Koronavirusas - DUK

2020-03-17

Atnaujinta 2020-04-24

Sulaukėme nemažai jūsų klausimų apie koronavirusą, karantiną ir jų įtaką stojimo procesui, studijoms. Klausimai yra aktualūs visiems stojantiems, todėl atsakymais nusprendėme pasidalinti.

Dažniausiai užduodami klausimai

arrow
arrow

 

Ar studijų pradžios data bus pavėlinta dėl koronaviruso?

Šiuo metu nėra priimto sprendimo keisti studijų pradžios datą nė vienoje šalyje.

Vis dėlto, jei ji keisis, būsimi studentai apie tai bus informuoti.

Šiuo metu kai kuriose valstybėse studijos vyksta nuotoliniu būdu, tad, jei situacija nepasikeistų iki studijų pradžios, tikėtina, kad studijos prasidėtų nuotoliniu būdu ir taip vyktų iki tol, kol būtų galima studijuoti įprastiniu rėžimu.

Ką daryti, jei dar nesu išlaikęs anglų kalbos testo?

Jei dar nesi išlaikęs anglų kalbos testo, o tau reikia išsiųsti anketą - siųsk anketą be jo.

Jei IELTS ar TOEFL testas tau reikalingas stojant, bet dėl karantino šio testo laikymai sustabdyti, aukštoji mokykla tikrai atsižvelgs į susidariusią situaciją ir priims sprendimą, kaip elgtis ir kokias alternatyvas siūlyti.

Galima alternatyva, kurią pripažįsta vis daugiau universitetų yra TOEFL iBT® Special Home Edition testas. Šį testą galima laikyti iš namų naudojant kompiuterį ir internetą. SVARBU! Prieš registruodamasis šio testo laikymui įsitikink, kad šį testą pripažįstą aukštoji mokykla į kurią stoji.

Jei tau reikalingas Kastu anglų kalbos testas - susisiek su KASTU komanda, mes suorganizuosime testo laikymą nuotoliniu būdu.

Ar galėsiu pradėti studijas užsienyje, jei nebus leidžiama išvykti iš šalies?

Jei studijų pradžios metu bus neleidžiama išvykti iš šalies, studijos prasidės nuotoliniu būdu(online), o kai sienos atsidarys studijos vyks kaip įprasta.

Pavyzdžiui Suomijoje jau yra nuspręsta, kad studijos tarptautiniams studentams nuo rugsėjo 1d. prasidės online arba dalinai online (kombinuojant online studijas su tikromis paskaitomis - tiems kuriems pavyktų atvykti į universitetą). Toks Suomijos universitetų sprendimas suteiks galimybe studentams iš viso pasaulio, nepriklausomai nuo situacijos jų šalyje, pradėti studijas. Planuojama, kad nuo 2021m. sausio mėnesio studijos prasidės įprastiniu rėžimu. Būtent tada online ir įprastinio rėžimo studentai susijungs į vieną grupę.

Yra tikimybė, kad universitetai Danijoje, Nyderlanduose, Anglijoje ir kitose šalyse paseks šiuo pavyzdžiu.

 Brandos egzaminų datos yra perkeltos, ar spėsiu laiku pateikti dokumentus?

Aukštosios mokyklos atsižvelgiant į susidariusią situaciją leidžia brandos atestatą pateikti vėliau. Egzaminų datų perkėlimas nėra problema.


Mes jau informavome užsienio aukštąsias mokyklas dėl brandos egzaminu perkelimo ir dėl brandos atestato išdavimo datos ir norime patvirtinti, kad jeigu bradnos atestatas bus pateiktas iki rugpjūčio galo, problemų nebus.

Kai kurie universitetai gali paprašyti pateikti papildomą dokumentą "Preliminary Graduation Statement", patvirtino tavo mokyklos arba organizacijos KASTU, kad mokyklą baigei ir brandos atestatą pateiksi rugpjūčio pirmoje pusėje.

Ar keisis studijų kaina, jei studijos vyks nuotoliniu būdu?

Šiuo metu apie tai nėra paskelbtos informacijos.

Kodėl negaunu laiškų iš universtetų dėl savo stojimo?

Dabar yra įtemptas metas daugumai įstaigų ir institucijų, tarp jų ir universitetams, kadangi visas studijų procesas perkeliamas į virtualią erdvę, sulaukiama daug klausimų ir skubos tvarka reikia priimti nemažai sprendimų.

Kantrybės! Visus reikalingus laiškus tikrai gausi. 

Kur galiu rasti daugiau informacijos apie situaciją susijusią su koronavirusu aukštojoje, į kurią stoju?

Daugelis aukštųjų mokyklų sukūrė atskirus puslapius savo tinklapiuose skirtus publikuoti naujausią informaciją apie koronavirusą ir priemones, kurių imtasi šalyje ir aukštojoje siekiant sustabdyti viruso plitimą. Jei nerasi informacijos aukštosios į kurią aplikuoji puslapyje - klausimus gali rašyti mums.

Kur galiu rasti daugiau informacijos apie situaciją susijusią su koronavirusu šalyje, į kurią stoju?
Ką daryti, jei neturiu rekomendacinio laiško?
  1. Užpildyk pažymių išrašą pats;
  2. Patvirtink pažymių išrašą savo parašu. Mokyklos anspaudas ir parašas kolkas nebūtinas;
  3. Išsiųsk stojimo anketą;
  4. Kai tik turėsi galimybę, gauk iš mokyklos antspaudą ir parašą;
  5. Įkelk patvirtintą išrašą į Kastu anketą, jis pakeis seną.

Kaip pildyti pažymių išrašą rasi čia.

Ką daryti, jei neturiu kitų dokumentų, kuriems reikalingas mokyklos/universiteto antspaudas ar parašai?

Siųsk anketą nepridėjęs dokumentų ir apie tai informuok KASTU komandą bei nurodyk, kada maždaug turėsi galimybę juos gauti. Šią informaciją perduosime aukštosioms mokykloms. Galėsi juos pateikti vėliau.

Ar užsienio aukštosios mokyklos, dėl pavėlintos egzaminų sesijos, lauks mano brandos atestato?

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius balandžio 10d. pranešė, kad brandos egzaminai turėtų prasidėti birželio 22 dieną ir baigtis iki liepos 21-osios. Rezultatai bus skelbiami iki rugpjūčio 5 dienos, o brandos atestatus mokyklos galės išduoti nuo rugpjūčio 7 dienos.

Gavome patvirtinimą iš visų Kastu universitetų - brandos atestato pateikimas rugpjučio mėnesį neturės įtakos stojimams.

 

Konsultuotis gali online!

NEMOKAMOS konsultacijos nuotoliniu būdu vyksta kiekvieną dieną ir į jas gali registruotis! Konsultacijos vyks tau patogioje platformoje.