Studento istorija

Živilė Paulaitė

Živilė Paulaitė

Šalis
Denmark
Universitetas
Zealand - Academy of Technologies and Business
Programa
Service, Hospitality and Tourism Management
Diplomo laipsnis
AP degree
Baigusi mokyklą nusprendžiau niekur nestudijuoti. Planavau skirti laiko sau ir apmąstymams, kur vis gi norėčiau įstoti. Kaip visi žinote Gap year labai populiarėja šiuolaikiniame pasaulyje, deja, aš tikrai nesijaučiau gerai priėmusi šį sprendimą. Bet šį kart ne apie tai. Savo laisvų metų nešvaisčiau veltui, didžiąją dalį leidau paieškoms, kur galėčiau studijuoti, bendravau su mane dominančių sričių, mokymo įstaigų studentais, klausinėjau begales klausimų. Deja, bet po visų paieškų priėmiau sprendimą, kad Lietuvos švietimo įstaigų kokybė ir mokymo stilius manęs netenkina, tad nusprendžiau pasidairyti plačiau. Kadangi Danijoje praleisdavau didžiąją dalį visų atostogų,( nes čia turiu giminaičių) kurią šalį rinktis nė nekilo klausimų.  
Stojimo procesas reikalavo kruopštumo ir pastangų, bet tikrai negaliu sakyti, kad buvo sunku. Kastu kolektyvas visada buvo pasirengęs padėti ir atsakyti į visus klausimus.
Atvažiavau į Danija birželį (nes turėjau tam galimybę), tad tai buvo vienas iš labai gerų sprendimų, nes dokumentų tvarkymąsis užtrunka gan ilgai, ypač kai rudens pradžioje visas įstaigas "atakuoja" tūkstančiai studentų, tad mano patarimas būtų paskubėti tvarkantis visus dokumentus atvykus čia. Žinoma, kai nepažįsti šalies, nežinai reikalavimų, įstatymų, viskas tampa dar sudėtingiau. Tad man labai pasisekė, kad visada turėjau užnugarį visais klausimais. Todėl jei kažkam iš būsimųjų studentų reikės bet kokios pagalbos, turėsite kokių nors klausimų – visada galite kreiptis. 
Apie pačias studijas pasistengsiu trumpai – Kokybe esu labai patenkinta, viskas vyksta visiškai kitaip, nei Lietuvoje. Pagrinde visada dirbame grupėmis, Vieną-du mėnesius imame vieną temą – atsiskaitome ir tik tada pradedame mokytis kažką kito. Dėstytojai visada pasirengę padėti, visada malonūs.  Jei nors kiek baiminatės dėl anglų kalbos, galiu nuraminti. Visada atsiras kalbančių prasčiau už jus, o ir šiaip, kai visi kursiokai susirinkę iš skirtinų pasaulio šalių toleracijos problemų niekada nekyla. Taip pat kuo daugiau kalba vartojama – tuo geriau išmokstama. Galėčiau pasakoti ir pasakoti, bet šiam kartui tiek :) Pasikartosiu, kad jei turite klausimų, reikia pagalbos, ar šiaip norite pabendrauti visada rašykite! 
 
Atgal į sąrašą
Kita istorija