Studento istorija

Dominyka Kalikaite

Dominyka Kalikaite

Šalis
Denmark
Universitetas
UCL University College
Programa
Service, Hospitality and Tourism Management
Diplomo laipsnis
AP degree

Viskas prasidėjo, kuomet 10 klasėje KASTU atstovai apsilankė mano mokykloje ir pravedė paskaitą apie studijų galimybes užsienyje. Nuo tada mano galvoje pradėjo suktis mintys apie studijas užsienyje, galimybės ir naują kraštą, kuriame noriu studijuoti - Daniją. Tvirtai buvau apsisprendus išvykti ir pradėti naują gyvenimo etapą ten.

Kodėl pasirinkau būtent šią skandinavijos šalį? Kaip ir daugumą, mane sužavėjo universitetų požiūris į studentą kaip į asmenybę, kas iš tikrųjų ir pasitvirtina mokantis čia, danų, kaip žmonių laisvumas ir žinoma, jog gali lengvai susikalbėti nemokant danų kalbos, angliškai.

Daugiausia šiame stojimo kelyje man padėjo Kastu atstovai. Kai tik turėdavau kokį klausimą ar problemą, iškart susisiekdavau ir būdavau išklausyta. Gavau daug patarimų kaip pradėti gyvenimą svetur, ką vežtis ir kaip susitvarkyti visus dokumentus. Manau, jei ne pagalba iš Kastu atstovų, nebūtų taip lengva susikrauti lagaminus ir važiuoti ten, kur nieko nežinai.

Nors studijų linksmybes šiek tiek pakoregavo Covid -19 situacija, tačiau jau mokinuosi apie tris mėnesius ir galiu pasakyti, viskas skiriasi nuo to, kaip buvau įpratusi elgtis mokykloje. Čia drąsiai galima reikšti savo nuomonę, kreiptis į mokytojus vardais, būti savimi visais aspektais. Net jei neperskaitei, nepasiruošei pamokai, nebūsi kažkuo blogesnis už kitus, juk visi mes žmones ir danai tai puikiai pritaiko gyvenime!

Būsimiems studentams, kurie galvoja ką nori veikti gyvenime ir ar verta rinktis studijas užsienyje, galiu pasakyti tik vieną: tikrai verta! Studijos užsienyje atveria ne tik tavo širdį naujiems potyriams, bet ir naujiems išūkiams, su kurias daraisi vis brandesnis žmogus. Jei ir bus sunku, tačiau pas visus kažkada į kiemą ateina saulė, o jei ji dar pasibelžia užsienyje, tai geriausias dalykas kas gali nutikti gyvenime! Svarbu nenustoti siekti užsibrėžtų tikslų ir daug daug svajoti, nes svajonės tikrai pildosi, kai to labai nori !

Atgal į sąrašą
Kita istorija