Willem de Kooning Academy

Rotterdam
Apie universitetą
Stojimo reikalavimai
Apgyvendinimas
Žemėlapis

Willem De Kooning Academy – geriausia reklamos meistrų kalvė Nyderlanduose

Universitetų reitingai vieningai skelbia – tai viena prestižiškiausių švietimo įstaigų Nyderlanduose bei pati prestižiškiausia šalies reklamos industrijoje.

Willem De Kooning Academy  – pagrindinė Roterdamo, antrojo pagal dydį Nyderlandų miesto, menų mokykla bei svarbus Rotterdam University of Applied Sciences padalinys.

Miestui strategiškai svarbi įstaiga

Istorijoje tai dažnai kartojasi – antrasis šalies miestas ilgą laiką būna užmirštas. Taip nutiko ir Roterdame: po Antrojo pasaulinio karo vėl augo uostas, daugėjo imigrantų, tačiau investicijų į miestą trūko. Vieną dieną visi pabudo iš sapno ir puolė Roterdamą gaivinti: atstatyti, modernizuoti, kurti verslus, švietimo įstaigas ir taip... kol visiems kitiems nušluostė nosis! Rotterdam University of Applied Sciences ir jo pagrindinis menų institutas Willem De Kooning Academy – ne išimtis. Ypač didelio dėmesio sulaukęs universitetas turi ne tik mokslininkų bei praktikų, bet ir ištisą sociologų komandą, kurie dirba prie šio miesto žavesio puoselėjimo. Svarbi žavesio dalis – ypač didelė ir multikultūrinė studentų bendruomenė.

Kaip iš meno uždirbti pinigų

Willem De Kooning Academy  gali skambėti kaip ateities menininko svajonė: čia jūs naujausiais įrankiais mokotės kurti tai, ko jau dabar trokšta visi: įvaizdį, madą, reklamą. Teorinės žinios + praktinis darbas + verslo pagrindai  – tokia yra įvairiapusio XXI amžiaus specialisto formulė. 

Studijų metu sprendžiate, ką mokysitės toliau

Ypač lanksti ir moderni universiteto sistema leidžia mokytis ne tik tai, kas iš anksto surašyta programoje, bet ir tai, kas jums yra artimiausia arba tai, kur jaučiate turintys spragų. Taigi, netgi turėdami kiek kitokį tvarkaraštį negu jūsų kursiokai, gausite tą patį laipsnį. Sunku apsispręsti patiems? Visus studijų metus jus konsultuoja specialūs studijų „koučeriai“ ir konsultantai.

Nuolatinė menų virtuvė

Ne vienas kuriantis (ypač vizualius menus) žino, kad geriausias „portfolio“ gimsta ne pamokų metu, o laisvalaikiu. Willem De Kooning Academy  suteikia visas progas pristatyti šias idėjas: nuo kasmetinių „portfolio mugių“ iki konkrečių pokalbių su įmonėmis. Universiteto bendruomenė ypač plati, todėl įvertinimus gausite iš pusės pasaulio lūpų!

 

Bakalauras

Reikalaujamas išsilavinimas
 • Pažymių išrašas - jei dar nesi baigęs mokyklos, būtina prisegti pažymių išrašą. Smulkesnę informaciją kaip pildyti išrašą ir kada jis reikalingas, rasi čia.
 • Brandos atestatas – jei jau esi baigęs mokyklą, išrašo nereikia, užtenka anketoje prisegti savo Brandos atestatą.

 

 

Pastaba! 

 • Motyvacinis laiškas yra NEprivalomas dokumentas stojant į šio universiteto programas.
 • Stojant į Willem de Kooning Academy BŪTINA pateikti savo gimimo liudijimą ir jo oficialų vertimą į anglų kalbą.
 • Vienas iš stojimo etapų į Willem de Kooning Academy yra Admission Exam (reikės atlikti papildomas stojamąsias užduotis).
Anglų kalbos reikalavimai

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • turėti anglų kalbos pažymį Brandos atestate ir išlaikyti Anglų kalbos valstybinį egzaminą (egzamino rezultatas nėra svarbus, svarbiausia, kad jį išlaikytum)*

           arba

 • išlaikyti IELTS arba TOEFL testą.

