Stojimo anketa
Nemokamos konsultacijos
+370 684 44220
Jönköping University

Septynios priežastys, kodėl verta mokytis Jönköping University Švedijoje

Kviečiame susipažinti su Jönköping University – vienu tarptautiškiausių universitetų Švedijoje. Štai 7-nios priežastys, kodėl Jönköping University taip traukia studentus iš viso pasaulio:

1. Tarptautinė aplinka.

Jönköping University – tikras tarptautinių universitetų lyderis Švedijoje. Virš 350 universitetų – partnerių visame pasaulyje ir virš 70 užsienio studentų pačiame universitete – tokia multikultūrinė aplinka sups Tave kiekvieną dieną. Savaime suprantama, kad diplomas, kurį įgysi,  bus plačiai vertinamas ir svarus siekiant tarptautinės karjeros.

2. Tarptautinė karjera

Ar žinojai, kad Švedijoje „gimė“ daugybė visame pasaulyje atpažįstamų ir svarbių kompanijų kaip „IKEA“, „H&M”, „Volvo”, „TetraPak”, “„Husquarna”, „AstraZeneca“, „Ericsonn“ ir kitų? Šių kompanijų patirtis puikiai perduodama Švedijos studentams. Galbūt ir Tu gali tapti dar vienos tarptautinės naujienos kūrėju?

3. Praktinė darbo patirtis

Universitetas naudojasi visomis galimybėmis žinias išbandyti praktiškai: dalis lektorių yra profesinių aukštumų  pasiekę profesionalai, daugybė kompanijų studentus priima praktikai, o paskaitų metu nagrinėjamos realios situacijos bei dirbama prie tikrų projektų.

4. Aukšti įvertinimai ir akreditacijos

        Jönköping University – nuolatos puikiai įvertinamas ir visas akreditacijas turintis universitetas. Štai, pavyzdžiui, 2015-aisiais, Jönköping University tapo pirmuoju Švedijos universitetu gavusiu abi EQUIS ir AACSB akreditacijas. Daugiau informacijos galima rasti čia:

 Jönköping University education rankingresearch ranking and accreditations.

5. Plačios galimybės mokytis bei dirbti naudojant tik anglų kalbą

Beveik visi šveda puikiai kalba angliškai, todėl, tiek universitete, tiek daugelyje įmonių, tikrai nepajusi kalbos barjero. Anglų kalba yra paruoštos specialios programos, anglų kalba naudojama ir verslo projektuose.

6. Saugu, švaru ir modernu

Nors Švedijoje ir būsi naujokas, čia visada jausies saugiai ir patogiai: jau ne vienus metus Švedija įvardinama tarp geriausių gyvenimui šalių (UN Human development index).

7. Jönköping miestas

Jönköping miestas, kuriame gyvensi turi viską, ko reikia jaunai širdžiai – bendraminčiai iš viso pasaulio, gyvybingas centras, romantiškos Vättern ežero pakrantės bei įkvepiantis aktyvus laisvalaikis.

Fakultetai

Nuo pat įkūrimo 1994 metais Jönköping International Business School (JIBS) sparčiai auga: plečiami mokymo kursai, bakalauro ir magistro programos bei atliekami tyrimai. Universitetas turi galimybę samdyti aukštos kvalifikacijos profesorius, taigi Skandinavijoje JIBS greitai įsitvirtino kaip stipriausia akademinė vieta, skatinanti verslumą. Universiteto atliekami prekybos, infrastruktūros, regiono vystymosi, žiniasklaidos valdymo, šeimos nuosavybės, mokesčių teisės tyrimai pripažįstami tarptautiniu mastu. Kiekviena JIBS programa yra tiesiogiai susijusi su pramone. Fakultetas turi net 200 bendradarbiaujančių universitetų 65 šalyse. JIBS vykdo programas, kurių metu studentai gali nuolat stažuotis Švedijos įmonėse ir universitete įgytas teorines žinias pritaikyti praktikoje. Trečdalis JIBS studentų yra atvykę iš užsienio ir atstovauja beveik 80 šalių. Užsienio šalių studentai yra visiškai integruojami į JIBS, tad besimokydami čia Jūs tampate pasaulinio tinklo dalimi visam savo karjeros laikotarpiui. Atlikdami pasaulinio lygio tyrimus ir artimai bendradarbiaudami su verslu bei pramone, JIBS gali pasiūlyti mokymo programas, atspindinčias dabarties realijas. Modernus fakultetas, įsikūręs klestinčio miesto centre, gali pasiūlyti idealią studijų aplinką.

