėms aukštesniojo mokslo institucijoms. Taigi galima sakyti, kad šios aukštosios istorija prasidėjo dar 1836 metais, kuomet įsikūrė pirma institucija – Sheffeild Collegiate School, vėliau tapsianti Sheffield Hallam universiteto dalimi.
Universitetas yra koncentruotas į žmones ir jų potencialą, todėl nors ir skiriama labai daug lėšų ir dėmesio aukščiausio lygio patalpoms ir įrangai įsigyti, tačiau visa tai daroma tik tam, kad universiteto darbuotojams ir studentams būtų suteiktos kuo geresnės sąlygos jų darbui.
Kitas svarbus punktas universiteto gyvenime yra aplinkos apsauga. Universitetas šiemet pagal The Green League vertinimą užėmė 14 vietą iš 143 Didžiosios Britanijos universitetų pagal tokius kriterijus kaip atliekų mažinimas ir perdirbimas, universiteto bendruomenės įtraukimas į aplinkosauginę veiklą ir kt.
Teikiamame išsilavinime universitetas turi išsikėlęs labai aiškų tikslą – paruošti studentą ne šiaip darbui, o karjerai, taigi, pakloti kelią sėkmingai ir turtingai jo ateičiai. To siekiama samdant patyrusius dėstytojus, kurie yra savo srities specialistai ir gali suteikti ne tik teorinių žinių, tačiau pamokyti studentus iš savo patirties bei suteikti praktinių patarimų. Be abejo, tikslo pasiekti padeda ir aukštos kokybės įranga, kuri suteikia studentams galimybę atlikti reikiamus tyrimus, simuliuoti darbo aplinką, rinkti informaciją ir pasiruošti visiems būsimos karjeros teikiamiems iššūkiams.

Universitetas teikia aukščiausio lygio mokymosi priemones ir sąlygas:

 • Biblioteka veikia kasdien visą parą;
 • Siūloma daugybė darbo vietų individualiam mokymuisi bei galimybė išsinuomoti didesnes patalpas darbui grupėse;
 • Teikiamos visos IT galimybės, galima naudotis universiteto kompiuteriais, nemokamu WiFi, prisijungti prie universiteto elektroninės sistemos;
 • Bibliotekos rūsyje veikia valgykla, kuri taip pat sesijos laikotarpiu dirba iki vėlumos;
 • Bibliotekoje galima bet kuriuo metu gauti pagalbą, o jei jos nereikia, galima viską daryti savarankiškai, kadangi yra įdiegta self-check sistema;
 • Yra galimybė skanuoti, kopijuoti ir spausdinti;
 • Galima skolintis ne tik knygas, bet ir video medžiagą DVD diskų formatu, aparatūrą ir kt.

Informaciją apie bibliotekos turimus resursus galima rasti šioje svetainėje. Net 89% apklaustų studentų teigė, kad jie yra labai patenkinti universiteto teikiamomis sąlygomis ir paslaugomis mokymuisi.
Taip pat universitete yra įsteigtas ir Mokymo Centras, kuriame vyksta įvairiausi įgūdžių ugdymo workshop‘ai, mokymai ir kitokio tipo užsiėmimai. Jų metu studentai gali išmokti kritinio mąstymo, akademinio rašymo ir kitokių įgūdžių, kurie pravers tiek studijuojant tiek ir vėliau. Taip pat vykdomi įvairūs projektai tarp fakultetų ar su partnerių institucijomis, kurių metu studentai skatinami dalyvauti ir įgyti kiek kitokios patirties bei patirti universiteto teikiamą įvairovę.
Greta materialinių išteklių universitetas taip pat siūlo ir kitokią pagalbą – jame yra suburta didžiulė komanda žmonių, pasiskirsčiusių į skirtingus centrus ir institucijas, teikiančias studentams reikalingą pagalbą pačiais įvairiausiai klausimais.

The Student Advice and Information Center gali suteikti pagalbą šiais klausimais:

 • Orientacija ir įsikūrimas universitete;
 • Studentui tinkamiausių kursų ir modulių pasirinkimas;
 • Rezervuoja susitikimus su atitinkamu specialistu, jei studentas ateina su problema, kurios jie negali išspręsti ir nežino, kur daugiau kreiptis;
 • Nukreipia pas specialistus, teikiančius pagalbą ir specialias sąlygas studentams su negale;
 • Pagelbėja tarptautiniams studentams integruotis į universiteto bendruomenę taip palengvindami socialinės integracijos svečioje šalyje procesą.

Iškilus bet kokiai problemai į šį centrą galima užsukti be jokios išankstinės registracijos ir studentui bus suteikta reikalinga pagalba bei asmeninė konsultacija su specialistu. Jei konsultuotis akis į akį nedrąsu ar nėra galimybių, visada galima kreiptis ir elektroniniu paštu ar telefonu.