*Jeigu nori pasitikrinti ar tavo anglų kalbos žinios yra pakankamos studijuoti Nyderlandų aukštosiose – suteikiame galimybę laikyti Oxford anglų kalbos testą. Nors anglų kalbos testas nėra reikalaujamas, patartina žinoti savo galimybes ir kalbos lygį.

 

DĖMESIO! Situacija su būsto paieška atvykstantiems studentams Nyderlanduose yra komplikuota! Kiekvienais metais Nyderlandus studijoms renkasi vis daugiau tarptautinių studentų. Augant skaičiams būstą susirasti tampa vis sudėtingiau, nes šalies universitetai nėra tiesiogiai atsakingi už studentų apgyvendinimą (neturi savo bendrabučių). Mes norime tave įspėti, kad būsto paieškos pareikalaus daug laiko ir pastangų, todėl labai svarbu būsto pradėti ieškoti kuo ankščiau (balandžio/gegužės mėnesiais) ir į šį klausimą žiūrėti labai rimtai. 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kadangi WdKA yra Rotterdam University of Applied Sciences padalinys, informacija apie būsto paieškas yra pateikta būtent šios mokyklos internetinėje svetainėje

Ši aukštoji mokykla kiekvienais metais studentams rezervuoja 220 kambarių iš SSH Short Stay agentūros. 

 • Studentai gali rinktis taro trijų pastatų: Hatta, Erasmus International House ir Robert Baeldestraat

 • Kambario nuomos kaina svyruoja tarp 420 ir 640 eur. per mėnesį, priklausomai nuo kambario dydžio ir pastato

 • studentai gali išsinuomuoti kambarį vieniems akademiniams metams

 • registracija dėl būsto atidaroma gegužės 14 d. 12 h. (data gali kisti, todėl visada pasitikrinkite oficialų aukštosios mokyklos puslapį), rekomenduojame registruotis kaip galima greičiau, nes būstas gali būti išgraibstomas per kelias valandas.

Smulkų kreipimosi dėl būsto proceso paaiškinimą rasite ČIA.

Taip pat nepamirškite perskaityti svetainės Rental Guide, jame rasite visus atsakymus į aktualiausius klausimus.

Jei universiteto siūlomas variantas jums netinka, visada galite ieškotis būsto savarankiškai.

Įprastai nuomos kaina privačioje rinkoje gali svyruoti nuo 300 eur. už kambarį iki 1500 eur. už apartamentus. Kadangi būstai privačioje rinkoje nuomuojami visame Rotterdame, ČIA rasi daugiau informacijos apie šio miesto dalis. Pateikiame keletą nuorodų, kurios gali būti naudingos ieškant gyvenamosios vietos Roterdame.

Jeigu būsto nepavyktų susirasti būnant Lietuvoje, rekomenduojame susirasti laikiną būstą, kadangi nuvykus į Rotterdamą paieškos bus paprastesnės ir greitesnės nei ieškant per atstumą. Paprastai universitetas stengiasi pagelbėti studentams, atsidūrusiems tokioje situacijoje ir siūlo laikinus sprendimus, tačiau taip pat gali būti naudinga žinoti kitokias alternatyvas. Rekomenduojame apsistoti hostelyje ar paieškoti laikino būsto Airbnb arba Booking (bei kitose laikino būsto nuomos) svetainėse. 

Dėl platesnės informacijos apie apgyvendinimą studijuojant kreipkitės į:

Student Housing Office:

T. +31 (0)10 794 5922

E. coia-housing@hr.nl

Daugiau informacijos apie apgyvendinimą studijuojant Willem de Kooning Academy arba Rotterdam Business School rasite ČIA

 

Studentų kontaktai
Studentų, kurie šiuo metu studijuoja arba studijavo šioje aukštojoje mokykloje, kontaktai. Gali su jais susisiekti ir sužinoti daugiau apie jų studijas ir gyvenimą  :)
Austėja Malakaitė
Fashion Design (Bachelor)
2021 - 09
https://www.facebook.com/austeja.malakaite
Gabija Karvelytė
Spatial Design (Bachelor)
2021 - 09
https://www.facebook.com/karvelytegabija/photos
Ieva Grikinyte
Graphic Design (Bachelor)
2020
https://www.facebook.com/ieva.grikinyte
Ringailė Demšytė
Illustration (Bachelor)
2019 - 09
https://www.facebook.com/demsyte.ringaile