! Šis fakultetas 2015 m. kovo mėnesi gavo EQUIS bei AACSB dvigubą kokybės akreditaciją. Tai reiškia, kad nuo šiol Jönköping International Business School (JIBS) priklauso elitinei tarptautinio verslo aukštųjų grupei. Jai priklauso tik apie 100 verslo fakultetų iš viso pasaulio. Universiteto atstovas teigia, kad šis universiteto kokybės įvertinimas yra itin reikšmingas ne tik darbuotojams, bet ir studentams. Baigę studijas Jönköping tarptautinio verslo fakutete studentai turės pranašumą darbo rinkoje. Jönköping International Business School (JIBS) - vienintelis Švedijoje fakultetas gavęs šią kokybės akreditaciją.

Štai School of Engineering turi apie 1800 studentų ir yra viena iš didžiausių įstaigų, teikiančių inžinerinį išsilavinimą Švedijoje. Ji yra prestižinio pasaulyje pirmaujančių inžinerijos mokyklų susivienijimo CDIO Initiative™ (Conceive – Design – Implement – Operate) narė. Šis fakultetas įsikūręs viename sparčiai besiplečiančiame Småland regione, kurio pramonėje vyrauja mažos ir vidutinio dydžio įmonės. School of Engineering inžinerijos programos sudarytos glaudžiai bendradarbiaujant su verslo bendruomene ir siekiant suteikti kuo platesnį techninį išsilavinimą. Kitas svarbus School of Engineering uždavinys atsispindi programose, siūlančiose kompetencijos vystymą jau dirbantiems pramonėje. School of Engineering pasižymi dabartinei visuomenei aktualiomis savybėmis: tarptautine atmosfera, verslumu, novatorišku mokymu, sąveika tarp ekonomikos ir technologijų informacinėje visuomenėje bei produkcijos sistemomis mažoms bei vidutinio dydžio įmonėms.

School of Education and Communication studijuoja apie 5000 studentų. Kaip ir kiti Jönköping universiteto fakultetai, šis yra sudaręs sutartis su įvairių šalių universitetais bei siūlo galimybę tam tikrą studijų laiką praleisti ir kitų šalių universitetuose kaip "exchange student", čia gali rasti šio fakulteto partnerius iš viso pasaulio. Education and Communication fakultetas palaiko glaudžius ryšius su visuomene ir bendradarbiauja keliose skirtingose srityse. Labai svarbus siūlomas studijų elementas yra siūlomos praktikos, kurios padeda jaunimui įsitraukti į darbo rinką - apie praktikos galimybes studijų metu skaityk čia.

Jönköping miestas

Jönköping yra dešimtas pagal dydį Švedijos miestas, įsikūręs regione, garsėjančiame novatoriškumu ir verslumu. Studentai gyvena taikioje ir saugioje aplinkoje, tačiau čia netrūksta ir gyvybingo naktinio gyvenimo - daugybės kavinių, barų ir restoranų. Miestas nuolat plečiasi, susisiekimas Jönköping mieste yra paprastas ir greitas, nesvarbu, kaip jūs keliautumėte – autobusu, dviračiu ar netgi pėsčiomis. Visai netoli universiteto teritorijos yra bibliotekos, teatrai, sporto centrai, parkai, muziejai, kino teatrai, viešbučiai, restoranai, barai, kavinės, parduotuvės ir trijų kilometrų ilgumo paplūdimys. Turint omenyje, kad Jönköping mieste gyvena 126 000 žmonių, ši aukštoji mokykla, globojanti 11 000 studentų, yra svarbi bendruomenės dalis. Studentai atlieka svarbų vaidmenį miesto kultūriniame gyvenime, įsitraukdami į pramogas bei sukurdami tarptautinę atmosferą, paversdami Jönköping tikru studentų miestu.

Užsienio studentai būstą gali susirasti patys arba per universitetą. Visgi rekomenduojama, kad studentai dėl apgyvendinimo kreiptųsi į universitetą, kadangi taip lengviau užtikrinti, kad jie gaus saugią gyvenamąją vietą. Be to, Jönköping gali būti sunku susirasti  būstą pačiam.
 
Universitetas neturi savo gyvenamųjų patalpų, bet nuomoja butus ir kambarius miesto bei privačių apgyvendinimo įstaigų pagalba. Užsienio studentai turi kreiptis dėl būsto į universiteto centrinę administraciją. Dabartinė apgyvendinimo koordinatorė yra Carina Hedfors. Jos elektroninio pašto adresas yra:  accommodation@hj.se.
 
Nuomos kaina vidutiniškai svyruoja nuo 1800 iki 3000 SEK (188-313 EUR) per mėnesį priklausomai nuo vietos, būsto dydžio, baldų ir pan. Dažniausiai į nuomą būna įskaičiuota elektra, šildymas ir vanduo. Telefonas yra apmokestinamas papildomai.
 