Careers and Employability Center buvo įkurtas siekiant suteikti studentams kuo geresnes karjeros perspektyvas. Šio centro tikslas – padėti studentams priimti apgalvotus sprendimus ir teisingai planuoti ateitį taip nutiesiant prieš save kuo lygesnį kelią būsimos karjeros link, jame galite sulaukti tokios pagalbos:

 • Gali pagelbėti ieškant darbo nepilnu etatu;
 • Siūlo įvairių veiklos variantų (nuo savanorystės iki savarankiškos veiklos vystymo), padėsiančių įgyti darbinės patirties;
 • Teikia konsultacijas apie karjerą baigus studijas tiek apie karjeros kūrimą įmonėje, tiek apie savarankiškos veiklos kūrimą;
 • Padeda tapti sėkmingesniu darbo paieškose – pagelbėja rašant CV, padeda praktikuotis interviu, teikia instrukcijas kaip teisingai pateikti paraišką dėl darbo;
 • Teikia informacija, padėsiančią geriau suprasti įdarbinimo ir tinkamo kandidato pasirikimo procesus.

Kad studento gyvenimas Sheffield‘e nebūtų nykus, teikiamos ir įvairios laisvalaikio bei socialinio gyvenimo galimybės, kuriomis kviečiami pasinaudoti visi norintys:
Sheffield Hallam Active – universiteto sporto centras, teikiantis galimybę užsiimti pačiomis įvairiausiomis sporto rūšimis.
Universiteto studentų sąjunga – vykdo įvairiausią veiklą kurią studentai gali ir koordinuoti ir joje dalyvauti. Vienas iš sąjungos projektų – patarimų centras, kuriame studentai gali gauti patarimus pačiais įvairiausiais gyvenimo klausimas. Viena iš patarimų centro dalių yra projektas „Pinigų daktaras“, kuriame galima gauti be galo naudingų patarimų visiems aktualiais finansų klausimais. Taip pat veikia ir sporto sąjunga, kurioje galima prisijungti prie jau egzistuojančių komandų, bet daugiau nei pusė šimto pačių įvairiausių draugijų, kurios užsiima visokiausia veikla – jei tik yra noro ir entuziazmo galima jungtis prie bet kurios iš jų ar įkurti naują.

 

Universitetas siūlo savo būstus. Visą mokymosi laikotarpį galima gyventi universiteto bendrabutyje, tame pačiame kambaryje arba keisti gyvenamą vietą. Bendrabučio privalumai yra tai, kad į sąskaitą iškart įskaičiuoti visi komunaliniai mokesčiai, taigi užtenka sumokėti tik vieną sąskaitą ir nereikia sukti galvos, taip pat bendrabučiai yra išsidėstę netoli universiteto ir studentų pamėgtų vietų, todėl visada būsi apsuptas judesio ir nesunkiai galėsi įsilieti į studentišką gyvenimo ritmą.
Jei nusprendžiate gyventi universiteto teikiamame būste turite žinoti, kad sutartis jus įpareigoja ten išgyventi visus akademinius metus, todėl norėdami išsikraustyti turėsite surasti tinkamą kandidatą, kuris užimtų jūsų vietą ir perimtų jūsų nuomos įsipareigojimus.
Universitetas siūlo labai įvairaus tipo apgyvendinimą, nebūtinai bendrabučiuose, tačiau visuose būstuose stengiasi išlaikyti studentams palankias sąlygas. Būsto tipai, kuriuose galima apsigyventi Sheffield mieste:

 1. Universitetui priklausantys būstai: Bramall Court ir Charlotte Court.
 2. Universiteto partnerių būstai.
 3. Būstai iš privataus sektoriaus.
 4. Galimybė gyventi vietinėje šeimoje.

Visi universiteto parūpinami būstai (1 ir 2) yra minimaliai apstatyti standartiniais miegamojo baldais (lova, spinta, stalas, kėdė, kai kur ir praustuvė). Visus reikalingus kasdienai daiktus – patalynę, stalo įrankius ir t.t. už prieinamą kainą galima įsigyti iš universiteto jei jų nebuvo galimybės atsivežti su savimi.
Čia galima pamatyti, kokiose miesto vietose yra išsidėstę visi universiteto siūlomi būstai.
Ieškant būsto privačiame sektoriuje universitetas gali pasiūlyti tik pagalbą ir atarimus, tačiau būsto paieškas reikės atlikti savarankiškai.
Čia galite rasti apgyvendinimo formą, kurią reikia užpildyti jei pageidaujate, kad universitetas padėtų jums susirasti būstą. Formą galima pildyti nuo sausio 2, patariama tai daryti kuo anksčiau.
Pasiūlymą dėl būsto gausite tik jei pasirinksite Sheffield Hallam savo pagrindiniu prioritetu ir gausite nesąlyginį priėmimą (t.y. tik po to, kai nusiųsite savo brandos atestatą). Tačiau nepaisant to, kreiptis reikėtų kuo anksčiau, kadangi prie kiekvieno būsto susidaro eilė norinčių studentų ir kuo anksčiu kreipsitės tuo didesni šansai, kad iki vasaros vidurio prie kurio nors iš pageidaujamų būstų atsirasite sąrašo viršuje.
Čia galite susipažinti su visomis būsto suteikimo sąlygomis.

