Artevelde University of Applied Sciences

Ghent
Apie universitetą
Stojimo reikalavimai
Apgyvendinimas
Žemėlapis

Artevelde University of Applied Sciences –studijuok tai, kas labiausiai patinka, studijų programą kurkis pats!

Studijuodamas Artevelde tu turėsi galimybę išnaudoti savo talentus ir juos tobulinti. Universitetas suteikia galimybę savo karjeros planą kurtis pačiam: daugybė pasirenkamųjų kursų, praktikos galimybės, savanoriški kursai, gretutinės studijos, specialistų rengimo užsiėmimai. Būtent studentas kontroliuoja, kokia linkme nori pasukti savo studijas.

Šiame universitete patiks mokytis tiems, kurie siekia išsilavinimo su daugybe galimybių realizuoti save, nori patys nuspręsti kaip atrodys jų studijos bei spręsti visuomenei kylančias problemas, pasitelkiant kūrybingumą ir inovatyvius sprendimus. Artevelde aukštoji mokykla siekia suteikti tokį išsilavinimą, kuris leistų studentams tobulėti kaip asmenybėms, ragintų mąstyti kritiškai bei globaliai.

„You name it, we have got it.“

Švietimo ateitis yra skaitmeninė! Būtent todėl universitetas deda visas pastangas, jog paskaitose būtų naudojamos tik naujausios ir inovatyviausios mokymosi platformos, kurios įtrauktų, padėtų ir motyvuotų studentus. O universiteto pastatuose studentai taip pat gali rasti naujausias technologijas: VR/AR, modernios medijos laboratorijos, filmavimo/ garso įrašymo kambariai.

Ghent miestas

Artevelde universitetas yra įsikūręs pačiame Europos centre, Ghent mieste. Gyvendamas čia, turėsi daug galimybių keliauti: 30 min. traukiniu iki Briuselio, tik 3 valandų kelionė iki Paryžiaus ar Amsterdamo, o Londonas laukia kitoje Šiaurės jūros pusėje. Kadangi Ghent yra daugiausiai studentų turintis Flanders regiono miestas, lengvai susirasi draugų iš viso pasaulio. O kur dar unikali, viduramžius primenanti, aplinka su kanalais, senais pastatais bei daugybe renginių!

 

Bakalauras

Reikalaujamas išsilavinimas

 • Pažymių išrašas - jei dar nesi baigęs mokyklos, būtina prisegti pažymių išrašą. Smulkesnę informaciją kaip pildyti išrašą ir kada jis reikalingas, rasi čia.
 • Brandos atestatas – jei jau esi baigęs mokyklą, išrašo nereikia, užtenka anketoje prisegti savo brandos atestatą.

 

Pastaba! Motyvacinis laiškas yra NEprivalomas dokumentas stojant į šio universiteto programas.

 

Anglų kalbos reikalavimai

SVARBU: anglų kalbos testo sertifikatą privaloma pateikti kartu su visais dokumentais, atsiunčiant anketą. Universitetas nesvarsto stojimo anketų be anglų kalbos testo rezultatų, todėl sertifikatą privaloma pateikti iki stojimo pabaigos. Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • Duolingo - 110
 • IELTS - 6.5
 • TOEFL - 79 (institution code B527)

 

Ghent

Puiki žinia! Artevelde University of Applied Sciences gali atvykstantiems studentams suteikti savo bendrabučius. Tačiau vietų visiems tikrai nėra, todėl labai svarbu dėl būsto paraišką pateikti kuo anksčiau!

Paraiškos dėl būsto teikiamos gegužės mėnesį. ČIA rasi daugiau informacijos apie tikslią datą, nuo kada galima pradėti teikti paraiškas dėl būsto, paraiškos teikimo procesą ir t.t.

Artevelde siūlomo būsto kainos – nuo 320 iki 590 Eur/mėn., priklausomai nuo kambario tipo. Taip pat kiekvieną mėnesį mokamas nekintantis 110 Eur mokestis už komunalines paslaugas (elektra, šildymas, vanduo, internetas).

Kambariai

Visi nuomojami kambariai yra su lovomis (be čiužinių), stalu (be kėdės), spinta, kriaukle ir veidrodžiu. Kai kurie kambariai turi privačius dušus, tualetą, virtuvę ar šaldytuvą. Daugiau sužinoti apie Artevelde siūlomą būstą gali ČIA. Artevelde siūlomi būstai yra šie:

 • Bagatten House - Bagattenstraat 16, 9000 Ghent
 • Savaan and Jeruzalem House - Savaanstraat 76, 9000 Ghent
 • Poort House - Kortrijksepoortstraat 254, 9000 Ghent
 • Baudelo Upkot - Steendam 75, 9000 Ghent
 • Bro Upkot - Ebergiste de Deynestraat 15, 9000 Ghent
 • Ter Plaeten Upkot - Sint-Lievenslaan 12, 9000 Ghent

Būsto nuoma Ghent mieste privačioje rinkoje

Jei planuoji nuomotis kambarį Ghent mieste privačioje rinkoje, tuomet svarbu pradėti ieškoti kaip įmanoma anksčiau, todėl, kad studentams skirtų kambarių paklausa yra didesnė nei tokių būstų pasiūla.

Nuomos kainos Ghent mieste vidutiniškai siekia nuo 400 Eur/mėn už standartinį kambarį iki 700 Eur/mėn už studijos tipo būstą su vonia ir virtuve (komunaliniai mokesčiai įskaičiuoti). Prieš pasirašant sutartį dėl būsto, įsitikink, kad nėra jokių papildomų mokesčių (pvz. už dujas, internetą, remonto darbus ir pan.)

Būsto savininkas, greičiausiai, paprašys susimokėti depozitą, prieš prasidedant nuomai. Didžiausia depozito suma gali būti lygi dviejų mėnesių nuomos dydžiui (taigi, ~1400 Eur).

Patikimos svetainės ieškoti studentiškų būstų:

Būkite atidūs! Internete pasitaiko nemažai apgaulingų skelbimų, ypatingai, jei ieškote socialinėse medijose (pvz. Facebook). Jei abejoji ar būstas, kurį radai, nėra apgaulė, glai kreiptis į Artevelde „Housing Department“. Jei pasiūlymas pernelyg geras, kad būtų tiesa, tikriausiai tai apgavystė!

Studentų kontaktai
Studentų, kurie šiuo metu studijuoja arba studijavo šioje aukštojoje mokykloje, kontaktai. Gali su jais susisiekti ir sužinoti daugiau apie jų studijas ir gyvenimą  :)
Rokas Staputis
International Graphic and Digital Media (Bachelor)
https://www.facebook.com/rstaputis
Simona Danieliūtė
International Business Management (Bachelor)
https://www.facebook.com/danieliutee