Universitetas garantuoja būstą užsienio studentams, kurie buvo priimti į universitetą ir kreipėsi dėl apgyvendinimo iki nurodyto termino pabaigos. Kreiptis dėl būsto reikia internetu, per Jönköping University apgyvendinimo svetainę. Tam, kad būstas būtų garantuotas, visi užsienio studentai turi užregistruoti savo atvykimo informaciją netgi tuo atveju, jei neatvyksta per nurodytas atvykimo datas ir/ar nereikalauja „pick-up“ paslaugų.
 
Atvykimo informacija ir „pick-up“
Atvykimo informacija turi būti registruojama internetu tame pačiame puslapyje, kur studentas kreipėsi dėl apgyvendinimo. Universitetas siūlo „pick-up“ („pasitikimo“) paslaugą studentams, atvykstantiems per nurodytas atvykimo datas. Tam reikia, kad studentai užregistruotų savo atvykimo informaciją.
Studentai iš Entré (Tarptautinė studentų asociacija) pasitinka atvykstančius nurodytomis datomis studentus Jönköping oro uoste, autobusų ir traukinių stotyse ir palydi juos į apgyvendinimo vietas. Studentams, atvykstantiems nenurodytomis datomis, ši paslauga nėra teikiama.
 
                    
Bakalauras

Reikalaujamas išsilavinimas

Stojant į Jonkoping universitetą labai svarbu turėti gerą pažymių vidurkį, atitikti keliamus reikalavimus ir atsiųsti reikiamus dokumentus laiku.

  • Pažymių išrašas - jei dar nesi baigęs mokyklos, būtina prisegti pažymių išrašą. Smulkesnę informaciją kaip pildyti išrašą ir kada jis reikalingas, rasi čia.
  • Brandos atestatas – jei jau esi baigęs mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie anketos prisegti savo Brandos atestatą.

Anglų kalbos reikalavimai

Svarbu, jog anglų kalbos testo sertifikatą atsiųstum iki BALANDŽIO 15 d.*Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

  • IELTS – 6.5 (ne mažiau nei 5.5 iš kiekvienos dalies).
  • TOEFL - 90 (ne mažiau 20 turi būti surinkta writing dalyje. TOEFL testo rezultatai privalo būti nusiųsti tiesiogiai iš centro, kuriame laikei testą).

* Jeigu visgi niekaip negalėsi gauti IELTS/TOEFL sertifikato iki Balandžio 15 d. -  kuo skubiau (ir kuo anksčiau) susisiek su Kastu konsultante Laima - ji tave informuos ar universitetas galės tau suteikti išimtį ir svarstyti tavo anketą bei palaukti anglų kalbos testo sertifikato. (Atmink, jeigu bus suteikta išimtis, turėsi pateikti registracijos į IELTS/TOEFL testą dokumentą).

Magistras

Reikalaujamas išsilavinimas

Į magistro studijų programas gali stoti visi, baigę universitetą arba besimokantys paskutiniame kurse. Studijos kurias baigei ar tebesimokai turi būti panašios krypties kaip ir tos, į kurias nori stoti, kadangi priėmimas yra paremtas ECTS kreditų suderinamumu.

  • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus Tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai. Kai siunti anketą paskutiniame kurse, diplomą reikia prisegti vėliau, kai tik jį gausi. ĮSIDĖMĖK, Prie anketos būtinai turi prisegti dokumentą (anglų kalba), patvirtinantį, kad studijuoji ir šiais metais baigsi savo studijas. Dokumentas turi būti patvirtinas universiteto administracijos.
  • Bakalauro diplomas – jei jau esi baigęs aukštąją mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie anketos prisegti savo Bakalauro diplomą.

Anglų kalbos reikalavimai

Svarbu, jog anglų kalbos testo sertifikatą atsiųstum iki BALANDŽIO 15 d. *Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

  • IELTS – 6.5 (ne mažiau nei 5.5 iš kiekvienos dalies).
  • TOEFL - 90 (ne mažiau 20 turi būti surinkta writing dalyje. TOEFL testo rezultatai privalo būti nusiųsti tiesiogiai iš centro, kuriame laikei testą).

*Jeigu visgi niekaip negalėsi gauti IELTS/TOEFL sertifikato iki Balandžio 15 d. -  kuo skubiau (ir kuo anksčiau) susisiek su Kastu konsultante Laima - ji tave informuos ar universitetas galės tau suteikti išimtį ir svarstyti tavo anketą bei palaukti anglų kalbos testo sertifikato. (Atmink, jeigu bus suteikta išimtis, turėsi pateikti registracijos į IELTS/TOEFL testą dokumentą).

Skambinti
Siųsk užklausą