Studijų kainos nuolaida. Geriausius pasiekimus turintiems studentams suteikiama 50% nuolaida studijų kainai. Šia galimybe pasinaudoti gali stojantys tiek į bakalauro tiek į magistro studijų programas. Nuolaida suteikiama ne tik už aukštus akademinius pasiekimus, bet ir už ambicingus ateities planus bei jau nuveiktus darbus. Norėdamas pretenduoti į šią nuolaidą stojantysis turi pateikti informaciją apie savo:

 • akademinius pasiekimus;
 • reikšmingą bei naudingą veiklą (profesinis tobulėjimas, bendruomeninė ar savanoriška veikla);
 • įgūdžius, gabumus, stipriąsias savybes;
 • ateities viziją, asmenines perspektyvas, ambicijas bei ateities planus;
 • galimybę pristatyti ir atstovauti universitetą kaip jo ambasadorius.

Daugiau informacijos rasi Čia.

Akademinių pasiekimų stipendija. Suteikiama £1000 stipendija tiems, kurie turi akademinius pasiekimus atitinkančius ABB – brandos atestato vidurkis ne mažesnis kaip 9. Stipendija bus automatiškai suteika tiems, kas atitiks reikalavimus. Stipendija ji bus išmokama per 2 kartus, £500 rudens semestro pradžioje ir £500  vasario mėnesį. Pirmieji £500 bus pervesti į  SHU studento kortelę ir juos galėsite panaudoti universitete, likusieji £500 bus išmokėti grynais pinigais.

Daugiau informacijos rasi Čia.

Bakalauras

Reikalaujamas išsilavinimas

Stojant šį universitetą dėmesys yra kreipiamas į pažymius ir Brandos atestato vidurkį, kuris turi būti ne žemesnis kaip 8.

 • Pažymių išrašas - jei dar nesi baigęs mokyklos, būtina prisegti pažymių išrašą. Smulkesnę informaciją kaip pildyti išrašą ir kada jis reikalingas, rasi čia.
 • Brandos atestatas – jei jau esi baigęs mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie Kastu stojimo anketos prisegti savo Brandos atestatą.

Anglų kalbos reikalavimai

Svarbu, jog anglų kalbos testo rezultatai universitetą pasiektų iki Liepos 31d.

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • IELTS - 6.0
 • TOEFL – 80
Magistras

Reikalaujamas išsilavinimas

Į magistro studijų programas gali stoti visi, baigę universitetą arba besimokantys paskutiniame kurse. Studijos kurias baigei ar tebesimokai turi būti panašios krypties kaip ir tos, į kurias nori stoti, kadangi priėmimas yra paremtas ECTS kreditų suderinamumu.

 • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus Tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai. Kai siunti anketą paskutiniame kurse, diplomą reikia prisegti vėliau, kai tik jį gausi.
 • Bakalauro diplomas – jei jau esi baigęs aukštąją mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie anketos prisegti savo Bakalauro diplomą.

Anglų kalbos reikalavimai

Svarbu, jog anglų kalbos testo rezultatai universitetą pasiektų iki Liepos 31d.

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • IELTS - 6.5
 • TOEFL - 90
Top-up

Reikalaujamas išsilavinimas

Į Top-up (Tęstinės studijos) gali stoti baigę kolegiją ar universitetą arba besimokantys paskutiniuose kursuose ir norintys perstoti. Stojant į Top - up reikia turėti 120-180 ECTS kreditų, todėl stodamas įsitikink, kad jų turi pakankamai. Studijos kurias baigei ar tebesimokai turi būti panašios krypties kaip ir tos, į kurias nori stoti, kadangi priėmimas yra paremtas ECTS kreditų suderinamumu. Baigęs tęstinių studijų programą gausi bakalauro diplomą.

 • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus Tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai.
 • Aukštosios mokyklos baigimo diplomas - Jei jau esi baigęs aukštąją, išrašo nereikia, užtenka prisegti savo Aukštosios mokyklos baigimo diplomą.

Anglų kalbos reikalavimai

Svarbu, jog anglų kalbos testo rezultatai universitetą pasiektų iki Liepos 31d.

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • IELTS - 6.0
 • TOEFL – 80
Skambinti
Siųsk užklausą